Lista medici ginecologi/obstetricieni (6)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dgfull2000 spune:

adix27 eu am nascut cu Dr. Poiana la Polizu anul trecut si pot sa-ti spun ca a fost super. M-a asistat la nastere si a intervenit cand au inceput problemele. Este un medic foarte bun. Eu am mers la cabinetul dumnealui. Singura problema era ca se astepta foarte mult. Intri si cu intarziere de o ora, dar eu zic ca a meritat. Si pentru al doilea bb tot la dansul voi veni. Daca mai vrei datalii da-mi un PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns japco spune:

quote:
Originally posted by July25



Tuturor de pe DC le urez sarbatori fericite, multa sanatate,liniste si clipe minunate petrecute alaturi de cei dragi.

July25,cu Maria in burtica si Andrei (30.11.1996)



japco
Intrebare: As vrea mai multe amanunte despre clinica particulara al dr. Grigoras.Ai voie sa tii copilul langa tine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PamELLA spune:

Este cineva din Suceava sa-mi recomande o doctorita buna si care sa aiba cabinet particular?

Va pup!!

"Vei fi cu atat mai fericit cu cat va trai mai mult in tine copilul ce ai fost!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teano spune:

Buna seara fetelor si la multi ani celor ce si sarbatoresc ziua.am si eu nevoie de ajutor.pe scurt astazi am facut testul si a iesit pozitiv,dupa opt ani de chin in care mi pierdusem speranta unei sarcini normale.problema e ca acum trei ani am avut o afectiune a ficatului si in momentul in care am mers la un doctor din constanta ginecolog,sa l intreb ce as putea face sa raman insarcinata m a respins efectiv spunandu mi ca nu e nevoie sa fac un copil ci sa am grija de sanatatea mea.am plecat dezamagita aproape plangand de la el,dar nu am renuntat sa incerc sa raman insarcinata incurajata fiind si de sotul meu.acum ca testul a iesit pozitiv i mi este teama sa merg aici la constanta si as dorii un doctor in bucuresti.in maternitatea din constanta plangi cu vorbe.cine i mi poate recomanda un doctor bun,in care as putea avea incredere?am uitat sa va spun ca sunt destul de"batrana" ptr prima sarcina,am 35 de ani.va multumesc anticipat si va urez toate cele bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns akella spune:

teano, eu una iti recomand sa mergi la "Marinescu Medical Center", in Bucuresti, str. Av. Zorileanu 44, sector 1, la doctorul Sorin Puia, care poate fi gasit si la maternitatea Giulesti; este medicul meu si-l pot recomanda cu caldura, pentru profesionalismul cu care-si trateaza pacientele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Pentru mamicile din Craiova: va recomand din suflet pe Dna Dr. Tudorache Stefania de la Spit. de Urgenta Craiova, sau Pol. Panmed, sau Bunavestire. Este super specializata pe morfologie fetala, toti medicii isi trimit pacientele la ea la echo. Am nascut cu ea prin cezariana si m-am ridicat in aceeasi zi din pat, fara a avea vreodata probleme. Voi merge la ea si cu mama pt operatie, si o recomand tuturor.

Mary si Anna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

Teano, nu iti va fi greu sa mergi din Constanta la Bucuresti la medic sa-ti urmareasca sarcina? eu sunt din Bucuresti si as putea sa-ti recomand aici un medic f. bun, dar vreau mai intai sa-ti recomand in Constanta pe dr. Dehelean Ioan la care eu am ajuns anul trecut cand ma aflam la mare, cand am pierdut sarcina; era prima sarcina, eram f speriata, iar dr. m-a ajutat tare mult, ii sunt recunoscatoare ca m-a ajutat si nu m-a lasat atunci sa plec spre Bucuresti, ca n-as fi rezistat; am ajuns la dansul cu recomandare(e medicul nasei mele, care are doi copii sanatosi) si mi-a parut un bun profesionist, sufletist si atent.
Ai grija de tine, sa te feresti de tot ce inseamna efort.
Cu bine,
Ellis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adseana spune:

Pot sa fac si eu o recomandare fetelor din Oradea ?

D-na dr. Tit Viorica . La dansa am umblat la control lunar, si tot cu dansa am si nascut, prin cezariana. Ce pot sa va spun, este un OM in adevaratul sens al cuvantului, m-a ajutat foarte mult, m-a supravegheat cu atentie (eu am RH negativ, iar sotul pozitiv, asa ca am fost destul de des la control)

O recomand din tot sufletul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

quote:
Originally posted by claudia_a

Ma bag si eu aici...
Sper sa ma puteti ajuta cu o informatie; daca ati ajuns cumva la un medic endocrinolog foarte bun si la propriu si la figurat; vreau o recomandare la un om cu suflet si care cunoaste meserie...
Pe scurt am probleme cu tiroida, hipotiroidie, greutate mare, amenoree prelungita, sterilitate, hirsutism... si vreau un medic bun din Bucuresti, dar care sa nu ma trateze cu indiferenta si sa ma puna pe drumuri degeaba (sunt din Galati); sa ma controleze de la zero si abia apoi sa-mi dea tratamente, nu cum am patit aici de la cap la coada... De doctor Coculescu Mihai ce stiti?
Merci


Mami si www.babiesonline.com/babies/n/nasturica" target="_blank">Ioana nasturica



Draga claudia_a,

Si eu am mari probleme endocrinologice si dupa multi ani de tratamente esuate (ca sa nu spun incorecte), ore petrecute la usa cabinetelor dr. renumiti (si majoritatea indiferenti si neomenosi) am ajuns (tarata de o colega, sa-i dea D-zeu sanatate) la dr. Corina Neamtu. Este un dr f. bun si este OM. Lucreaza la spitalul Parhon si la centrul medical Sanador. Personal nu iti recomand sa mergi la spital pt ca este fffffffffffff ocupata, nu are timp etc. Eu ma duc la ea la Sanador - tel: 310 20 09; 310 20 12 pe str. Dimitrie Sergiu nr 26-28 sector 1, Bucuresti. Vezi ca tb sa te programezi din timp ca vine multa lume la ea dar merita sa astepti. Mie mi-a schimbat viata. Iti doresc din suflet multa, multa sanatate. Daca vrei mai multe informatii trimite-mi un PM sau mail.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaazy spune:

hi friends,am nascut luna trecuta la CF 2.A fost o experienta extraordinara.Am nascut normal dar cu anestezie peridurala, adica fara durere(asta pt. ca am avut incredere si am ascultat sfatul d-nei dr Nastase Ana Maria- doctorita mea)Dupa 10 ani de peregrinari din dr. in dr.(unii "mari prof.") dna. dr.mi-a dat un tratament de stimulare ovariana impreuna cu inseminare intauterina iar dupa 3 luni am ramas insarcinata.Acum imi tin in brate fetita mult asteptata.Va sfatuiesc s-o cautati pe dna dr Nastase Ana Maria, este super draguta si f.f. buna profesional.Va dau nr dansei de mobil 0744323626.O puteti gasi si la Biomedica in Floreasca.

Mergi la inceput