Constanta te saluta!(62)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

La multi ani pe 2006!
Ne-am intors acum 2 zile din concediu. A fost superb! Mi-a placut Spania fff mult!
Citesc ultimele 2 capitole, scrise intre timp....revin ...si cu poze, sper!

de la Mada si minunea Sofia Maria, 12.08.2004
http://community.webshots.com/user/fiquelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Buna seara din nou!
Deci: impresiile "de la gura sobei": distractie cat cuprinde! De altfel, voi pune poze sa vedeti ce e pe strazile Spaniei de Revelion...un fel de carnaval. Discotecile sunt mici, cam de 30 mp, de o parte si de alta a unei strazi, cam 20 de discoteci pe o strada, intri din una in alta, bei ceva, stai 10-15 minute si pleci, intri in urmatoarea si tot asa. E o nebunie generala. De Craciun insa a fost asa de liniste incat nici nu am simtit asa ca in tara ca a fost Craciun, fara colinde nu e la fel. Insa Revelionul mi-a placuuut!!! Spaniolii sunt ff veseli si prietenosi, ne pupau si incercau sa vorbeasca cu noi!Noi nu ne-am mascat, am iesit sa vedem spectacolul. Am ramas uimita. Drogurile se consumau la greu, in toaleta, fara a se ascunde!In discoteca nu erau doar tineri, ci de toate varstele.
La intoarcere am avut ceva emotii pe pista de aterizare din Budapesta, caci avionul a aterizat initial doar pe o roata, a alunecat si era sa o ia aiurea, pana la urma pilotul l-a redresat in 30-45 de secunde si toata lumea a rasuflat usurata si s-a aplaudat cand am simtit ca e echilibrat si pe pamanat cu toate rotile!
Mi-au placut in Spania hainele si cosmeticele, drept pt care (spre disperarea sotului meu) desi am plecat din Ro cu 2 geamantane, ne-am intors cu 3 (unul l-am cumparat de acolo!). Mi-am luat o groaza de chestii ff frumoase, la jumatate de pret fata de cele aduse de comerciantii din Constanta. Inclusiv cosmeticele, care in mod clar sunt mai ieftine si mai bune(le-am testat). De exemplu mi-am luat Nivea lapte demachiant si Nivea lotiune tonica (caseta) cu 4,20 euro, ori in Ro doar laptele demachiant e la pretul acesta. Si nu mai vorbesc despre diferenta de calitate!
Mi-au placut vinurile, care sunt ff bune si ieftine; intre 1 euro si 3 euro sticla, mult mai ieftin decat cel din Ro! De asta sunt putin suparata, dupa ce ca in Ro avem salariile asa mici, mai avem si produse mult mai scumpe decat in UE.
Hai ca incerc sa bag poze. Revin.


de la Mada si minunea Sofia Maria, 12.08.2004
http://community.webshots.com/user/fiquelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Poze din concediu:http://community.webshots.com/album/538731777cuxzxE

Poze de la revelionul de pe strada : http://community.webshots.com/album/538783544YaZKmO

de la Mada si minunea Sofia Maria, 12.08.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Vrea cineva un scaun de masa chicco mama mia space cu 600.000? Ca noi nu il mai folosim si il tinem degeaba!!!!

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

loreen vrei sa stau cu ochii pe fata ta? am balconul care da fix spre curtea scolii!imi iau si un binoclu si iti raportez.sau vrei sa filmez?poze ceva?[poze]

mada- ce faine sunt pozele.bv ptr concediu.
deci e frumos in spania!

sanzi - cum arata scaunul?si crezi ca alex a mea la vreo 13 kg reuseste sa stea in el?adik scaunul suporta greutati din astea?

aseara am fost la nunta.a fost dragutz, nasol ca am aflat in ultimul moment si dureros ca era o obligatie.si o minune ca am gasit ce sa imbrac.

va pup
ma duc sa ma delectez cu poze din spania

jo si alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

jo e pt copii pana in 5 ani, am sa caut o poza...nu mai stiu cat scria pe cutie ca tine (dar parca 36 de kg)

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

http://community.webshots.com/photo/535385120/535886534wTPDUE

asta e scaunelul...e in stare ff buna

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

sunt varza!!!!
dupa proverbul "vrabia malai viseaza", eu am inteles ca Sinzi vrea sa dea scaunul de masina!!! si m-am apucat si sa o sun... de pe RDS, care oricum n-a mers... asa ca, scuze pt deranj! abia apoi am vazut poza... cu scaunelul de masa.... din care avem si noi si care sta si la noi degeaba.....

