Copilasi poznasi de iulie-august 2004 (147)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineataaa !
Sunt pe aici ca lumea le sforaie la noi ... Giulia a avut show de la 3 la 4 cand mi-a tras cate un cap in nas, in adevaratul sens al cuvantului, de am zis ca o pun pe balcon. O fi agitata de la dinti ? Ca io una nu stiu !

Kim - noi vorbim ... faza cu banana e ca vroiam si eu sa zica un cuvant din 3 silabe , in rest le cam scurteaza ea si-n romana si-n maghiara si devin cuvintele de 2 silabe (nu pun numele, ca ala e normal sa-l zica bine). Ce fain ca veti merge la cresa, io daca as putea si as avea una klumea, de maine as expedia-o, chit ca e duminica

AncaMaria - insista la faza cu cresa, eu consider ca este ca un salt trecerea de la dadace la comunitatea cu alti copii

Roxa74 -

Rain - pune pozele cu mandra sa o admiram si la frumuseti, ca in rest este


Daria & Giulia (2004 08 16)
Haideti la bazar sa-l ajutam pe ALEX !
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

ooo Anca, shopping therapy..de 2 zile fac asta, dar deocamdata am comis-o de la Meli Melo unde e reducere de 50%...am luat chestii simpatice..

Daria si tie... prin ianuarie la sfarsit dau o tura in Oradea vreo 2 zile, punem de-o cafelutza, ceva? Fac cinste

Va pe toate, azi am treaba dar revin eu mai pe seara
Roxa



ce-si face omu' cu mana lui se numeste lukru' manual ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Buna dimineata!

La multi ani la toate Ioanele si Ionii, sa vi se indeplineasca toate dorintele!

Am ajuns si noi acasa, mai avem si in acest week-en program de vizite, iar de luni intram si noi in program normal. S-a terminat vacanta

Sper sa am timp diseara sa intru si sa vad poze, mi-e tare dor de poznasi si poate am timp sa pun si eu citeva. Si mie mi se pare ca a mai crescut Stefi, este o dulce, un pic cam rasfatata, avem probleme cu nu, cand ii spun eu nu, ea crede ca ne jucam.

Anca, la fel este si Stefi, daca nu ma vede nu-i nici o problema, dar daca ma vede ca plec (chiar si pana la baie) sar lacrimile instantaneu.

Vad ca vorbeati de suc, Stefi in fiecare dimineata bea o cana (cam 100-150 ml) de suc proaspat stors, nediluat. Problema este ca daca nu isi bea sucul (care trebuie sa contina si para) se constipa.

Am observat si la Stefania pe un dinte o pata mai alba, Marcela, Alexandra a scapat de pata? (parca tu spuneai ca ai fost la stomatologie cu ea, nu?)

Ma duc la treaba, week-end placut va doresc!


Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefi mica-mica si Stefi - mica

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

LA MULTI ANI tuturor Ioanelor si Ionicilor ! Sa va dea dumnezeu sanatate si noroc si sa aveti parte de tot ce este mai bun !

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

la multi ani, ionilor si ioanelor, danilor si danelor, nu in ultimul rind oanelor sa fiti sanatosi, multe bucurii si impliniri! la multi ani barbatului meu si puiului de pasare, ca-s tot ioni!
felicit copiii vorbareti, a mea aceeasi limba ca si pin-acum, pasareasca, ea zice, ea intelege... binenteles c-am uitat ce vroiam sa zic...
editez, editez...
rain, tre` sa faci ceva ca sa-ti poti motiva absentele, cam multe la nr
roxana, fata verde, io-mi musc limba si deshtele ca sa nu scriu si incerc sa nu mai dau pe la subiectu` cu pricina, ca nu-mi iese mereu asta-i altceva

Carmen,Ilinca&Ionut va ureaza La multi ani!

tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

si La multi ani Ioanelor si Ionilor de pe topicul asta minunat!

Carmencita pasaruica esti o scumpa

De multe ori cand vad ce aberatii se scriu pe unele topicuri, imi pica okii in gura si ma uit printre dintzi...

fetelor all,
Roxa-boxa



ce-si face omu' cu mana lui se numeste lukru' manual ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenutaa spune:

salutare !
vroiam sa va anunt ca bebe 2 a venit pe lume, e sanatos, a avut 3200 si 51 cm exact ca fratiorul lui. spre deosebire de matei care e un mic suedez si este leit taica-su, vladut (asa il cheama ) este brunetel si se pare ca seamana cu mami.
am nascut pe 4 ian, la 4 si 10 dim. totul s-a petrecut f repede. m-au apucat durerile pe la 2, contractii la 4 min care s-au intetit f repede. pe la 3 si un pic am plecat la spital unde mi-au zis ca am dilatatie 10. am apucat sa ma schimb si sa ajung in sala d operatii unde mi s-a rupt apa si m-au urcat direct pe masa. n-a mai fost timp de peridurala.
totul a fost bine, de ieri suntem acasa. cel mare e la bunici la focsani de cateva zile. mi-e dor de el de mor. maine o sa mi-l aduca sa-l vad si vor sa-l mai tina o sapt pana ma mai dezmeticesc si eu, dar parca nu mai pot sa stau fara el.
asta mic e cumintel doarme si mananca, doar ca manaca lacom si des, cam la o ora si ceva. sa vedem ce program isi face.
e si tati cu noi si ma ajuta f mul, dar ma intreb ce o sa fac cand o sa fie nevoit sa plece iar pe la focsani sa-si mai vada de treburi si o sa fiu decat eu cu astia mici. trebuie sa ma gandesc la o solutie dar nu prea stiu cum sa fac. vedem noi.
am sa mai intru cand am sa mai pot, sa vad si ce mai faceti voi si puiutii vostri.
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

carmenutza!!! Bravos, felicitari, sanatate multa si tie si la copilasi! Sa creasca mare si sanatos Vladut, noul membru al familiei tale frumoase!
am citit de 15 ori postarea ta si am crezut ca ai gresit topicul si la a 15-a citire m-o lovit revelatia. Bravos inca odata si numai bine!!!

Roxa



ce-si face omu' cu mana lui se numeste lukru' manual ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

carmenuta, sa-ti traiasca flacaii, sa fiti sanatosi si refacere rapida!

Carmen,Ilinca&Ionut va ureaza La multi ani!

tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

Carmenutaa felicitari ...sa-ti traiasca puiutul brunetel si alaturi de el si cel blondut...Ma bucur ca ai avut o nastere usoara si ca ti-ai petrecut sarbatorile acasa asa cum ti-ai dorit...Iti urez ca bebe Vladut sa fie cumintel si mancacios in continuare, iar Matei sa fie cumintel si sa nu te solicite prea mult...Felicitari inca o data...

LA MULTI ANI celor care sarbatoresc azi ziua de nume: pitici, mamici si tatici....

Dana(Ema), Lumi si Olivia multumesc de intrebare...noi suntem bine, doar ca nu prea mai am timp sa scriu...dar de citit tot citesc...Degetelul Feliciei e bine deocamdata, ramane sa vedem cum se va vindeca...

Am vazut multe poze cu copii frumosi...ii pup pe toti ...

P.S. O mentiune speciala pentru Felicia (Pako)...am remarcat o schimbare de look la tine...arati f. bine, noua culoare te prinde de minune ...

Carolina, Felicia (15 .05.2000) si Alessia (19.07.2004)
ALBUM 1 ALBUM 2
CELE MAI FRUMOASE FLORI

Mergi la inceput