Reteta excelenta si rapida - Prajitura cu branza

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Si la mine tot deasupra a ramas branzica! Tot cu mixerul am amestecat si eu compozitia pt. blat, iar in cea de branza am pus coaja rasa de lamaie si portocala si un plic de zahar vanilat.

Oana & Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Himmelsduft spune:

Cind am citit reteta mi s-a facut pofta, dar cum sint racita si nu ies din casa sa cumpar Quark o voi face cind sint ok. Mersi de reteta!

Himmelsduft

calut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Ce este quark-ul? Sorry...just curious!

Oana & Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

Am refacut prajitura in seara asta si parca a iesit si mai buna

Am pus mai multa branza si de data asta nu a mai migrat pe fundul vasului, ci undeva mai pe la mijlocul compozitiei. Third time must be a charm!

SevdiklErim arasiNda en Sevdigim kim bilIyor musuN?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jazz spune:

Stiu ca s-ar putea sa fie amuzant da'.... ce cotine praful de copt?
Nu locuiesc in tara si nu sunt sigura ce sa caut...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Jazz, praful de copt este "baking powder".

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisiacob spune:

Ce ma bucur ca va place reteta mea!
Eu de obicei la orice prajitura bat intai ouale cu zaharul ca sa se faca spuma, apoi adaug uleiul, laptele, aromele, praful de copt si la urma faina (toate pe rand).
Iubika, n-am idee de ca s-a dus branzica la fund dar chiar si asa tot e buna la gust
Balbina, am vazut albumul tau. Imi ploua in gura Da-mi si mie te rog retetele de la praj cu lamaie si cu banane. PLEASEEEE

Floricel & comp.

Traieste azi ca si cum ar trebui sa mori maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Cris, intra www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65269" target="_blank">aici si gasesti retetele pe care le-ai cerut si chiar mai multe.


------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi_edi spune:

Si eu am facut-o si a iesit perfect!
De obicei si eu bat albusurile spuma, etc. insa acuma mi-a fost lene, am pus totul gramada...
(Seamana ca mod de preparare cu o prajitura postata mai demult de Alyssa, dar blatul era cu cacao)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Mie mi-a salvat onoarea fata de socrella ieri prajitura asta , dupa ce cam arsesem o placinta pe fund am facut-o repede si am pus toate ingredientele la gramada ca ma grabeam, le-am amestecat la mana rapid si tot in graba am mai aruncat niste lapte, 1 ou si faina ca sa iasa mai multa (am stricat nitel proportiile ) dar a iesit muuuuuult mai crescuta si mai gustoasa ca prima oara.... si socrella se mira cu ce-i facuta si imi plangea de mila cat o fi trebuit sa bat la albusuri ... iar Gogo nu mai zic ca s-a repezit la "papa".
Sarumana din nou deci....

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogo site (DN 10.10.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">Povestea Gogosicii

Mergi la inceput