Lista medici ginecologi/obstetricieni (6)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

nu stiu daca are cabinet dar stiu ca e super de traba ptr ca prietena mea s a operat la el

bibilica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adela_22 spune:

Eu vin cu o intrebare catre voi, mai ales catre fetele de prin suceava. In afara de dr Pacu care nu mai este in tara nu mai stiti alti medici la care sa le dam bile albe? Eu una imi permit sa dau o bila neagra d-nei dr. Hancu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaCostiurin spune:

Ce sa zic, asta cu medicii ginecologi e subiectiva tare, cateodata... eu as da clar o bila alba pentru dr Popa Mihail din Cantacuzino, care de-a lungul vremii mi-a rezolvat ceva probleme si mie si altor prietene. Eu ii sunt in primul rand recunoscatoare pt ca mi-a interzis contraceptivele orale intr-o perioada in care acestea se recomandau la greu (anii 90), dupa un interogatoriu ca la carte. Pe urma, mi-a scos un sterilet plantat de o tampita de la spitalul studentesc, plantat pe anexita si pe uter fara nasteri la activ. Ca n-am ramas cu sechele / trompe infundate, lui i-o datorez. Ce chiuretaje am avut de facut, le-a facut f. elegant, iar atitudinea lui vag dezaprobatoare mie mi s-a parut fireasca. Am avut o sarcina oprita in evolutie in 2003, care era situata nefast pe cornul uterului meu (e bicorn...). Imi amintesc cum m-a dus la subsol, unde de-abia venise un ecograf mai performant, nici macar desfacut, si acolo l-a desfacut si printre cartoane s-a uitat sa vada pana unde mergea blestematia de corn, ca sa vada pana unde sa mearga cu curatatul, caci acolo era problema. Pe Radu l-am nascut in 2005, fain-frumos si sanatos, din sarcina gemelara cu un fat oprit in evolutie, cu desprindere de placenta, cu contractii tot timpul. Ba si cu suspiciune de trombofilie. urmarirea sarcinii a fost foarte corecta,(si m-a incurajat tot timpul) lucru verificat intre alte surse si aici pe forum. E drept, la nastere era omul in concediu, ii era de-a dreptul ciuda, o luna in strainatate (cred ca la asta se referea Cornelia), si dupa ce initial voia sa ma lase mostenire la dr Vaduva - despre care eu am anumite retineri - m-a lasat la dr. Dima Anne-Marie, cu care am avut o nastere eleganta - deci si despre ea, numai de bine. Tot dr. Popa a depanat o prietena, care dupa un chiuretaj la Marie stopes a fost diagnosticata la maternitatea Bucur cu sarcina extrauterina si voiau s-o interneze... s-a uitat dr Popa la ea cu ecograful si avea fata o anexita post-abortum, cu rana pe col, pe care i-a cauterizat-o si sunt 14 ani de-atunci si nu are nici o problema. O alta prietena a suferit un avort spontan, s-a dus la Pantelimon la dr. Bacalbasa care i-a zis,la control fara ecograf, dandu-i o palma peste fund ca n-are nimic, ca e normal s-o doara, sa nu ia nimic ca ii trece.... dupa 2 zile s-a prezentat la Popa cu dureri si febra, de-a chiuretat-o omul pe endometrita.... a rezolvat-o si cu asta, ulterior si cu ceva chisturi ovariene.... deci din ce pot eu sa zic, experienta personala, a fost de bine.
Iar despre dr. Bacalbasa, judecati voi, am o prietena care a facut un chiuretaj, nu i-a dat nimic dupa, decat ergomet. A avut fata sangerari 14 (paisperzece!) zile, timp in care l-a tot sunat si el i-a tot zis sa ia ergomet. Pana la urma, am auzit-o eu cum ii zicea la telefon "dar dl doctor, haideti sa facem si o ecografie...) si asa s-a dus iar, evident ca a re-chiuretat-o, ca cica i-a zis ca are uter fibromatos (cu un an inainte a nascut cu el si nu i-a zis veci pururi de uter fibromatos, iar in sarcina fibroamele daca sunt, cresc...)si ca de la ergomet s-a inchis uterul si s-a umplut de cheaguri. A trimis-o acasa tot cu ergomet si de data asta si cu flamexin / antiinflamator, nici vorba de antibiotic. Iata ca e o saptamana si ceva de la asta si fata nu mai sangereaza, dar are dureri, si parca vad ca s-a ales c-o endometrita.... plus anemia de la atata sange pierdut.


