Lista medici ginecologi/obstetricieni (6)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

am fost la el doar la o consultatie inainte de a ramen insarcinata sa vad ce analize imi recomanda sa fac inainte. mi-a zis ca daca ma simt bine sa nu fac nici o analiza. din pacate din cauza faptului ca dupa ce am ramas insarcinata au fost niste dubii referitor la tozo si cmv adica nu reiesea cand le-am facut a trebuit sa mai fac niste teste suplimentare, iar reluarea acestor analize m-a dus la 10 milioane + teama ca as putea fi nevoita sa intrerup sarcina.
mie la consultatie mi s-a parut ok dar pt mine nu a fost deajuns din pacate asa ca am renuntat...
oricum nu consider ca este o problema majora care sa te poate face sa iti formezi o opinie depsre un medic. adica daca nu as fi gasit alt dr la municipal tot la el m-as fi dus.

11+

http://bd.lilypie.com/DHjip2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

am si eu o bila alba MARE pt.dl.dr.Babiu Alexandru
a venit in timp record cand am nascut, noaptea pe la 4,
desi nu-l vazusem decat de 2 ori in viata mea
ce-i drept, am avut niste probleme, pe care mi le-a si
rezolvat

sunt super multumita de el si ca medic si ca om

il respect si il admir

Lilina si Vlad - Alexandru (23 septembrie 2006)

cum s-a nascut bebe site-ul lui bebe varsta lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lia spune:

fetelor, stiti ceva de noul vaccin impotriva cancerului de col uterin???

subiectul de la clinica virtuala vad ca stagneaza....si ma interes parerea unui doctor.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilibra spune:

Buna,
as dori sa spun si eu cateva cuvinte despre d-na doctor Oana. Dansa lucreaza la spitalul Bega si la clinica dr. Munteanu. La Spitalul Bega, d-na doctor nu consulta, doar primeste bani si te indruma cat se poate de direct spre clinica privata, unde bineinteles ca preturile sunt foarte mari. La centrul de planning din cadrul spitalului Bega o gasesti pe d-na Oana intotdeauna la cafele si tigari (de cand se fumeaza in cabinet cu pacientii??), sau povestind cu cineva, sau uitandu-se pe poze, etc. Ea nu consulta, sau daca ti se face acest favor, ti se explica cat trebuie sa platesti.
Poate este un doctor bun, dar este un om total dezinteresat, blazat, lipsit de umanitate si cu o disperare fatisa de a lua bani de la pacienti. Este dezgustator cat de disperata dupa bani poate fi!!!
Nu as recomanda-o nimanui!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona_filipas spune:

As avea si eu de spus cateva cuvinte.
O bila IMENSA ALBA pentru dr.Hrubaru Narcis maternitatea Bega Timisoara.Un om de omenie si un doctor de exceptie.Il recomand cu caldura.
Si o bila la fel de IMENSA dar NEAGRA pentru dr(impropriu spus)LUCA MARIANA maternitatea Bega,Timisoara).Putea sa ma nenoroceasca si pe mine si copilul.Daca exista cineva care vrea sa mearga la ea, va rog sa aveti mare grija.


Nimic nu este imposibil pentru o persoana perseverenta

Simona si Dragos Octavian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

Buna! Intru pt prima data la acest subiect si as vrea sa spun cateva cuvinte despre un medic din Targoviste, Florin Florescu. Am ajuns la el dupa ce am schimbat 3 medici (Lambrache, Tomescu din Targoviste si Al Badiu din Bucuresti - la ultimul nu am mai putut merge pt ca ma deplasam f greu, din cauza probl de sarcina, nu am nimic sa-i reprosez. Dar pe Lambrache si Tomescu nu ii recomand nimanui...). Revenind la dr Florescu: este competent, comunicativ, cu mult bun simt si, ceea ce gasesti mai rar, multa intelegere si compasiune. Iti spune in fata ce e de spus si, iarasi mai rar in Targoviste, stie ce se intampla in medicina in prezent, nu te trateaza ca la 1800.A, si daca se intampla sa o dea in bara in comunicarea cu pacientii (nu profesional, ci la nivel uman, daca vreunei paciente i se nazare ceva), isi cere scuze!Eu nu mai mai intalnit asta, asa ca tin sa subliniez!
M-a incurajat si sprijinit f mult in perioada sarcinii, care a fost f dificila. Am facut cezariana, sunt ok, nu mi-a cerut absolut nimic si nu a luat nimic dupa aceea. Era singurul medic care venea sa-si vada pacientele operate la terapie intensiva. M-a ajutat f mult sa trec peste momentul cumplit cand copilasul meu nu a mai rezistat, din cauza unei probleme la inima. Asta spre deosebire de asistentele de pe sectia OG2, nesimtiteeeee si ...mai bine nu mai spun!
Ii parea rau ca nu si-a dat seama de probl copilului, dar nici Badiu, nici Iosup nu au observat, era ceva punctiform, deci nu ii pot reprosa nimic...
Deci e o alegere buna dc vreti sa nasteti in Targoviste...desi eu nu as mai face asta, nu din cauza dr Florescu, care e un om extraordinar, ci din cauza spitalului mizerabil!
Numai bine tuturor si bebici sanatosi!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi_ana25 spune:

draga Irene, atat de mult imi doream sa gasesc pe cineva din Targoviste...desi am descoperit demult acest forum nu am gasit nici o pacienta a dr. Floresc, eu sunt in14+ si sunt pacienta dumnealui, desi nu l-am vazut decat o singura data ne-a raspuns la toate intrebarile si mie si sotului meu, deasemeni am auzit numai lucruri bune despre domnia sa, abia astept sa ma duc la ecograf saptamana viitoare sa-mi vad bebelu...
sper ca o sa mai postezi si o sa ne cunoastem mai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona_filipas spune:

Veve, cand ai timp,te rog frumos sa treci si bilele mele in dreptul medicilor.
Multumim frumos


Nimic nu este imposibil pentru o persoana perseverenta

Simona si Dragos Octavian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Veve, si in dreptul meu poti trece asa:
f multumita: dr. Daniel Muresan
nu recomand: dr. Zoolog

Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

Bafta la eco, GEORGIANA25.Iti tin pumnii sa fie totul ok si sa vii cu vesti bune

Andra
Daca pamantul pe care il cauti nu exista, Dumnezeu il va crea pentru a-ti rasplati indrazneala...Isabela de Castilla catre Cristofor Columb

Mergi la inceput