Lista medici ginecologi/obstetricieni (6)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monip spune:

Da, clinica Marinescu este a profesorului B marinescu si a soiei sale; de fapt isi are sediul chiar la parterul vilei in care locuiesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lushk spune:

papusha_iris, dr. Vladareanu are cabinet la intersectia Stefan cel Mare cu Polona...intra pe vladareanu.ro

Lushk mami de Mihaitza (11.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Din Timisoara cei mai buni sunt Narcis Hrubaru , este un om deosebit si un doctor foarte bun , ocupat , normal , ca doar e printre cei mai cautati.El m-a adus pe lume si acum sunt si eu pacienta sa.
Mai sunt foarte buni Marius Craina , Alina Naghiu. Puteti merge cu incredere la oricare dintre ei .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

toma lavinia,da ne si numele doctorilor,altfel nu ne ajuti cu nimic.sa stim si noi la cine sa mergem si de cine sa ne ferim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papusha_iris spune:

Multumesc pentru raspunsuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi22na spune:

cat costa o consultatie la un dr bun? am gasit site-ul dr www.raduvladareanu.ro am vz ca minica columbeanu a nascut cu el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micaalsa spune:

La inceputul sarcinii am fost la dr. Crisan Elena in Alba Iulia. Mi s-a parut o dr. sufletista, cu care se poate discuta ... nu o intepata si morocanoasa cum sunt destui. Nu am nascut cu dansa, nu din cauza ei ci pentru ca am aflat de existenta unui spital privat in Cluj Napoca. Am mers acolo si am fost urmarita pe tot parcursul sarcinii de dr. Nanu Honorius, un medic si un OM nemaipomenit. Atat el cat si personalul clinicii mi-a lasat o impresie foarte buna si urmatorul copil tot acolo o sa-l nasc (daca ajung pana la ei, vorba moasei).

Pozele mele

Anamaria lui Iulia (23.03.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msemcu spune:

Alic, eu am pierdut un copilas in timp ce eram sub supravegherea dr. Schaas Carmina. Probabil povestea mea te va speria, dar cred ca cel mai bine este sa stii cat mai multe despre medic, ca sa poti lua o decizie in cunostinta de cauza.
Asadar, am avut o sarcina foarte usoara, fara nici un fel de complicatii, fara greturi, fara dureri. Nu am luat nici un fel de medicament, doar vitaminele obisnuite.

Undeva in jur de 34 de saptamani picioarele mi s-au umflat foarte mult, dar dr. mi-a zis ca e normal in sarcina si sa incerc sa nu mai pun sare in mancare. Atat!

La 37 de saptamani, intr-o seara, din senin, fara nici un fel de alte semne prevestitoare, mi s-a declansat o hemoragie foarte puternica. In jumatate de ora eram la spital, iar doctorita a vorbit cu asistentele la telefon si le-a zis sa ma interneze si sa-mi dea No-Spa. Din fericire medicul de garda nu a fost multumit de acest raspuns si a decis sa face, o ecografie. Acolo am aflat oroarea: inima copilasului meu se oprise. Desi il simtisem miscand chiar in acceasi seara, acum nu mai batea. Asa ca am ramas in spital si mi s-a declansat nastarea. Cauza mortii intrauterine: necunoscuta.

Dr. Schaas a ajuns abia dimineata, pe la 6. Ce-i drept ma apropiasem de momentul culminant. M-a ajutat la nasterea (cel putin la finalul acesteia), mi-a facut o epiziotomie ok, si mi-a spus si ce ar fi provocat moartea bebelusului meu: un nod de cordon. Cu asta a fost multumita! Si nu m-a intrebat nimic: cum de am ajuns la spital, nu si-a pus problema de ce s-ar fi declansat hemoragia, nimic!
Si mi-a dat si verdictul: "nu stiu ale cui pacate le trageti! Mai mergeti si voi la biserica"!

Cam asta ar fi experienta mea cu Dr. Carmina Schaas! Daca rugaciunile ar fi trebuit sa-mi salveze copilul, oare de ce am mai mers la controalele lunare, oare de ce am mai stat pe holurile spitalului si am cotizat de fiecare data?

Sper ca postarea sa nu te fi suparat!


Mari 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flr spune:

merg la un medic despre care am o parere ff buna numai ca vad ca nu vad sa scrieti ceva despre el,sa stiu si eu o parere il chiama IONESCU CRINGU,chiar nu a auzit nimeni de el?????ma puneti pe ganduri mai fetelor!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Msemcu , nu te supara , dar nu ai pierdut sarcina din cauza doctoritei. Ca s-a purtat jenant e una , dar ca ai fi pierdut sarcina din cauza ei ....nu

Mergi la inceput