Lista medici ginecologi/obstetricieni (6)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

As dori sa fac si eu doua recomandari:
1. Dna dr. IRINA PACU - Spitalul Pantelimon/ Medsana - am ajuns la ea printr-o alta membra a acestui forum (Bubuleana). O poti suna la orice ora si daca nu poate vorbi iti inchide si te suna ea imediat ce se elibereaza. E foarte draguta!
2. Dl. dr. COCOSILA - Caritas. Un doctor extraordinar! Foarte calm, intelegator si gata sa-ti raspunda la absolut orice intrebare!



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Dr. Grigore Mihaela, Iasi. Datorita dumneaei experienta nasterii a fost minunata.

*************************************
Sanatate la mamici si bebici!
Lili, mami fericita a lui Mathias(17.10.2006)
Varsta lui Mathias
Poze Mathias

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TOMALAVINIA spune:

Profit si eu un pic de faptul ca bebelina mea trage un pui de somn, si il recomand cu cea mai mare placere pe DR SAMUEL GEZA. Un dr de nota 10. Acum, la a doua nastere am realizat diferenta dintre un dr ginecolog femeie si dr ginecolog barbat. Si va spun sincer ca nu m-as mai lasa pe mina vreunei dr femeie!
Multa sanatate si nastere usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lushk spune:

Recomand cu caldura pe Dl. Dr. Alexandru Filipescu de la Elias...Un profesionist, un OM...

Lushk mami de Mihaitza (11.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deanny spune:

quote:
Originally posted by TOMALAVINIA
Acum, la a doua nastere am realizat diferenta dintre un dr ginecolog femeie si dr ginecolog barbat. Si va spun sincer ca nu m-as mai lasa pe mina vreunei dr femeie!




Lavinia
, ne poti da mai multe detalii, te rog?
Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TOMALAVINIA spune:

In prima sarcina am fost monitorizata de un dr ginecolog de sex feminin, spun monitorizata fiindca am avut o hipertensiune indusa de sarcina. Eram chemata la cabinet din 2 in 2 saptamini iar inainte de nastere am fost chiar internata, fiindca dr mea dorea sa-mi provoace nasterea. Tensiunea nu era f mare,(150 cu 100), dar dr nu era dornica sa ma informeze care sunt riscurile unei hipertensiuni in sarcina si ce urmari pot avea. Am aflat despre ele documentindu-ma din tratate de specialitate si de pe net.Consider ca era datoria ei sa-si informeze pacienta, nu sa se oftice ca e intrebata de anumite lucruri.Dar oricum , multumesc lui Dumnezeu, am dat nastere unei fetite perfect sanatoase, am nascut normal, fara sa mi se provoace nasterea.Asta a fost in nov 2004.In 2006, am ramas din nou insarcinata iar la vederea testului de sarcina pozitiv au inceput ingrijorarile. Oare voi mai face tensiune? Si atunci am hotarit sa imi schimb medicul ginecolog si sa consult un dr de sex masculin. Am ramas f surprinsa cind am vazut cu cita rabdare imi asculta orice intrebare sau nelamurire si cu cita finete s-a comportat la consult. Nu ramineam cu dureri abdominale dupa consultatii, ceea ce m-a uimit.
Pe toata perioada sarcinii a dat dovada de intelegere si rabdare.Iar la nastere a stat linga mine ppina la final, si asta fara sa urle sau sa ridice vocea, asa cum facuse dr de sex fem.Un profesionist de nota 10.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

este cineva din Iasi care merge la d-na dr. Carmina Schass? eu am 2 luni de cand "m-am dat pe mana" d-nei dr si as vrea sa mai aflu pareri...

p.s. rog moderatorul sa modifice numele in lista ginecologilor, astfel incat sa poata fi gasita usor; numele corect: SCHASS CARMINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns relly spune:

Salut!

Sunt insarcinata in 8 saptamani si asi vrea sa stiu mai multe despre dl dr. Augustin de la Maternitatea Bucur. Am ales sa ma duc acolo si am fost la dansul la control. Asi dori sa-mi urmareasca in continuare sarcina dar asi avea nevoie de mai multe amanunte despre dansul, despre maternitate, preturi. Mi-ar fi de mare ajutor, pentru ca vreau sa fie totul bine si pt bebe si pt mine.
Astept sfaturi si informatii de la voi.
Multumesc

Relly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

va rog mult as vrea si eu un nr de tel al dr badea iulian de la universitar (numarul de la cabinetul dansului), si orice alte detalii mi-ar fi de folos. medicul meu de fam m-a trimis ori la badiu ori la badea. problema cu badiu e aglomeratia mare si speram ca de dr badea sa dau mai usor.

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papusha_iris spune:

Am si eu doua intrebari:
clinica Marinescu este a doctorului Bogdan Marinescu?
stie cineva daca dr. Vladareanu are si cabinet particular sau numai la Elias activeaza?

Mergi la inceput