Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (2)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

NOKI mie pediatrul care l-a vazt pe Stefan ultima data mi-a spus ca Sab-ul nu e de nici o treaba si ca el recomanda Bonnisan. Acum stii si tu, cate capete, atatea pareri... incearca si tu sa vezi daca-i merge mai bine.

Tania & BB Stefan

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

noi luam bonisan seara, 10 picaturi, o data cu vigantolul. daca pun pe seama lui linistea de noapte si pofta de mancare.. n-as zice, dar deocamdata i-l dau. rau nu poate sa faca.
in schimb cu sabul am eu un pitic, scrie (la reclama) ca substanta activa se elimina in intregime, nu ramane in corp... si aroma aia de vanilie?? ca sa nu-mi ziceti ca e naturala... e ca la sucuri... scrie mare si tare ca nu contin conservanti, dar de coloranti nu se discuta. sunt eu paranoica sau chiar asa e??

ca tot intrebati de mamicile de baietei, desi cred ca am mai zis mai demult... pe andrei nu l-am decalotat. trageam un pic seara, dar m-am lasat de sportul asta. pediatrul s-a uitat o singura data, cand l-am adus acasa, a zis ca e ok. important e sa nu fie canalul acoperit si bb sa faca pisu. daca face pisu in jet compact si nu se chinuie, nu are probleme. si, desi e barbat dr nostru, nu l-a mai cautat niciodata la putza pe andrei. probabil isi face natura treaba. si, daca nu se inroseste zona, sau sa se umfle, sau cine mai stie ce schimbare, de ce sa chinui copilul... asta e parerea mea... fiecare ace cum crede.

gogolos, in loc de bine ai venit, un bine ti-ai facut curaj sa ne scrii! tu ne stii, dar poate ne spui mai multe si despre voi.

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Salutare mamici!
Profit si eu de somnul bebelinei ca sa va mai citesc si sa scriu. Mi-a fost dor de voi !
La noi merge bine deocamdata ... mai rau e cu dormitul noaptea, dar incercam sa ne obisnuim.
Laptic este, insa am observat ca se cam intaresc sanii intre mese si ma dor un pic. Doctoul mi-a zis ca dupa fiecare supt al bebelusei sa mulg sanii pana nu sa mai simte nici un "nodul" , dar "nu prea le am " cu manevrele de muls... oare or fi eficiente pompitele de prin farmacii ?! Stiu ca unele dintre voi ati folosit, spuneti-mi si mie cateva pareri! ( stiu ca s-a mai discutat insa nu am reusit sa gasesc subiectul/ tele ... sorry!)

Acum va pupacesc pe toate si va doresc o noapte "usoara".

Camelia si Dariuca





Un An Nou plin de bucurii alaturi de cei dragi si cat mai multe impliniri

Varsta bebelushei:
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20723;29/st/20051227/dt/7/k/91de/preg.png


Poze Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gogolos spune:

Buna seara mamici!

Am un baietel de 2 saptamani care a fost foarte cuminte in maternitate, dar ajunsi acasa ne luptam cu colicile. Am incercat cu Bonnisan, dar nu a avut efectul dorit si am trecuit azi pe Debridat. Sper sa se simta mai bine baietelul, ca mi se rupe inima cand il vad cum sufera
Chestia e ca din cauza durerilor, pentru a-l avea mai tot timpul sub sub supraveghere, l-am obisnuit sa adoarma in scoica. Intrebarea mea este: ii poate face rau chestia asta? Nu sta mult in ea, doar vreo 2 ore, dar nu e oare prea devreme pentru el sa doarma in scoica?
Sper sa ma puteti ajuta.

Gogolos si Piciu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

[red]BUNA MAMICILOR,SI BINE V-AM GASIT IN CASA NOUA[/red]
In sfarsit reusesc si eu sa scriu cateva randuri,micuta este cumintica a mancat si acum gangureste in patut si rade la prietenii ei(prietenii ei sunt niste albinute de plus colorate care se rotesc deasupra patutului si care ii plac la nebunie)
Nici eu nu sunt de acord cu scosul de cap,nici nu cred ca as fii in stare sa fac asta
vad ca majoritatea aveti probleme cu colicii si constipatia bebeilor,si noi la fel,azi a fost cea mai grea zi,chiar m-am speriat,ca micuta mea a dormit de aseara de la 24.30 pana azi la 18 cu mici pauze de mancat si alea cu ochii inchisi,si nu avusese scaun de 24 de ore in schimb in somn gemeasi tragea parturi de imi venea sa ma dau cu capul de pereti
acum nu ma ami rezistat si am aplicat operatiunea termometrul,si vai ce avea micuta mea in burtica.................
DRAGELE MELE voi a-ti depus dosarul pt intrare in cic?eu nu stiu unde sa ma duc
hai sa va povestesc:la primarie au zis ca ei nu primesc sa ma duc la directia socialasi familie,dus ..si acolo spune ca nu primesc pt ca micuta s-a nascut in 2005 si ca intram pe legea veche prin urmare trebuie angajatorul sa depuna actele la camera de munca
angajatorul zice ca nu ,ca nu mai este datoria lui conform legii
a-ti depus vreuna din voi?imi puteti spune si mie unde anume si ce acte trebuiesc
birocratia asta esta este de kkt(scuzati expresia0
a,.....azi citesc in ziar ca pt luna ian trebuiesc depuse pana pe 15 iar din februarie se depun pana pe 10 ale fiecarei luni
si inca ceva,luna de luna trebuie sa trimitem la directia de munca cerea tip
va pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

am executat astrograma lui rachel a inei.
va anunt ca fac o astrograma pe zi, in ordinea in care postati, cu exceptia momentului cand apar restantele de anul trecut care vor avea prioritate in rand:)), adica lordra, siminaf si pe cine am mai uitat. n-am timp de mai multe pe zi. maine este programat stefan al taniei

mama di tutti, iti dai seama ca am facut astrograma lui nichita cum am venit din spital:)) eu nu glumesc 100% cand zic pe aici ca e artist. chiar e artist. nu seamana decat f. putin cu mine (ma refer la temperament), iar cu taica-sau deloc, din punctul asta de vedere. este posibil chiar sa-si castige existenta din arta. acu' nu stiu daca o sa joace in filme sau o sa picteze...ce e bine este ca e foarte legat de ambii parinti si casa este foarte importanta pentru el (adica trag speranta ca o sa ma ingrijeasca la batranete:)). ce e rau ca e introvertit si cu tendinte clare de deprimare. a, mai are si predispozitie la alergii:(

puiutul meu, Nichita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

a si am uitat, f. important, bebe e foarte destept! pe bune, multe preocupari intelectuale, va citi enorm, eruditie si bunatate sufleteasca. din pacate nu astea sunt calitatile necesare pentru succesul in societatea in care traim..copilul meu va fi cam sensibil.

puiutul meu, Nichita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

pardon, refac programarea ca am vazut ca mi-a scis siminaf mail si ea e in categoria restante: maine e programata simina si poimaine stefan.

puiutul meu, Nichita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Anda care Stefan?Al meu???? Sa ma ai si pe mine in vedere cand poti si ai timp!!!

In legatura cu kk eu cred ca ii bag termometrul in seara asta ca azi nu a facut kk de loc. Ma gandesc sa doarma si el linistit cu burtica rezolvata!

Va pup si vb maine!!!

Diana mamica de bb Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

dordia, mai e pana iti vine randul:)))de stefan al taniei e vorba. am zis ca iau in ordinea in care ati postat solicitarea.

puiutul meu, Nichita

Mergi la inceput