tauroaice pline de viata (9)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cgaby spune:

alexandra - nu trebuie sa asculti tot ce se spune! depinde cum ti-e norocul. cumnata mea a nascut de craciun la municipal si a fost foarte misto. singura in camera...cu tot ce-i trebuie! asa ca...depinde! si nici nu a dat spagi mari! nu stiu ce sa zic! daca iti place dr...continua! nu te lasa intimidata!
pupici!

cgaby (mama lui stefan nazdravan)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Lexi, adevarul e ca daca stai sa cauti elemente negative intr-un spital, vei afla ca toate spitalele sunt nasoale, mai ales cele din RO. Important e sa ai o dr. buna, nr. ei de telefon sa-ti fie la indemana, sa o poti suna la orice ora, si daca e plecata din Buc, sa-ti dea numele altui dr caruia te poti adresa la nevoie.

Gabi+Robert 20.05.1997Lili 17.05.2002
pozici poze iarna 2005/2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgaby spune:

buna!
alexandra - are dreptate gabi! important e cum te intelegi cu dr, ca in spital oricum nu stai mai mult de 5 zile! asa ca...atunci te vei descurca la fata locului....succes! si fii barbata!

cgaby (mama lui stefan nazdravan)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

quote:
Originally posted by anangel_lexi

Fetelor, a nascut vreuna din voi la Municipal? Am citit adineauri la Nasterea pe glob o poveste horror si acum nu stiu ce sa fac. Nu vreau sa renunt la doctorita mea, pentru ca imi place mult de ea si pana la ea am schimbat 3 medici. Dar lucreaza la Municipal. Stiti cam care sunt conditiile acolo??? Va rog, dati-mi si mie un sfat!

5+
I wish I were an angel...

Poze diverse


Alexandra eu am nascut la Municipal acum 5 ani cu dr Badiu.
Nu stiu ce ai auzit tu rau despre acest spital dar eu am fost multumita.In primul rand depinde de medic ce influenta are aciolo si daca are un cuvant de spus in toate privintele.Eu am stat intr-o rezerva cu doua paturi si cu copilul la mine in camera.Erau rezerve sa stai si singura dar eu nu am vrut ca sa nu ma plictisesc si sa am pe cineva in preajma sa mai vb.Eu am nascut prin cezariana deci a fost cineva de acasa tot timpul cu mine ca sa ma ajute cu bebe,facea prin rotatie sotul cu soacra mea.Nu am stat prea mult in spital decat 3 zile ca totul a fost ok si pentru mine si pentru copil deci nu prea am avut nevoie de ingrijiri speciale.
Ca oriunde sunt si oi negre deci nu ai de ce sa-ti faci griji.Totul e sa ai incredere in dr respectiva.

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

quote:
Originally posted by anangel_lexi

Fetelor, a nascut vreuna din voi la Municipal? Am citit adineauri la Nasterea pe glob o poveste horror si acum nu stiu ce sa fac. Nu vreau sa renunt la doctorita mea, pentru ca imi place mult de ea si pana la ea am schimbat 3 medici. Dar lucreaza la Municipal. Stiti cam care sunt conditiile acolo??? Va rog, dati-mi si mie un sfat!

5+
I wish I were an angel...

Poze diverse


Alexandra eu am nascut la Municipal acum 5 ani cu dr Badiu.
Nu stiu ce ai auzit tu rau despre acest spital dar eu am fost multumita.In primul rand depinde de medic ce influenta are aciolo si daca are un cuvant de spus in toate privintele.Eu am stat intr-o rezerva cu doua paturi si cu copilul la mine in camera.Erau rezerve sa stai si singura dar eu nu am vrut ca sa nu ma plictisesc si sa am pe cineva in preajma sa mai vb.Eu am nascut prin cezariana deci a fost cineva de acasa tot timpul cu mine ca sa ma ajute cu bebe,facea prin rotatie sotul cu soacra mea.Nu am stat prea mult in spital decat 3 zile ca totul a fost ok si pentru mine si pentru copil deci nu prea am avut nevoie de ingrijiri speciale.
Ca oriunde sunt si oi negre deci nu ai de ce sa-ti faci griji.Totul e sa ai incredere in dr respectiva.

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annitha_cl spune:

In primul rand Alexandra, multe felicitari pentru bebe si sa dea Bunul Dumnezeu sa ai o sarcina usoara, un bebe cuminte si foarte sanatos si cu mult noroc in viata si, nu in ultimul rand, cea mai usoara nastere posibila.
Eu sunt mamica vitrega a unui baietel de 6 ani(Stefan Andrei Roberto) si jumatate si aspiranta la gravidute.
Multi pentru toate tauroaicele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgaby spune:

annitha - multumim de pupici....la fel si tie! sa dea domnul sa se implineasca ceea ce-ti doresti! multa sanatate!
andreea - pe unde umbli????ne-ai uitat?????
ruxandra!!!!!! ce mai faceti????
pusi!

cgaby (mama lui stefan nazdravan)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Multumesc fetelor pentru raspunsuri. M-am mai calmat. Acum sunt intr-o faza tare tampita in care imi fac griji din orice si pentru orice. Trebuie sa incerc sa ma calmez, imi spun mereu ca o sa fie totul bine!

5+
I wish I were an angel...

Poze diverse

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Lexi, nu fii disperata, faza asta mai dureaza doar vreo 34-35 de saptamani, dupa care nasti si incepe faza de "iti faci griji pt. copil" ceea ce dureaza pana la sfarsitul vietii Asa-i ca te-am linistit?
Dar hai sa incerc sa fiu serioasa, de fapt ceea ce am vrut sa-ti spun e ca starea asta de ingrijorare e absolut normala.
Annitha, iti doresc cat mai repede un bb!!!

Gabi+Robert 20.05.1997Lili 17.05.2002
pozici poze iarna 2005/2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

quote:
Originally posted by anangel_lexi

Fetelor, a nascut vreuna din voi la Municipal? Am citit adineauri la Nasterea pe glob o poveste horror si acum nu stiu ce sa fac.


Alexandra
, am citit; urata poveste.
Sper ca pana in septembrie sa se rezolve aceasta infectie intra-spitaliceasca, bineinteles daca este reala..
Mai intreaba-ti si tu doctorita.

In rest, cum au zis si fetele: de-acum tot o sa fii ingrijorata.

Gaby, sunt in sedinte toata ziua de azi si maine.

Ruxandra & Matei (4 ani) & sotul drag

Mergi la inceput