Copilasi poznasi de iulie-august 2004 (147)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Wow, Carmenutaaa, felicitari ! Sa iti traiasca flacaul, bine a venit pe lume, sa fie sanatos si cuminte si mincacios !
Si tie muuuuulta sanatate si putere sa ai grija de amindoi !

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Si Caro, ma bucur din suflet pentru degetelul Feliciei, chiar ma intrebam cum mai este ...

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Carmenuta felicitari, sa-ti traiasca baietii!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Felicitari Carmen, sa-ti traiasca flacaii si sa ai parte numai de bucurii si nopti dormite
Kro - tzucam degetu` cu buba !
Roxa si Carmenp - care subiect e acuma cu sclipiri ?

Mey, io`s terminata, ma doare nasul de crap, claie peste gramada in crizele ei de isterii tot in nas imi trage cate una. Abia m-am abtinut sa nu-i trag si eu una, credeti-ma, plang instantaneu cum ma atinge la nas care si-asa ii cum ii de stramb, parca e si umflat pot juca linistita in filme cu prosti

Merg ca mandra e in vana la calmat.
O seara linistita sa aveti !


Daria & Giulia (2004 08 16)
Haideti la bazar sa-l ajutam pe ALEX !
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

La multi ani IOANELOR si IONILOR!

carmenutaa - FELICITARI!!!! sa-ti traiasca puiul mic, sa fie sanatos, mancacios si somnoros. trebuie sa fie extraordinar de frumos sa fii mami de doua ori! (daca o sa ai nevoie de cineva de incredere care sa te ajute, dar numai jumatate de zi (dimineata), ti-o recomand cu cea mai mare incredere pe bona pe care a avut-o puiul meu.) sa mai intri pe la noi sa ne povestesti ce mai fac nazdravanii tai.
andreea - du-te repede cu stefi la un stomatolog bun. asa au inceput si la noi problemele, cu pete albe pe dintisori. acum sunt galbui si smaltul e aproape distrus. la noi nu se poate face nimic, este o problema de la formarea mugurilor dintisorilor cand era in burtica (am luat antibiotic pentru listeria si au fost afectati). poate la voi se mai poate face ceva.
olivia - sa inteleg ca luca si lia sunt la egalitate, 12 dintisori si 4 maselute. da, am fost doar noi, ca doi porumbei (oricum era un frig si un ghetus pe-afara, ca am fi stat numai sa o pazim sa nu inghete, dar mai ales sa nu cada).
nicole - pupici moatei mici. ce vorbareata e! te asteptam sa intri mai des si sa pui si pozici noi.
daria - pupici giuliei si eu mi-am mai luat cate un cap in gura sau in nas de la lia, ca atunci cand ne jucam si topaim prin pat nu e atenta si tre' sa ma feresc . noroc ca imi face de-astea numai ziua, ca noaptea doarme linistita. nu stiu cum as reactiona noaptea, dar cred ca nu ar fi prea bine
carolina - cand mai mergeti la control cu felicia?

o noapte linistita tuturor si o zi frumoasa schimbului 3!

"When the first baby laughed for the first time, the laugh broke into a thousand pieces and they all went skipping about, and that was the beginning of fairies." James M. Barrie

foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gongutza spune:

Mneata fetele....eu pe baricade iar,dar de maine intru in concediu si bineinteles ca plec la puiul meu,ca nu mai pot fara el...
La Multi Ani cu intarziere Ioanelor si Ionilor,sa fiti sanatosi!
Carmenutzaa,felicitari,bebe sanatos,cuminte,mancacios si fara de colici!
Papadie tu cand nasti?
Olivia Luca nu este singurul cu atatia dinti,si Alex are tot asa,toti incisivii,caninii si 4 maselute...si cica i-ar mai iesi ceva masele?
Ema ai facut testul?E cu okisori?Asteptam bebetrei?
Daria eu am observat ca astia mai activi nici in somn n-au liniste...cel putin si Alex se foieste noaptea,mai are si nopti cand doarme linistit,dar de obicei imparte cu generozitate picioare si maini in gura,nas etc etc
Alex a mai primit ciocolata,Kinder,la cerere(adik el cerea bobo) dar de ceva vreme nu mai cere...mai bine asa ca oricum nu eram de acord....acum i s-a pus pata pe prajiturelele alea mici,cu crema de fructe(dolcetto)....si nu-mi vine sa cred dar a inceput sa-l zica si pe "r" si e rarait,sau cel putin il zice rarait(sper sa-i treaca,ca nu are cu cine semana)...
Mai revin eu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Helau girls...
m-am trezit batucita ... fiumio ma calareste noaptea de n-am taine..dimineatza se sprijinea in coate pe unul din sanii mei, ramas mic si supt ca o pruna uscata dupa ce a supt ingratul, bestia...

Daria, topicul fierbinte si cu/despre vip-uri e ala cu religia in scoli editzia a doua deschis pe "scoli, gradinitze, crese..."



ce-si face omu' cu mana lui se numeste lukru' manual ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Hehehe, Roxana, am citit si eu ceva din topicul acela ... mamaaaa, pe cuvint daca nu ma mir citeodata de cit de maaaaare e gradinita lu'dumnezeu !

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!

Felicitari Carmenutaa!!!!! Un bebe cuminte, sanatos si mancacios! iar fratiorul lui sa te ajute. Sper sa mai intri pe la noi sa ne povestesti cum merge.

Am incercat sa pun niste poze cu Stefi, dar nu am reusit, sper sa reusesc maine.

Am emotii pentru ziua de maine, ramane Stefi singura cu bunica dupa aproape trei saptamani cu mami, sper sa se adapteze repede.

Va urez o saptamana usoara si frumoasa, din pacate nu cred ca voi mai avea timp sa intru dimineata de la servici, sper macar seara sa nu pic lata si sa pot intra.

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefi mica-mica si Stefi - mica

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatzaaa neatzaaaa
de azi si io pe baricade. va rog sa nu va suparati ca nu am mai scris, am facut cura de dezintoxicare de calculator. dar de azi....la munca cu drag si spor!
Carmenutzaaa felicitari! sa iti traiasca odorul si sa fie sanatos si fericit! iar tu sa te bucuri de amindoi!
Caro imi pare bine ca degetelul Feliciei e mai bine! sa fie tot asa!
nu am mai citit din urma, sper ca restu' lumii e tot ok. sper sa recuperez azi.
o saptamana super sa aveti!

Mergi la inceput