tauroaice pline de viata (9)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

Am uitat sa scriu ca desi am o virsta...si sint maritata de aproape 14 ani, nu avem copii deocamdata. Ne mai straduim si daca nu si nu, o sa adoptam pentru ca eu nu concep viata fara copii. Mare tristete fara ei....Pina si prietenele mele cele mai bune m-au instrainat incetul cu incetul odata ce ele au devenit mame pentru ca au considerat ca nu mai vorbim acelasi limbaj si eu nu am preocupari ca ale lor. Ce sa fac? Le-am inteles si gata.
Cel mai greu imi este cind aud povestea cu "cine are sa-i traiasca, cine nu sa nu-i doreasca..." Mi se infing in inima cuvintele astea.
Dar, nu disper. Sint optimista!

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgaby spune:

daniela b- iti doresc sa se implineasca visul tau! multa putere si incredere!
daniella4 - bine ai venit! te-am trecut pe listutza!...
ruxandra - bineinteles ca va dau cati pupici vreti voi...doar sunt virtuali, nu?
andreea - ce bine ca ati scapat si ca nu a fost nimic grav! multa sanatate!

cgaby (mama lui stefan nazdravan)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

quote:
Originally posted by daniela_b

Am uitat sa scriu ca desi am o virsta...si sint maritata de aproape 14 ani, nu avem copii deocamdata. Ne mai straduim si daca nu si nu, o sa adoptam pentru ca eu nu concep viata fara copii. Mare tristete fara ei....Pina si prietenele mele cele mai bune m-au instrainat incetul cu incetul odata ce ele au devenit mame pentru ca au considerat ca nu mai vorbim acelasi limbaj si eu nu am preocupari ca ale lor. Ce sa fac? Le-am inteles si gata.
Cel mai greu imi este cind aud povestea cu "cine are sa-i traiasca, cine nu sa nu-i doreasca..." Mi se infing in inima cuvintele astea.
Dar, nu disper. Sint optimista!



Daniela_b va tin pumnii sa va apara cat de curand bebele vostru, ca natural, ca adoptat, pana la urma ce conteaza...
Noua daca nu ne iese pasienta cu bebe2, probabil ca vom adopta.

Cat despre instrainarea prietenelor tale, n-o prea inteleg. Nasa noastra si a lui Matei nu are copii si probabil nu va avea. Asta nu inseamna ca n-o iubim mult si petrecem mult timp impreuna, mergem in vacante, lalala.

Si alte prietene nu au copii si continuam sa ne vedem. Ca doar viata mea nu se invarte numai in jurul lui Matei; am si alte preocupari si interese.

Esti sigura ca a fost exclusiv din partea lor? In acest caz e tare urat.
Poate si tu ai ales sa te indepartezi putin de copilasi, cumva ca sa te protejezi.. pentru ca bebele tau se lasa putin asteptat.
Nu te supara , este numai o parere.
_

quote:
ruxandra - bineinteles ca va dau cati pupici vreti voi...doar sunt virtuali, nu?


Adica daca erau reali nu pupam eu pupici dulci!!
Daaaaaaaaaaa, bine atunci...

Ruxandra & Matei (4 ani) & sotul drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgaby spune:

ruxandra - nu-mi permit sa te agasez cu pupicii mei!!!
nu de alta, dar...s-ar putea interpreta gresit!
sanatate si caldura...

cgaby (mama lui stefan nazdravan)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

quote:
Originally posted by cgaby

ruxandra - nu-mi permit sa te agasez cu pupicii mei!!!
nu de alta, dar...s-ar putea interpreta gresit!


Mai stii?????
Da macar sa fie reali, sa stiu pt ce intru la apa..

Caldurica si la voi.

Ruxandra & Matei (4 ani) & sotul drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Salutari la tauroaice si bun venit noilor taurite:)
Fetelor, abia astept sa treaca gerul asta ca m-am saturat. Noroc ca azi, in sfarsit e cald la servici, ca ieri si alaltaieri am facut niste cuie...

6+
I wish I were an angel...

Poze diverse

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgaby spune:

bine, mey! ok! vrei sa recunos??? de la o anumita cantitate....nu mai conteaza pe cine tzuc!
hai ca o iau razna...dar sa stiti ca frigul e de vina!
pupare tuturor.

cgaby (mama lui stefan nazdravan)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eftimie C. spune:

Salut!
GabiB, pune sotul la treaba, daca nu bataie.Vrei sa te ajut?
DanielaB,bine ai venit si sincer, imi pare rau de ce ne spui, dar nu dispera, am o amica care nu reusea sa ramana insarcinata si a adoptat un baietel dupa 5 ani de casnicie.La 16 ani de casnicie, Dumnezeu a facut o minune si a nascut o fetita.Ma pentru reusita ta.
Lexi, lamaie multa pentru greturi.Or sa treaca.Pe mine m-au tinut 5 luni intregi.
Va pup si ne auzim maine.

Carmen E. si Eduard-Costin (28.02.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

multumesc scumpelor pentru incurajari!
sint mai linistita de vreo doi ani dar intrasem in depresie de-a dreptul.
Dar, multumesc lui Dumnezeu, am trecut peste, sintem sanatosi, ne iubim, ne intelegem si sintem amindoi optimisti.
Eu sint o tauroaica din aceea care ma enervez doar o data pe an ( dar atunci sa te tii!!!...), in rest sint pasnica si binevoitoare.
Am auzit ca multi reproseaza acestei zodii incapatinarea, comoditatea, agresivitatea, posesivitatea, laudarosenia.
Voi ce spuneti, acu' ca sintem noi intre noi...?

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

ruxandra, nu am incercat deloc sa ma protejez stind departe de cele care aveau copii, dimpotriva...si cind am spus prietene ma refeream doar la 2 persoane care nu stiu sigur daca imi erau prietene de-adevaratelea. Pur si simplu nu au mai avut timp si pentru mine, cred....Nu conteaza, am inteles...asa e viata.
Eu am lucrat cu copii, chiar pot spune ca sint un magnet pentru ei si ei pentru mine...
De aceea si am atita speranta, nu cred ca Dumnezeu m-a inzestrat cu atita dragoste si rabdare pentru nimic, exista un plan al Lui, cu siguranta....

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Mergi la inceput