Copilasi poznasi de iulie-august 2004 (147)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rain spune:

LA MULTI ANI, sa aveti un an bun, sa fiti sanatosi si tot ce va doriti sa se implineasca !

Alexandra, LA MULTI ANI! sa fii sanatoasa, voioasa si frumoasa in continuare, sa va traiasca Sabrina si sa-i faceti un fratior anul asta!

Ionilor si Ioanelor, LA MULTI ANI, sa ne traiti si sa fiti sanatosi, in rest ...tot ce va doriti voi!

pe noi nu ne dati disparute, am citit tot ce ati scris, dar numai la ore mici, cand eram prea obosita ca sa si scriu ceva ...ziua profitam ca e tati in concediu inca (pana luni) si ne harjonim toti trei, moata deja ne-a disperat cu harjoneala, numai asta vrea sa facem toata ziua ...de luni am incurcat-o ca ramanem singurele!
de sarbatori am petrecut frumos, asa ca niste parinti care n-au cu cine sa-si lase copilul, adica fara sa ne facem de cap, am fost si prin vizite ...!
poate pun maine si cateva poze, s-o vedeti pe moata ce mare a crescut, parca s-a mai inaltat in ultima vreme, iar de Craciun, ne-a adus si noua Mosul ...2 maselute, ca tot eram codase la dinti, si in loc sa-i iasa incisivii laterali sus si jos ...ne-au iesit doua masele sus, nu stiu cand au iesit ...eu le-am descoperit dupa ce iesisera! i-a mai adus Mosul multe jucarii, hainutze, se pare ca avem copil cuminte, altfel ii aducea o nuielusa!
iar astazi e zi memorabila, cand am intrebat-o "cum te cheama" nu ne-a mai spus ca o cheama Deea (asa cum zicea pana acum), ci ne-a spus "Andreea", foarte clar si corect ...era sa lesinam eu si tati cand am auzit-o, stie sa si numere pana la 5, stie sa faca, ca toate animalele posibile, ca trenul, ca masina, a invatat o multime de cuvinte, avem fetita mare, de anul nou chiar ma gandeam ca anul asta vor face piticii nostri ...2 ani , sa fie sanatosi cu totii!
maine vrem sa desfacem bradul, la voi cum au reactionat piticii? ca moata e super incantata de luminite, dimineata e prima "grija" a ei, sa punem instalatia in priza , iar prin oras ne arata peste tot luminitele ...si ca tot vorbeati, bradul e intact si a fost pin sufragerie, dar i-am zis mereu "doar ne uitam", asa ca n-a tras de globuri!

va pupacim si de luni ...sintem pe baricade!

Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Bine ai reaparut Nicole...wow ce vorbareata este Andreea! Imi vine sa-mi dau demisia...de fiecare data cind povestiti...reapare sentimentul de vinovatie..
Carolina sinteti bine?
Andreea B...iar nu aveti net?
Simona R ai inceput serviciul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Salutare! Bai da scrieti intrun ritm ametitor...

Liliana, asa-i ca-i frumos in Canada...... noi cat am stat in Toronto am fost de 3 ori la Niagara... dar numai vara... ati fost cu vaporasul pe sub cascada?... avem si noi multe poze dar nu in format digital sa vi le pot arata.

IO nu stiu cati dinti are Bianca... parca 8 da nu as baga mana in foc ... de masele nici atat..

De ce oare o plange fii-mea dupa mine in fiecare dimineata... daca nu ma vede de dimineata e ok, dar altfel, daca ma vede stie ca plec... si plange de mi se rupe inima... o fi ea mai mamoasa?

Despre suc... io ii dau in fiecare dimineata facut in casa din mai multe fructe (banana, portocala, mar, morcov) cam 200ml neindoit cu apa... asta ne e micul dejun..

Olivia, bona mai sta pana in iunie, la inceput... apoi cred ca o duc la gradinita... dar vom vedea... sotul vrea sa mai aducem pe cineva, dar io asa m-am saturat sa stau cu cineva strain in casa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Anca...la noi MP pleaca la sf lui aprilie...asa ca sint cam incurcata..dar ce stiu sigur ca si eu ca si tine...nu voi mai aduce pe nimeni din Ro...la crese cu Luca!
Luca de 3 zile dimineata ne ia de mana si ne arata sa-l punem pe high chair si sa-i dam sandwich...nu se mai satura cu 270 ml de laptic...
Si acum..la munca cu mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

fetelor!!!
Kim, ce chestie, si eu am facut tot asa, pentru prima data tiramisu de Revelion si habar nu am avut ce bun e :)) am folosit reteta de pe forum...

Observ ce vestita e cofetaria aia din Brasov...s-a deschis acum un an o filiala si la Cluj si ma credeti, ca inca nu am ajuns

va nu prea am chef de scris azi...sunt un pic indispusa...oh, am nevoie de butonul ala de ignore...sau ar trebui sa ma abtin sa mai bantui pe la topicuri spinoase...dar nu pot..voi cum faceti de sunteti asa de cuminti????



ce-si face omu' cu mana lui se numeste lukru' manual ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Olivia, lasa ca o sa fie bine pentru piticii nostri... oricum majoritate merg la gradi aici incepand de la 2-2,5 ani deci suntem si noi pe aproape...

Nicole, pupici multi moatei vorbarete..

Vad ca toata lumea are probleme cu indispozitia...io mai halesc cate o ciocolata si imi trece... ieri tocmai ma tratai cu un shopping... i-am cumparat lu fii-mea inca o plasa de toale ca tot sunt reduceri mari dupa sarbatori.. si astept si marire de salariu... haha... poate raman cu asteptatul..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naomi_ioana spune:



La multi ani pt Ioane si Ionei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

La multi ani Ionilor si Ioanelor, si pt ieri (sorry, dar nu stiam) Danilor si Danelor.

_
O zi plina de bucurii, Eli & Stef
noi www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32097" target="_blank">Nasterea broscutei Alte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Naomi..nu mai vorbesti cu noi?
Roxana fata verde....eu citesc toate subiectele spinoase..dar stii ce fac..nu ma implic...mai ales la subiectele despre emigranti..mama ce se aprind sipritele si orice ai spune..cineva tot se ia de tine...asa ca de ce sa enervez..nu face bine la ten...Ma implicam si eu ..acum vreo 2 ani..mi-a trecut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

La multi ani pentru toti sarbatoritii de azi.Tot ceea ce va doriti sa se implineasca, si viata sa va fie plina de fericire, sanatate si noroc.
Olivia...muzee? Hmmm, ce or fi acestea. Eu sunt suparici ca s-a stricat masina pretenilor si nexam Toronto azi, poate maine daca reusesc sa o repare azi (sambata).
Anca...da " frumoasa " Canada, sau ce am vazut eu din ea.

Liliana

Mergi la inceput