Lista medici ginecologi/obstetricieni (6)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns akella spune:

Pe gravidutze sau pe cele ce intentioneaza sa ramana insarcinate le sfatuiesc sa se tina departe de dr Suciu Nicolae, de la maternitatea Polizu, din Bucuresti. Nu urmareste sarcina cu atentie, indiferent de cat de des mergi la cabinetul sau particular, deci indiferent de cati bani ii intra in buzunar, este lipsit de rabdare si educatie pe timpul consultatiei, ba chiar intra cate 2 persoane odata in cabinet la consultatie (plus sotii din dotare)... La ecografia de 20 de saptamani a notat ca fatul se afla in prezentatie craniana! si mi-a spus ca pot continua serviciul, nu-mi trebuie repaus la pat. La 29 de saptamani, am inceput sa am dureri de spate si junghiuri in burta, m-a controlat si m-a trimis la farmacie sa-mi cumpar duvadilan... in loc sa ma interneze de urgenta... a doua zi mi s-au fisurat membranele si am ajuns la spital... m-a lasat sa zac intr-un pat spunandu-mi ca va prelungi sarcina cu cateva zile - o saptamana... a doua zi am nascut... si acum imi pare rau ca nu l-am dat in judecata (nu pentru a obtine bani, ci pentru a-l opri sa mai faca asa ceva si altor mamici, sa nu mai nenoroceasca si alti copii), pentru ca din cauza neglijentei lui fetita mea a facut hemoragie cerebrala la nastere...

Ceea ce nu ne ucide ne face mai puternici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dannette spune:

Buna dragelor viitoare mamici!!!
Eu nu prea am scris pe acest forum dar v-am urmarit cu mare interes. As dori sa stiu daca voi ati auzit de dr. Cotiga (parca este la Filantropia, nu stiu sigur). Orice informatie m-ar ajuta enorm. Va multumesc anticipat si va pup cu drag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns akella spune:

Dannette, uite o marturie gasita pe un alt forum; e din data de 10 sept. 2005:

"Fetelor care santeti la Filantropia ,sa stiti ca e un spital belea.Eu am nascut acum o luna acolo cu dr Cotiga Andrei,este un dr foarte dur nu prea glumeste dar stie ce face ,e foarte sigur pe el .Eu toata sarcina am fost suparata pe el ca nu-mi explica m-ai nimica la consultatii ,ajunsesem sa-l urasc dar acuma ma bucur ca am fost pacienta lui ,chir daca este un repezit si nesuferit.Am fost "cazata" la etajul unu ,camera 99 ,ai tv in camera frigider si e foarte curat.Nu m-ai zic ce mancare belea ,au contract cu o firma de catering,si toata mancarea era facuta la restaurant ,piept de pui la gratar,snitele,cartofi prajiti,si ce supe ...,mia parut rau cand am plecat din spital {sant nebuna nu?}ma inprietenisem cu multe fete si cu toate asistentele,moasele,femeile de servici si binenteles cu liftiera.Of ce mult vorbesc,va pupic pe toate,nastere usoara si sarcina cat m-ai frumoasa."

Ceea ce nu ne ucide ne face mai puternici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geany_bc spune:

Buna.
Eu am nascut cu doamna dr. Iosub Veronica, din Bacau si am fost multumita de serviciile ei.

Si chiar daca as cunoaste toate tainele si toata stiinta, chiar daca as avea toata credinta asa incat sa mut si muntii din loc si n-as avea dragoste, nu sunt nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dannette spune:

Draga Akella iti multumesc mult de tot pentru raspuns. Am tot cautat referinte despre el dar nu am gasit.
Fetelor, dragelor, as mai vrea sa stiu daca aveti refrinte si despre dr. Marica Dumitru de la Filantropia. Am avut o problema si am ajuns la dansul si nu stiu nimic despre el. Va rog mult de tot, daca aveti informatii le astept cu mare interes.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

