Baiat sau fata?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Aaaaaa, si am uitat sa va spun ca toata sarcina am mancat dulciuri in nestire, deci, iar e falsa afirmatia conform careia daca mananci dulcirui faci fata....

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

quote:
Originally posted by printze

Fetelor eu va dau o metoda 100% sigura, care nu a dat gres niciodata si a fost testata pe multe gravidutze, de-a lungul timpului.
Varsta ta in momentul conceptiei + luna in care ai ramas insarcinata = numar par (baiat); numar impar (fata) Chiar as vrea sa o testam si pe forum ca sa vad si eu daca chiar tine, ca asa am de gand sa fac, pentru ca imi doresc si un baietel. Am deja o fetita superba de 19 luni.
Va pup si va doresc tot binele in noul an!

printze






Da, si la mine a iesit corect cu metoda asta, dar tot nu cred in nimic de genul asta.



Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peanut spune:

Si eu sunt curioasa cum e cu varsta. Anii impliniti sau anii care i-am facut in anul conceptiei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Printze iese si nu iese testul tau...l-am aplicat nimanui alta decat mamei mele si ..eu trebuia sa fiu baiat. Am mai calculat pentru inca o persoana si tot pe invers a iesit.

Eu acum sunt insarcinata in 5 saptamani.Am facut unul din testele (cele 3 prezentate mai sus)..mai precis primul (ca celelalte nu mergeau la o sarcina asa mica cum e a mea) si mi-a iesit ca as avea fetita. Dupa testul tau iese baiat.

Sunt tare curioasa.
Eu vreau sa am fetita.
Si m-am bucurat cand am vz ca insasi mamei mele nu i-a iesit ca in realitate.Asa ca mai am sperante la o fetita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

Tot ecograful iti spune sigur ce e bebe,iar cele 3D si 4D chiar nu se mai pot insela acum.Mie mi-au spus 3 doctori diferiti ca e baiat,inclusiv Iosup.
La testele de pe net mi-a iesit baiat,dupa unele lucruri babesti iesea fata dupa altele baiat!Asa ca nici eu nu cred in chestii de astea.Mi-a iesit si dupa metoda de calcul de mai sus,nr par deci baiat.io 24(fix) cu Seby Poze cununie
Poze mami si bebe
Poze Craciun,Revelion si cu burtica Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Mie la testele alea ori imi ieseau amandoi copiii fete (la unul dintre ele), ori amandoi baieti (la altul) si Katja e sigur fata, iar bebe din burtica sigur baiet...asa ca...eco rulzz. Merge si eco 2D, ecografistul sa fie bun!

Ioana 21 saptamani si Katja(30 martie 2004)

poze cu mami, tati si katja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

quote:
Originally posted by printze

Fetelor eu va dau o metoda 100% sigura, care nu a dat gres niciodata si a fost testata pe multe gravidutze, de-a lungul timpului.
Varsta ta in momentul conceptiei + luna in care ai ramas insarcinata = numar par (baiat); numar impar (fata) Chiar as vrea sa o testam si pe forum ca sa vad si eu daca chiar tine, ca asa am de gand sa fac, pentru ca imi doresc si un baietel. Am deja o fetita superba de 19 luni.
Va pup si va doresc tot binele in noul an!

printze


Si in cazul meu e singura metoda de genul asta care functioneaza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen_ardelean spune:

Am ramas insarcinata la 28 de ani in iulie, deci28+7-impar si am un baiat de toata frumusetea, dar....mare gospodar!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittycat spune:

La mine docotrii au nimerit-o; si nu a fost doar unul. Prima data mi-a zis cand eram gravida in saptamana 17.

Andra,de printesa (15 noiembrie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printze spune:

Fetelor, la aceasta metoda e important orice. cat despre varsta, este cea pe care o ai in momentul conceptiei, chiar daca peste cateva zile imbatranesti cu un an. iarasi e mai greu de aplicat daca sa presupunem ca perioada fertila a fost undeva la sfarsitul unei luni si inceputul alteia. nu se stie exact luna cand s-a produs evenimentul (este si cazul meu la prima nastere), dar in general eu zic ca merge. pupici

printze

Mergi la inceput