Lista medici ginecologi/obstetricieni (6)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

xio,de ce esti asa sigura?pai faptul ca nu a recomandat analize amanuntite atunci cand a fost informata ca pacientei i s au umflat f tare picioarele,nu e o vina????poate era preeclampsie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Nu o vad ca pe o vina pt. ca picioarele umflate apar din "n" cauze , si la gravide sunt ceva frecvent.
daca a mers regulat la controale(asa imi amintesc) si totusi a avut un avort spontan nu este vina ei , a doctorului sau a sotului.

Daca nu se interesa de ea atunci da , era clar vina doctoritei,parerea mea nebatuta in cuie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi22na spune:

de dr irina roman din zona dristor ce parere aveti?
vreau si eu un dr in buc. :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

msemcu, nu m-am suparat; recunosc ca m-au trecut apele cand mi-ai spus ce ai patit; nu stiu daca s-o pun sau nu pe seama doctoritei, dupa cum spunea si XIO, oricum vroiam si vreau sa aflu si alte pareri decat cele pe care le stiam pana acum (recunosc ca ce-am auzit pana acum a fost de bine); eu inca n-am trait experienta unei sarcini, desi imi doresc foarte mult; merg la d-na dr. Schass pentru ovarele polichistice pe care le detin si in speranta ca, dupa tratament, voi putea avea si eu un copilut...
deocamdata ceea ce imi displace este ca in maternitate se asteapta mult pentru o echografie sau o consultatie, iar discutiile pe marginea rezultatelor sunt foarte scurte si la obiect...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi2004 spune:

ionescu crangu - daca este cel de la medsana - mie mi-a recomandat o intrerupere de sarcina desi nu era cazul. Adevarul este ca cei mai multi medici mi-au recomandat intreruperea de sarcina - el a fost unul dintre ei - norocul a fost ca am gasit doctori care mi-au explicat medical ca nu era nici o problema si acum am un baietel de mai mare dragul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msemcu spune:

Xio, poate nu chiar "direct" din cauza doctoritei Schass am pierdut eu copilasul, ca nu pot spune ca ea mi-a provocat moartea intrauterina a copilului, dar asa cum spune si Monalac (multumesc de intelegere), faptul ca nu s-a preocupat suficient si nu a avut rabdarea de a urmari simptomele care au aparut pe parcursul sarcinii nu ti se pare o vina la fel de mare? Nu crezi ca asta ar trebui sa faca medicii care ne urmaresc sarcinile: sa fie atenti la semne care pentru noi nu inseamna mare lucru, sa te avertizeze ca trebuie sa-ti monitorizezi tensiunea, sa iti dea sa faci teste suplimentare daca nu sunt lamuriti? Daca totul merge de la sine rolul lor este foarte usor, doar constata si nu intervin. Mai delicat este atunci cand ar trebui sa prevada anumite probleme si nu o fac. Iar faptul ca eu aveam hemoragie foarte puternica, dar ea imi recomanda No-Spa, nu ti se pare o lipsa crasa de interes pentru o pacienta pe care a urmarit=o intreaga sarcina?

Alic, statul la coada in spital era o alta problema. Dar asta o poti rezolva destul de usor. Insita sa faci programarile la cabinet. Din cate stiu eu ea merge in unele zile la un cabinet in Alexandru, iar in alte zile la cabinetul din piata unirii al profesorului Dragomir.
Bafta multa si nu te multumi cu nimic mai putin decat ceea ce iti doresti de la medicul tau. Toti sunt ocupati dar gaseste unul care sa aiba suficient timp incat sa stea de vorba cu tine.

Aaaa, si Xio, la 37 de saptamani nu cred ca mai putem numi "avort" ceea ce mi s-a intamplat mie!

Mari 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flr spune:

nici nu-mi vine sa cred ce aud da iti pun ca si eu am facut o intrerupere la el si tot timpul am stat cu gandul ca trb sa mai merg la un medic!!!!!!!!mi-e rau nici nu mai nimeresc sa mai scriu ROXI2004,spune-mi te rog in ce luna erai??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flr spune:

eu aveam doar 9 sapt dar eu vedeam pe pozele de la echo ca sarcina se mareste numai dl dr mi-a zis ca nu se vad primele semne care ar trebui ecou embrionar sau ceva de acest gen ,a fost sarcina oprita in evolutie la mine,dar la tine/?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TOMALAVINIA spune:

Buna! In prima sarcina am fost monitorizata de dr Aur Cristina, ea e cea dura, ca sa ma exprim corect.Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen e spune:

Buna fetelor!

Ma intereseaza si pe mine daca imi poate da cineva relatii despre D-na Laura Dracea , as vrea sa merg la dansa la cabinet, m-ar interesa un nr. de tel. si programul de la cabinet.

Multumesc mult

Mergi la inceput