OANA,imi pare rau ca iti raspund asa tarziu, dar am avut probleme; nu pot sa ti-l recomand pe dr Stefan, desi a fost medicul meu mai mult de 6 ani, dar am renuntat acum la serviciile dumnealui pt ca trec deja a doua oara prin experienta pierderii unei sarcini; prima data am pierdut la 7 sapt o sarcina oprita din evolutie de cel putin o sapt, dupa 2 ani de incercari de a ramane, mai mult cu efortul meu decat cu ajutor medical; a doua oara am ramas insarcinata la inceputul lunii mai a.c. si dupa experienta de anul trecut dr. meu a gasit de cuviinta sa-mi prescrie doar utrogestan, desi problemele mele nu erau de mentinere, ci de oprire din evolutie, nu mi-a dat sa-mi fac toxo...pe care le-am facut eu din proprie initiativa si, mai mult de atat , cand mi-am dat seama ca am probleme si l-am sunat, omul, care pleca din localitate mi-a zis sa stau linistita si sa ne vedem dupa ce eu urma sa ma intorc din concediu(1sapt1/2); numai ca a doua zi a inceput sangerarea si Dumnezeu mi-a scos in cale oamenii care sa ma ajute cand am avut nevoie, in 2 zile am pierdut sarcina de 10 saptamani, care era oprita din evolutie de la 5 sapt 1/2; voi ramane la medicul care m-a ajutat acum si sper sa am parte de o persoana care sa se implice cu profesionalism; nu contest calitatile dlui dr Stefan in alte probleme ginecologice, dar nu-l pot recomanda pt. urmarirea sarcinii; imi pare tare rau si nu as fi vrut sa ajung sa spun asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

As vrea si eu sa recomand pe Dr. Celus Tarpan care are mai multe cabinete prin Bucuresti si naste la Giulesti. E un doctor extrem de serios si profesionist. Eu ma duc la consultatie la cabinetul Secs, unde nu e niciodata coada (e o chestie pentru studenti) si intotdeauna a stat, m-a ascultat, mi-a raspuns la orice nelamurire cu calm si tact. Am apreciat foarte mult ca lasa numarul de telefon iar in timpul sarcinii l-am sunat si la 12 noapte si al 4 si mi-a raspuns.
La nastere am fost de asemenea foarte multumita.


Nuka si Mama la Nuka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Ellis, imi pare rau sa aud ca nu ai avut niste experiente nu tocmai fericite cu dr. Stefan... La faza cu analizele nu stiu ce sa zic, mie nu mi le-a recomandat dansul, ci medicul de familie. Altceva nu pot sa spun.

Oana, eu sunt pacienta dansului de aproximativ 6-7 ani. Prima sarcina a fost usoara, a decurs normal, nasterea la fel. Nu am nimic sa-i reprosez dr. Stefan in ceea ce ma priveste. M-a asistat la nastere, s-a comportat frumos. Acum sunt la a doua sarcina, la o diferenta de 3 ani fata de prima. Asta e cu ceva probleme, in sensul ca am capatat o hipertensiune arteriala indusa de sarcina. Dar a stiut sa-mi recomande tratament, care s-a si pupat cu tratamentul prescris de cardiolog si s-a dovedit a fi efecient, cu toate ca valorile tensiunii mele o luasera razna de tot. Cel putin pentru mine a fost tot timpul disponibil la telefon, cu toate ca i-am stricat cele doua saptamni de concediu pe care le-a avut anul asta . la sarcina asta, tinand cont de faptul ca intre timp m-am mutat la Buzau, am vrut sa renunt sa mai merg la dansul. Dar medicul ginecolog din Buzau la care am fost pentru primul consult in sarcina mi-a recomandat o intrerupere de sarcina din cauza unui chist. Apoi am dat fuga la dr Stefan care mi-a explicat ca nu e o problema grava. Si uite asa am ajuns in luna a opta de sarcina.
In concluzie eu sunt multumita de relatia pe care o am cu dr. Stefan, e clar ca nu mai merg la alt medic cat oi trai .
Caritasul nu mi se pare o maternitate grozava, cel putin acum 3 ani nu era. Dar fiind pacienta dansului am stat intr-o rezerva cu doua paturi si cred ca a fost putin mai bine decat daca stateam in saloane.
Daca te mai pot ajuta cu alte informatii, cu placere o fac.
Sarcina usoara si multa bafta!

Ileana
poze,poze si iar poze...
Luca (2 octombrie 2003) si Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

ref la dr cotiga. eu auzisem numai lucruri bune despre el din punct de vedere profesional. chiar si mama mea era pacienta lui si era foarte multumita. eu am fost la el sa imi recomande anticonceptionale. aveam cam 19 ani. mi-a spus ca am uterul prtea mic si e sigur ca nu voi putea ramane insarcinata fara un tratament. deci sa renunt la ideea de anticonceptionale ca nu am nevoie si sa ma intorc la el cand voi vrea sa raman insarcinata sa facem tratamentul. l-am ascultat si rau am facut ca in 2 luni eram insarcinata. asa ca nu stiu ce sa zic daca am avut eu ghinion ... s-au ce s-a intamplat dar nu stiu sigur daca m-as mai duce la el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adix27 spune:

de DR.Poiana Nicolae poate cineva sa-mi dea cateva informatii?
Va multumesc!

Mergi la inceput