Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (29)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Merci mult, Irina, incerc sa ajung maine sa fac tricoul smecher.
Eu vreau sa fac o groaza de lucruri maine, caci azi nu am reusit sa ajung ptr. stimulent.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

'na seara :-)

iar simt ca nu am timp de nimic. cum reusiti sa ajungeti si la primarie si la impachetari cu alea alea, la aerobic etc? spuneti-mi si mie reteta. dau la schimb program cu matei, mancat la doua ore, jucat si socializat la greu, abia abia dormit o ora la pranz si inca o juma de ora mai acum.

ruxandra, mama de www.hps.ro/matei" target="_blank"> matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

irina, nu, idiotul de dosar nu se depune in acelasi loc cu timpenia de hirtie. Eu as incerca sa ma duc miine seara sa depun dosarul, pe bd. 1 dec 1918 cik.

Plecam la chicco sa cautam scaun de masa ca nu se mai poate, din bouncer se ridica singura la 90 de grade: cu o mina se trage de marginea bouncerului, iar cu cealalta se sprijina in cot. Mai are foarte putin si cade din el.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Dar tampenia de hartie unde se depune?

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catush spune:

Fetelor dupa cate stiu eu "dosarul" il depune angajatorul in Piata Amzei si "cererea - hartia aceea" o depunem noi in fiecare luna la primarie..........
Stiu bine sau nu....??!!!

Catush&Briana Maria(13.10.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/fbalcau/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

Hai ca m-am intors dupa un periplu lung prin tot orasul cu stiri noi care contrazic pe cele vechi care le contrazic pe cele ale voastre si care contrazic logica....

Deci, angajatorul s-a dus la Amzei si acolo i-au dat o lista cu ce tre sa contina dosarul pentru directia de munca.
Asadar:
Dosarele cor contine, in principal, urmatoarele doc in copie , certificate pentru conformitate cu originalul (sa aveti stampila pe copii si semnatura conform cu originalul):

a] cerere de acordare a drepturilor inregistrata la angajator

b] certificatul de nastere al copilului si , dupa caz, livretul de familie

c] buletinul

d] declaratie pe propria raspundere, a beneficiarului, din care sa reiasa ca este unicul beneficiar al indemnizatiei si nu realizeaza si alte venituri impozabile decat cele declarate

e] declaratie de la celalalt parinte ca nu beneficiaza de indemnizatie

f] adeverinta tip eliberata de angajator (anexa 4)

g cerere anexa 1


Buba este ca e si f sunt cam acelasi lucru cu i, numai ca am inteles eu acum in declaratie f trebuie sa spunem ca nu mai avem alte surse de venit impozabile, lucru pe care nu il mentionam in declaratia g. Ati inteles?


La primariile de sector eu stiu ca deplunem anexa 1 insa uitandu-ma pe la capitolul legislativ am descoperit ca tre sa mai ducem o declaratie din partea angajatorului prin care sa reiasa ca nu ne-am intors la munca

Eu maine ma duc la Amzei si dupa aia la primarie unde o sa duc declaratia si o copie dupa adeverinta 4. Daca ma intorc din drum si ma pun sa ma mai duc la birou o data o sa dau foc la primarie.


Logic, nu?

Sofia si Nuka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

ce ma enerveaz cel mai tare e ca nu au facut si ei o linie verde sa sune lumea si sa afle exact ce tre sa duca. Sta omu la coada cu orele si dupa aia il pun sa mai vina odata. SI sta lumea cu copiii la coada, dorm pe ghisee....Nici dusmanilor mei nu le urez asa o soarta...

Sofia si Nuka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana_74 spune:

Am inceput programul meu intens pentru slabit. E cel pe care l-am aplicat si dupa prima sarcina si a dat roade... adica 16 kg in 2 luni si in alte doua mentinere. Asta inseamna de 3 ori pe sapt masaj si herba life. Stiu ca exista polemici la adresa herba life, dar eu imi scot palaria in fata acestor suplimente nutritive. Sunt excelente, cel putin in cazul meu au dat roade fara nici un pic de infometare si stare de slabiciune. La finalul curei am ramas gravida cu Luca, iar doctorul ginecolog s-a mirat ce analize exemplare am.

ROMANA , MATEI(04.07.2003) si bb LUCA (28.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddy77 spune:

Catush,da,el e!!!!
Abia astept sa ne cunoastem
Peste 2 zile e ziua copiilor nostri..3 luni!!!ce repede trece timpul!!!tu cand incepi diversificarea,ii dai numai lapte praf?


maddy & Bianca (13.10.05)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/bianca_isabelle_2005/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catush spune:

MADDY - ma bucur ca nu am gresit in privinta lui M.C ; Ce chestie am facut acelasi liceu,avem fete,nascute si in aceeasi zi
I-am diversificat meniul bebelei de la 2 luni,suc de morcovi si apa in cantitati egale in prima etapa si apoi suc de morcovi+apa+suc de mar tot in cantitati egale..............Si mananca ca haplea
IOANA - te-ai intors de la Chicco?Ce era interesant pe acolo???

Catush&Briana Maria(13.10.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/fbalcau/my_photos

Mergi la inceput