Raluca, mama Radului - 29.09.2005
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Eu vreau sa dau o bila alba mare doctorului Alexandru Filipescu de la spitalul Elias. M-a ajutat in ssrcina si m-a incurajat cand toata lumea imi spunea sa fac avort.Am nascut un baiat superb cu el, cu o cezariana perfecta si cu o recuperare fara probleme. Tot timpul a fost alaturi de mine. Pe toate pacientele lui le trateaza la fel, fara a pretinde vreo recompensa.
In schimb un biloi negru pentru doctorita Virginia Tarlea de la Sanador si Polizu. Nici nu vreau sa imi amintesc de experienta mea cu ea.
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fendi spune:

Referitor la DR.SECARA eu ii dau nota 6 ceea ce reprezinta atitudine,profesionalism .Deeasemeni raportul lui moral i l-am pus in declin de mult.Imi pare rau dar acesta este adevarul .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza76 spune:

Despre D-na dr. Ceausu, ea lucreaza impreuna cu dr. Grigoras la cabinetul (policlinica) acestuia (Timisoara) imi poate da cineva ceva detalii?
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

Bine v-am gasit pe toate, sunt noua pe forum, proaspata gravidutza si am vazut in lista referinte despre dr. Stefan Marian de la Spitalul Militar si care asista la Caritas; le rog din suflet pe ariel7000 si adameasca daca pot sa ma ajute cu referinte, sau daca altcineva imi poate spune cum gasesc paginile respective; multumesc din suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Ellis uite te pot ajuta cu ce a scris ariel7000. Pe prima pg a subiectului gasesti scris "continuarea subiectului "Liste medici"1,2,3,4 si 5". Pt ca la ariel in paranteza nu ai o cifra romana inseamna ca sub este la 1 capitol. Deci dai click pe 1 si la apoi selectezi pg 3.

dar n-am gasit deloc adameasca(II-5), nu merge cap 2. poate te ajuta altcineva.

sper ca ti-am fost de folos si ai si inteles ceva.



"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrisaPanaet spune:

quote:
Originally posted by olguttza

quote:
Originally posted by merry_p_s
Poate cineva sa-mi recomande un medic la clinica Marie Stops?Am nevoie urgent de niste investigatii si printr-o intamplare fericita am reusit sa dau de clinica asta acum vreo 7 ani.Dar problema a trecut si nu am mai fost la ei.Pupici


S-au schimbat multe in ultimii ani la Marie Stopes...Io, una, nu m-as mai risca sa ma duc la ei. In Buc. e plin de clinici particulare, cu medici renumiti si mult mai buni decat cei de-acolo. Medsana e una dintre cele despre care spun.



De la nunta...




Am fost si eu acum cativa ani(3-4) la Marie Stopes si prima impresie a fost destul de buna. A doua oara cand am revenit la putin timp , lucrurile n-au mai stat asa si pe langa faptul ca e foarte scump, doctorii s-au schimbat si n-as mai avea incredere sa merg acolo.



Chiar daca as vorbi limbi ingeresti si omenesti si n-as avea dragoste, sunt o arama sunatoare sau un chimval zanganitor; si chiar daca as avea atata credinta incat sa mut si muntii si n-as avea dragoste, nu-mi foloseste la nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrisaPanaet spune:

De doamna dr. Budu Antoaneta de la spitalul CFR 2 ce stiti? A fost cineva la dansa?
Ar fi mai usor de cautat daca am posta numele doctorilor cu o alta culoare, ca sa iasa in evidenta.

Chiar daca as vorbi limbi ingeresti si omenesti si n-as avea dragoste, sunt o arama sunatoare sau un chimval zanganitor; si chiar daca as avea atata credinta incat sa mut si muntii si n-as avea dragoste, nu-mi foloseste la nimic.

Mergi la inceput