Baiat sau fata?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamaluidavid spune:

Mda si David trebuia sa fie fetitza,cel putin asa spuneau toate testele facute de amuzament,normal.
De fapt chiar eco la 20 de saptamani ne-au spus ca e fetitza.Nu mai tin minte cate saptamani aveam cand ne-a aratat prima data putzulica.
Printze eu cred ca e pura coincidenta ca metoda ta merge,la mine cu David a iesit numar impar,iar acum acum a iesit numar par dar inca nu stiu ce o sa am.

Stefania 10+ si David(24 dec 2004)

www.babiesonline.com/babies/b/bebenr2/" target="_blank">bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Toate astea sint babisme si nu au relevanta, tine de conformatia fiecareia, cita apa retine, ce tendinte are, etc.
Eu am avut o burta mica, sus, nici rotunda nici tuguiata, din spate nu se cunostea ca am burta, la fatza am ramas la fel, toata lumea imi zicea ca e baiat insa eu simteam ca este fata. La echo am aflat tirziu. de mincat mincam si dulce si acru, si sarat, depinde de toane. La inceput insa uram dulcele.
Poate cel mai concludent semn este pilozitatea, parul de pe picioare imi disparuse aproape in totalitate -chestie hormonala, nu prea mai aveam nevoie sa ma epilez, nici dunga neagra nu a fost prea pronuntata, abia se zarea, nici par pe burta nu am avut deloc. Stiu persoane care au nascut baieti si au avut burta plina de par - dar cred ca nu e obligatoriu.

Patricia si Rebecca (05.02.05)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

quote:
Originally posted by printze

Fetelor eu va dau o metoda 100% sigura, care nu a dat gres niciodata si a fost testata pe multe gravidutze, de-a lungul timpului.
Varsta ta in momentul conceptiei + luna in care ai ramas insarcinata = numar par (baiat); numar impar (fata) Chiar as vrea sa o testam si pe forum ca sa vad si eu daca chiar tine, ca asa am de gand sa fac, pentru ca imi doresc si un baietel. Am deja o fetita superba de 19 luni.
Va pup si va doresc tot binele in noul an!

printze


Nu cred absolut deloc in chestia asta, cu tot respectul. Asta ar insemna ca toate fetele de 25 de ani din lumea asta care ramin gravide in luna octombrie, spre exemplu, vor avea fete?
Vreau o explicatie stiintifica, va rog.

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Mi-am facut si eu cele 3 teste si mi-a iesit ca voi avea fata...dar eu tocmai am facut o eco 4D si stiu ca e baiat, puteti vedea si voi ce puta in vant are asa ca...tot ecograful spune adevarul.


poze carmina
http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;20719;104/st/20060516/dt/7/k/2312/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns heny spune:



Va dau si eu un link, l-am testat si eu si chiar mi se potriveste !!!
Incercati si voi!

http://www.geocities.com/Heartland/5552/ancient.htm


Heny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mira_m spune:


E o intamplare, chiar nu te poti lua dupa asa ceva!
Orice ar fi sunt copiii nostri si ii iubim, mai ales ca ne-a fost dat darul de a deveni MAME!
Pupici!

Don't talk unless you can improve the silence!

Mami & minunea mea ( mai 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peanut spune:

Surpriza! Prietena mea a nascut astazi un baietel dupa ce doctorul i-a spus toata sarcina ca o sa aiba o fetita!!!si ea simtea ca o sa fie baietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scooby spune:


Buna fetelor!
La 24s+ la eco mi-a zis ca-i baiat;apoi s-a pus cu fundu si nu i-am mai vazut putza.Da toate testele voastre imi arata ca ar fi fata!!!!!!!!!
Dupa cele babesti tot fata e.
Da` mai am 3 zile si aflu.Abia astept sa va povestesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Georox spune:

Buna !

Daca ma iau dupa calendarul chinezescam 58% sanse sa fie baiat si 42%fata, asa ca astept sa vad ce imi va spune la ecograf, insa mai am de asteptat pana atunci !

Important este sa fie sanatos !

tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxycod spune:

Buna,

La mine s-a intamplat ceva foarte ciudat...In saptamanile 26 si 28 mi s-a spus ca e baiat fara nici un dubiu (inclusiv faimosul medic Herghelegiu la eco tridiminensionala) iar in saptamana 32 o alta doamna doctor a zis ca e...fetitza...ca ea nu vede nici o putzica!
Asa ca nu stim ce sa mai credem.

Roxy

Mergi la inceput