Sebitza este tare bolnav.... are puroi in gatut... asa rau, ca s-a umflat intr-o parte, de-am crezut ca are oreion (speram sa nu fie si asta). sunt furioasa pe o gramada de medici imbecili incepand cu medicul de familie (Filip Nadina, care n-a vrut sa vina azi sa-l vada pe sebi si care nu i-a facut trivaccinul asa cum am crezut noi -ci un vaccin simplu- si am aflat chestia asta de abia azi, cand dr pediatru pe care am chemat-o azi dimineata acasa a observat ceea ce scria in carnetul de vaccinari al lui sebi si plus ca l-a "examinat" pe sebi acum doua zile si n-a observat nimic suspect...) si culminand cu dr Lazar Viorica, pe care am gasit-o aseara la urgenta (am fost cu sebi pt ca mucisorii erau deja urati si incepuse sa se si umfle ganglionii in partea stanga a capului, iar aceasta d-na dr l-a consultat superficial pe sebi, desi i-am pus "atentia" pe masa, ca cand am intrat in cabinet! si ne-a trimis linistiti acasa, ca n-are copilul nimic in gat si in nici un caz oreion, ci numai muci, care trec cu fluimucil.....)!
despre dr Lazarescu, de la policlinica 2, unde mergem pt tratarea weezingului.... nici nu mai povestesc.... ca aceasta doamna este mereu prost dispusa, desi primeste cate 200mii de fiecare data cand ne vede (e prea putin????)
Acum facem injectii cu penicilina (la 6 ore ) si gentamicina (la 12 ore).... va imaginati si voi cu ce urlete si ce tanguieli... ca doar acum stie si poate si copilul meu sa spuna ca-l doare si unde il doare si ca nu-i place si ca..... nu mai vrea.....
In fine... sper sa trecem cu bine de primele 24 de ore si sa nu ne interneze in spital....
D-na dr Anca Badescu, a fost tare draguta cu noi, a venit la noi acasa de dimineata, desi de abia venise de la spital, unde fusese de garda toata noaptea! Imi pare asa de rau ca n-am "prins-o" de aseara.... ca a venit abia dupa ce am plecat noi.... Mai stie vreo mamica ceva despre ea, ca noi cred ca o s-o chemam numai pe ea de acum incolo? ... Daca nu se intelege prea bine.. Sebi "duce" puroiul in gatut de cateva zile, infectia nu a aparut peste noapte....!!!!!

nu stiu cat de coerenta am fost.... sper sa ma intelegeti....

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Mav imi pare rau ca sunteti asa bolnaviori...si David are muci si cam tuseste...deocamdata il tratam doar cu sterimar...
am specificat ca e de masa...hihi...
Noi am avut si un alt scaun in care nu a stat...dar asta (copilul meu citeste firma ) a stat pana acum...nu numai la masa, dar si cand se juca la masuta.

Mada, bine ati venit...

Loreen, tu iti faci prea multe pb cred!!! Nu imi vine sa cred ce mare s-a facut Delia...

Noi aseara am fost la patinuar...aici dovada: http://community.webshots.com/album/539090660PjtbvD si David s-a descurcat tare bine pe patine...i-a placut la nebunie, numai ca nu a rezistat mai mult de o ora!!!
Azi in parc, caci e tare frumos afara...

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Buna seara mamici!

MADA, bine ati revenit acasa! Am vazut cu mare placere pozele! Ce bucurie sa-ti revad familia, mai ales pe Dragos, care s-a schimbat fantastic! Si pe Elena, nu-mi vine sa cred ce vesti bune mi-ai adus de acolo! Chiar daca nu le-ai spus, dar le "simt"! Supeeer!

SANZI, doar 600.000 lei doresti pe asa scaun! Daca stiam cu 5 zile inainte ti-l cumparam cu cea mai mare placere! Si acum ma gandesc cum sa fac sa-l iau, ca mai am mamici in devenire si le-ar prinde bine! Cea care si-a achizitionat unul (no name, imitatie Mammamia)a dat 3 mil pe el...daca stiam!

MAV, am banuit eu ca nu-i a buna cu Sebi ca nu ai zis de vreo ameliorare! De pediatra spusa de tine nu stiu nimic, dar daca v-a respectat si a venit la voi imediat dupa tura de noapte, eu zic ca a facut un efort, merita sa o contactezi in continuare! Ce antibiotic v-a dat acum? Si Alexia a avut infectie in gat, cica se vedea puroiul pe amigdale, si s-a facut bine dupa ce am incercat mai multe variante! Sanatate va doresc!

Mergi la inceput