Totul despre Vaccinuri

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Ptr.Danutz@:fata mea a facut o forma foarte usoara de rujeola ca reactie la PRiorix.Daca imi amintesc bine,reactia s-a declansat dupa 9 zile,in niciun caz imkediat.Cu o zi inainte de a face rujeola,nu s-a simtit deloc in apele ei.Dar poate nu face nicio reactie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danutz@ spune:

Multumesc tuturor pt raspunsuri.
Ieri am fost cu baietelul la medicul de fam (pt consultatie de rutina inainte de concediu) si mi-a zis ca nu e nicio pb daca nu vreau sa-i fac vaccinul acum. Asa ca plec linistita acum si la intoarcere mergem la vaccin.
Va multumesc inca odata tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacangur spune:

Daca puteti spuneti-mi si mie va rog ce mi se intampla daca refuz vaccinarile ROR si cele obligatorii?
Nu gasesc niciunde un raspuns.
Multumesc.

http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311 Haideti sa facem ceva pt. COPIII ABANDONATI!!! Validarea semnaturii in email e ESENTIALA! Multumim:)

mamica fericita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Adriana: se repeta vaccinul.
Am fost aproape de repetarea lui fiindca semnul era de dimensiune mica dar la 6 luni a fost ok si nu a mai fost necesar. Cum la voi nu exista semn -> se repeta vaccinul. Nu amanati. Stiu ca tb. facut pana acum.
Mamacangur: nu se intampla nimic. Refuzi pe semnatura la med. de fam. si gata.
Esti sigura ca vrei sa le refuzi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacangur spune:

multumesc. Sunt 90% sigura si vroiam sa stiu daca exista sanctiuni, amenzi s.a.m.d.,ca de, statul e stapan si pe copiii nostri.

http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311 Haideti sa facem ceva pt. COPIII ABANDONATI!!! Validarea semnaturii in email e ESENTIALA! Multumim:)

mamica fericita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Am vrut sa refuz vaccinul ROR si am stat pe net cautand subiecte. Am gasit unul chiar pe DC in care concluzia era: [poti sa nu vaccinezi copilul dar nu va fi primit la gradinita si daca se imbolnaveste risti sa platesti toate cheltuielile.Asa ca i l-am facut si dupa 2 zile si-a dat drumul la mers .DianaD & Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacangur spune:

Bine...dar gradinita e obligatorie.Si atunci???

http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311 Haideti sa facem ceva pt. COPIII ABANDONATI!!! Validarea semnaturii in email e ESENTIALA! Multumim:)

mamica fericita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Darria, eu am tot intrebat-o pe pediatra si mi-a zis ca nu este cazul sa imi fac probleme, ca nu ar fi obligatoriu sa se vada. Dar am tot citit pe forum si am vazut ca alti medici au pareri diferite...

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)
Uite ce mare am crescut...
O raza de speranta...sau cum a venit pe lume Tudor

www.totsites.com/tot/dudu" target="_blank">Paginuta mea de web

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Adriana: nu stiu ce sa-ti spun. In cazul noastru au fost parerile a doi medici: pediatra si med. de fam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LEONARD19 spune:

baietelul meu are 1 an si o luna.I-am facut vaccinul de un an ,priorixul,am intarziat o luna pt. ca i-am facut operatie de hernie inghinala si peste o luna trebuie sa-i fac vaccinul de 1 an si o luna.Nu mai stiu exact cum se numeste.Stiu ca este infanrix ipv hib?Stie cineva?

Mergi la inceput