Lista medici ginecologi/obstetricieni (6)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

dr. Catalin Haiduc - CMU Arcul de Triumf (cel de pe Clucerului parca).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

quote:
Originally posted by grati.ela

dr. Catalin Haiduc - CMU Arcul de Triumf (cel de pe Clucerului parca).



grati.ela multumesc pt raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

Berindan vine la nasteri daca il anunti din timp ca vrei sa nasti cu el ( adica de prin luna a8a , a9a )


Sunt o visatoare ,Imi place sa visez la o viata mai buna .Treziti-ma , va rog , daca gresesc .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Fetelor vreau si eu sa stiu mai multe despre dr. Eugen Dumitru de la Municipal.
A nascut cineva cu el??
Mai merge cineva la el?

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Buna, am mai facut aceasta recomandare, dar nu gasesc pe lista: Dr. Stefania Tudorache, de la Spitalul de Urgenta Craiova, un om super de treaba, si un obstetrician de exceptie. Este foarte bine pregatita pe morfologie fetala si sarcini cu risc crescut. Cine doreste, sa apeleze cu mare incredere, eu am avut o experienta foarte buna cu ea la nastere.

Mary si Anna Maria- 08.04.2006
Poze cu Anna http://new.photos.yahoo.com/marilenavladoianu/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ynutza spune:

Stie cineva ceva despre doctorita Maria Serban de la spitalul militar Bucuresti?



Sunt clipe cānd toate le am...
T#259;cute, duioase psihoze -
Frumoase pove#351;ti ca visuri de roze...
Momente cānd toate le am.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigica spune:

vad ca toata lumea are tot felul de recomandari.... dar din nefericire nu prea se vorbeste despre experientele neplacute.
eu am avut una, cu docttorita ALEXANDRA ATANASIU CRISAN.
vad ca multe din voi o lauda pe aici.... s-o pricepe ea la facut copii.
Si poate vorbeste frumos atata timp cat e rost de bani. Ca daca nu vrei sa-ti faci inetrventia la ea, nu mai vorbeste asa frumos....
Pe mine una m-a chemat numai la cabinetul particular, niciodata la filantropia, unde lucreaza. de ce? pentru bani.
Ce m-a uimit pe mine a fost ca nu stie decat chiuretaj, sau operatie. Iarasi de ce? Pentru ca de acolo ies bani, nu?
Pe mine m-a costat la ea o consultatie si-un papanicolau 1.500.000. Pai de banii astia ma duceam la medicover, care are reputatie de scump.
Si ce sa spun, ca la cabinetul cel scupm e mizerie, pe jos gresia e sparta, tapetul de pe pereti cade pe alocuri.... toaleta e ca la o carciuma de cartier.
Uitati-va in jur, asigurativa de igiena spatiului unde intrati!!!!
Cum sa faci un chiuretaj sau orice altceva in conditiile pe care vi le-am descris de la cabinetul doctor Alexanra Atanasiu Crisan?
Nu stiu cum are drept de practica in acest loc.... si mai ales de asemenea interventii care necesita un spatiu steril!

quote:
Originally posted by emma_28

quote:
Originally posted by Carmenita

Am si eu nevoie de ajutor! Am descoperit ca am un chist de 4 cm pe ovarul stang, nu este lichidian, deci nu se resoarbe. Trebuie sa ma operez, insa nu stiu un medic in care sa am incredere. Am 29 de ani si imi doresc din tot sufletul sa fac copii. Va rog, daca ma puteti ajuta cu sfaturi despre medici, operatie, vindecare.
Va multumesc!



buna !referitor la chistul tau ..eu te sfatuiesc sa nu te operezi eu m-am operat acum 8 ani ..si dupa operatie mi-au aparut in continuare.chisturile se trateaza cu Duphaston ..sper ca am scris bine...pe mine m-a ajutat mereu ..mai ales ca si eu vroiam sa raman insarcinata..si chair au ajutat...si iti mai recomand tratamentul homeopat f f bun. daca te intereseaza iti voi da un nr de telef. nu te opera!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

