Lista medici ginecologi/obstetricieni (6)

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miginuk spune:

Buna fetelor.
Poate cineva sa-mi dea si mie nr. de telefon si adresa Dr. Rusa (cel tanar) din Constanta? Vreau si eu sa ajung pe la el si nu stiu cum....
Am tot citit pe-aici si am vazut doar referinte bune despre el.... cu toate ca putine.... Poate cineva sa-mi spuna mai multe?
Va multumesc.
Pupici si Sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selket spune:

Am vazut recomandata pentru Cluj Napoca doamna doctorita Zsigmond Anna. Si mie mi-a fost recomandata cu trambite si am fost la ea cand am avut ceva scurgeri de culoarea ciocolatei din senin. Nu numai ca frunzarit foarte rapid pentru ca aveau ceva aparat pentru femeile in varsta si o gramada de femei in varsta in asteptare, iar eu avand numai vreo 24 de ani nu aveam probleme foarte importante, dar dupa ce a primit rezultatele de la papanicolau unde era un X cat capul meu de mare la anaerobi si ceva cu celule cu dezvoltare rapida mi-a spus sa ma duc linistita acasa ca nu am nimic. Si mai vazute ea o "mica" rana pe colul uterin, dar nici pentru aia nu trebuia sa-mi fac griji pentru ca "trece de la sine".
Am plecat linistita cum a spus ea si m-am gandit ca or fi normale scurgerile ciudate si cu miros. Si linistita am stat cam 2 luni timp in care mi-am inbolnavit toate colegele de apartament, pentru ca stateam in chirie, iar la mine a inceput cosmarul. A durat vreo 2 ani in care am schimbat o gramada de medici (nici nu imi mai amintesc numele) care nu stiau decat sa spuna "nu ti-a trecut infectia, oare ce sa-ti mai dam... hai sa incercam si asta".
Intr-un final am ajuns la domnul Sbarciu Mihaila care m-a ajutat cand aveam deja PAP de rang III, infectie cu HPV, celule precanceroase si o rana foarte urata pe colul uterin. Pe domnul Sbarciu si Clinica Radusan din Cluj-Napoca ii recomand cu cea mai mare caldura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selket spune:

A, ca mi-am mai amintit. Pe rezultatul de la testul papanicolau care mi l-am facut la doamna Zsigmond scria "control dupa tratament indispensabil". Iar doamna doctor mi-a dat ca si "tratament" betadine din care sa imi administrez asa cate una pe luna ca sa ma dezinfectez, urarile ei de bine si pretioasele indicatii ca sa stau linitita acasa ca nu am nimic, iar scurgerile pe care le aveam "se mai intampla".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magmari spune:

ce sfaturi puteti sa-mi dati .Fac infectie urinara foarte des , mai ales in urma unui act sexual.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi_ana25 spune:

Ma bucur sa vad ca la acest subiect am descoperit ca suntem mai multe din provincie...vreau sa va rog sa treceti o bila alba si din partea mea la dl dr. Florescu Florin din Targoviste...un profesionist, un om cu suflet si daruire pentru ceea ce face, vi-l recomand cu incredere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana3 spune:

Veve, super subiect.Seful tot sef e...
Eu am nascut cu d-na dr. Huszar, Bacau.
Un medic foarte bun.
10 bile albe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

quote:
Originally posted by magmari

ce sfaturi puteti sa-mi dati .Fac infectie urinara foarte des , mai ales in urma unui act sexual.



Este recomandat sa mictionezi inainte si dupa actul sexual, tocmai pentru a nu lasa germenii din vagin sa ajunga pe uretra( vaginul nu este steril, are niste microbi proprii de protectie, pe cand aparatul urinar este steril)

Cristina
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

De doamna dr. Popa Anca, de la Medsana , stie cineva ceva??? Stiu ca este si la Sp. Cantacuzino, parca .
Deocamdata stiu ca are foarte multe programari, abia gasesti un loc ceea ce ma face sa ma gandesc ca este foarte buna???!!!

Cristina
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Dar de d-na dr. Atanasiu Madalina, de la SPitalul Militar detine careva vreo informatie????

Cristina
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abbi spune:

Buna tuturor mamicilor!
am intrat acum pentru prima data la acest subiect si vreau sa va spun , pe scurt,parerea mea depre dr Magdalena Dorobantu(Medicover si Giulesti-acolo am nascut pe 13 iulie 2005 ).
Eu am avut o relatie buna, medic-pacient, cu dna dr!Sunt asig la UPSNAJ, dar dupa ce am stat cu barbata-miu dupa mine 4 ore, la usa doctorului meu, de-mi vene sa ma intind pe jos de oboseala si sa urlu ca aveam contractii, m-am lecuit!
Pentru inceput si mie mi-a lasat impresia unei persoane oarecum distante!a fost insa o prima impresie, pt ca apoi, mi s-a parut super ok si ca medic si ca om!De fiecare data cand o sunam, daca nu imi raspundea imediat, ma suna dumneaei.....Am avut o sarcina usoara, desi am stat cu utrogestan si nospa, in mod curent!

Soacra-mea e buna prietena cu dr Ranga-nu o judec si nu-i contest profesionalismul!Mie mi-a placut Dr Dorobantu de cum am vazut-o!(am nascut mult mai devreme....cand a auzit ca sunt in spital, a venit pe 2 roti!mai avea in masina o alta gravida in urgenta!)
E interesata de pacient, e buna in meseria ei si mai ales...iubeste ce face si nu te lasa balta!Diana mea avea 3 luni cand am ajuns la Medicover la un ctrl gineco I-am aratat-o doctoritei.......a fost tulburata, aproape ca ii dadusera lacrimile(mi-a zis ca e frumoasa foc)


A, era sa uit!o data m-am dus la ctrl la Giulesti.Insistent, la usa camerei de garda se agita o femeie in varsta:fiica ei avea prb cu sarcina!si o alta dr ii zice dnei Dorobantu, enervata:las-o draga s- astepte, nu vezi ca e tiganca(a se lua in considerare ca apelativul nu imi apartine!!)
Dr Dorobantu nu a stat pe ganduri si nu si-a aruncat ochii peste cam, k la usa camerei de garda era o femeie-fie ea si de etnie rroma sau nu!Asa ca nu inteleg de ce unora dintre voi vi s-a parut un om rece!Dar ma rog, fiecare are dreptul la opinie!Va pup si sa fiti sanatoase si voi si familiile voastre!

Mergi la inceput