tauroaice pline de viata (9)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cgaby spune:

alexandra - o sa treaca, stai linistita! incearca cu suc de citrice, covrigei...presimt ca e fata, ele sunt mai "gretoase"!
iustina - am facut ceva treaba, dar nu cat mi-am dorit! asta e!
voi ce mai ziceti????

cgaby (mama lui stefan nazdravan)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

quote:
Originally posted by anangel_lexi
In schimb am niste greturi de nu pot baga nimic in gura. Da' nu-i nimic, greturile sunt semn bun ca e totul bine, nu ?


Da Alex, este un semn bun.
Respectiv ca hormonii buni isi fac treaba.

Ruxandra & Matei (4 ani) & sotul drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

alexandra eu umblam cu kiwi si lamaia in geanta ,aveam si un cutitas sa pot curata si taia fructele ,asta pana pe la 4 luni si dupa aceea a fost bine .
La noi stersul la fund la wc merge, dar tati e foarte scarbos ,vad ca la Ana e mai bine dar cand era Vladut mic era nenorocire .Si nu stiu cum se intampla ca numai dupa masa ,sau cand esti la masa ,tine la siluetele noastre sa nu cumva sa mancam prea mult !
Apropos de socrii ,mai bine sa nu discutam ,soacra mea nici nu vrea sa auda de copiii mei ,de altfel ii iubeste foarte mult ,si pe mine la fel .E drept ca niciodata nu m-a jignit sau nu s-a certat cu mine dar cand e vorba sa ma ajute ,zero barat .Si stam destul de aproape ,nici la botezul copiiilor nu a venit fiindca am facut la Ploiesti ,in curte (numai cu membrii familiei nasi si prietenii cei mai apropiati )si cum sa se depaseze ea cu trenul pana acolo sa vina sotul meu sa o ia ,asta nu a vrut si asa ca nu a mai venit !
O tine pe fiica-mea in brate de parca e contagioasa !
Ei asta este rudele ti le da D-zeu ,prietenii ti-i alegi singura .In rest avem o relatie nora /soacra foarte buna ,mai ales ca noi ii ajutam foarte mult le facem cumparaturile de sarbatori prajituri si ea daca vine la noi vine cu un borcanel de mancare sau biscutiti deci nu e dracul chiar asa de negru !
Hai ca m-am intins prea mult .
Noi nici azi nu ne-am dus la gradi ,copiii mei dorm amandoi asa ca sunt de capul meu .Nu am iesit din casa si de mila prichindeilor dar si de a mea ,ca sunt cardica ,sufar de reumatism cardiac si ma omoara frigul ,dar si caldura excesiva .
Va pup ,Iustina
PS Stai linistita cgaby ca si Vladut e plin de fite si figuri ,de la mancare pana la mersul in masina .Mai fa-i un fratior sau o surioara si ii mai scade nasul .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Fetelor, puneti-i pe tatici la treaba!
De ce sa nu schimbe copilul ???
Si de ce sa nu-l spele la fund?? Ii ia cu lesinul...

Eu statui acasa 2 ani, dar nici prin cap nu mi-a trecut ca tati sa nu faca tot ce faceam si eu (in limita timpului disponibil si, bineinteles, in afara de alaptat). De fapt el era seful la facut baie, eu doar asistentul responsabil cu clatitul... Si acum eu apuc sa-i fac lui Matei dus doar de cateva ori pe luna... ca oricum numai la tati nu plange cand este spalat pe cap.




Noi am reinceput de ieri gradinita. Sper sa fie o.k. astfel incat sa nu ne prinda vacanta bolnaviori.

La voi in locuinta cum e? Ca la ai mei a cam picat gazul si nu mai functioneaza centrala. La noi este inca bine.



Ruxandra & Matei (4 ani) & sotul drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

La noi e foarte bine ,sunt 23 de grade ,dar nu poti tine mana pe calorifere asa sunt de fierbinti.Si la bucatarie e bine deocamdata ,mai pe seara o sa gatesc ceva ,deocamdata am incalzit doar lapte si ceai .
Si la noi sotul meu il spala pe Vladut seara de seara si pe Ana doar in week-end .
Iusti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgaby spune:

sunt deacord cu ce zice ruxandra - la munca, ei nu au participat la procesul tehnologic???atunci le-a placut, nu? pe ei cine ii sterge de caca????
si la noi, tati e responsabil cu baitza....se pricepe mai bine, recunosc...eu ma moscai mai mult...
la mine la munca e un frig...nu merge centrala! asa ca...trebuie sa fac focul...ca am inghetat!

cgaby (mama lui stefan nazdravan)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

of, nu stiu ce sa zic, noi tocmai ieri am avut o discutie pe urmatoarea tema: omul nu a mers la lucru, eu ajung acasa la 17 cu copii de la servici si il gasesc pe om in fata stirilor, iar in bucatarie un munte de vase nespalate. Il intreb frumos: totusi in cele 8 ore cat dureaza o zi de lucru, eu am lucrat, el nu putea sa spele vasele? Si raspunsul: pai am dus gunoiul, ce mai vrei?
Cu socrii am desfintat toate legaturile, el mai merge acolo, si cateodata il duce pe Robert, daca copilul insista foarte tare. Soacra mea habar n-are sa schimbe un pampers, daca ar fi fost sa ne bazam pe ajutorul ei, copiii nostri ar fi crescuti ca buruienile in satul ei natal, care e ramas in urma cu vreo 200 de ani...

Gabi+Robert 20.05.1997Lili 17.05.2002
pozici poze iarna 2005/2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgaby spune:

ofofof!!!! ce aud de la voi....
inseamna ca eu am un supersot! face mancare, spala copilul, se joaca cu el....
pupici si sanatate!

cgaby (mama lui stefan nazdravan)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

bine v-am gasit
acum citva timp am incercat sa gasesc un loc cu "tauri" dar nu am gasit, cred ca erati la o pagina ascunsa...si ma gindeam: ma rog, asa este ei taurii, mai discreti, iaca acum v-am gasit, ce dragutz!!!
Pe mine ma cheama dana (zisa dana-bomboana), am aproape 36 de ani si sint, din 19 mai 1970, o fata ca oricare alta dar ceva mai mult decit atit, "prietenii stiu de ce...".
vreau sa vin si eu la clubul vostru, ma primiti?

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Salutare Dana -bomboana ,esti nascuta in aceeasi zi cu mine .Bine ai venit si eu sunt nou ,nouta pe aici .

Si sotul meu este super ,gata oricand sa ajute si in ceea ce priveste copiii e un super tatic .E un sot bun ,tata si prieten extraordinar .Am avut mare noroc !

Iustina

Mergi la inceput