quote:
Originally posted by gigica

vad ca toata lumea are tot felul de recomandari.... dar din nefericire nu prea se vorbeste despre experientele neplacute.
eu am avut una, cu docttorita ALEXANDRA ATANASIU CRISAN.
vad ca multe din voi o lauda pe aici.... s-o pricepe ea la facut copii.
Si poate vorbeste frumos atata timp cat e rost de bani. Ca daca nu vrei sa-ti faci inetrventia la ea, nu mai vorbeste asa frumos....
Pe mine una m-a chemat numai la cabinetul particular, niciodata la filantropia, unde lucreaza. de ce? pentru bani.
Ce m-a uimit pe mine a fost ca nu stie decat chiuretaj, sau operatie. Iarasi de ce? Pentru ca de acolo ies bani, nu?
Pe mine m-a costat la ea o consultatie si-un papanicolau 1.500.000. Pai de banii astia ma duceam la medicover, care are reputatie de scump.
Si ce sa spun, ca la cabinetul cel scupm e mizerie, pe jos gresia e sparta, tapetul de pe pereti cade pe alocuri.... toaleta e ca la o carciuma de cartier.
Uitati-va in jur, asigurativa de igiena spatiului unde intrati!!!!
Cum sa faci un chiuretaj sau orice altceva in conditiile pe care vi le-am descris de la cabinetul doctor Alexanra Atanasiu Crisan?
Nu stiu cum are drept de practica in acest loc.... si mai ales de asemenea interventii care necesita un spatiu steril!
quote:
Originally posted by emma_28

quote:
Originally posted by Carmenita

Am si eu nevoie de ajutor! Am descoperit ca am un chist de 4 cm pe ovarul stang, nu este lichidian, deci nu se resoarbe. Trebuie sa ma operez, insa nu stiu un medic in care sa am incredere. Am 29 de ani si imi doresc din tot sufletul sa fac copii. Va rog, daca ma puteti ajuta cu sfaturi despre medici, operatie, vindecare.
Va multumesc!



buna !referitor la chistul tau ..eu te sfatuiesc sa nu te operezi eu m-am operat acum 8 ani ..si dupa operatie mi-au aparut in continuare.chisturile se trateaza cu Duphaston ..sper ca am scris bine...pe mine m-a ajutat mereu ..mai ales ca si eu vroiam sa raman insarcinata..si chair au ajutat...si iti mai recomand tratamentul homeopat f f bun. daca te intereseaza iti voi da un nr de telef. nu te opera!





gigica vorbim si de experiente neplacute. Mesajul tau ar trebui postat si aici la odisee:

Doctori de care sa te feresti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_h_25 spune:

Eu sunt din Vaslui. Aici medicii nu au habar de medicina. Si nu exagerez deloc. Sunt numai dupa bani si nu stiu sa puna un diagnostic cat mai aproape de adevar. La inceputul sarcinii am fost la doctorita Apavaloaie. O SOMITATE la noi in oras. Timp de 2 luni mi-a inventat tot felul de boli si pericole pentru sarcina. Ca am iminenta de avort, ca nu este embrionul format cum trebuie, etc.. Ma chema la cabinet la 2 saptamani. Mi-am luat inima in maini si m-am dus la Iasi. Am gasit o doctorita grozava si dupa un control riguros sarcina mea nu avea nici o problema.
Cu Bebe am patit la fel. La 6 saptamani m-am internat la Vaslui la doctorul Lupu Valeriu (pediatru). La toti copii le face fenobarbital si ampicilina. A spus ca are otita. Dupa trei zile i-a trecut otita.Acum 2 saptamani iar au inceput durerile la copilas. Si la spital am dat de acelasi doctor cu acelasi tartament. Mi-am luat copilasul in toiul noptii si m-am dus la Iasi. Iar am dat peste o doctorita foarte priceputa la spitalul de copii: Stanea Rodica. Copilasul meu nu are nici urma de otita. Are un reflus gastro- esofagian. Si nu a inceput tratament cu antibiotice. De cad am iesit din spital copilasul meu nu mai are nici o suferinta.
Asa ca, daca sunteti careva din Vaslui, sa nu va duceti la doctori nici pentru o raceala mica, ca nu au habar de minic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmensita spune:

Ce stiti despre doctorul ANGEL BUCUR - matrenitatea Bucur?
Nu am gasit pana cum si eu un medic bun. Ce ma sfatuiti?

Mergi la inceput