Fumatul si sarcina (3)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

M_monique,bravo tie ca nu mai fumezi!
Vezi, eu daca nu am avut greturi din alea...si n-am primit nici un shut undeva mai cu putere, asa....ma refer la greturi din alea teribile si la stari de sufocare sau lesin ,cand simti miros de tigara.....
Ma lupt si eu cat pot, si cu tigarile,si cu constiinta,si sper ca, pana la urma ,constiinta sa fie victorioasa.


16 saptamani fix azi

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mio75 spune:

Pai exact la fel si eu Cristina! In primele 2 luni cand am avut niste greturi nesemnificative, dimineata nu-mi placea mirosul de tigara si de cafea, dar incet si asta a trecut iar acum dupa mancarica, dimineata bag o cafeluta ( cam 1/3 din cat beam inainte:) si cate o tigara. Mai ales ca ma ajuta si alte treburi, ajutor pt.care sunt tare fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:


La mine e la fel, Mioara.


16+

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Fetelor, eu eram fumatoare - 1 pachet / zi inainte sa raman insarcinata. Dupa ce am aflat de sarcina, o perioada nu am mai fumat deloc, iar de vreo 2 sapt fumez 2 tigari / zi. Una dim, cu cafelutza si ma ajuta ca pe voi toate, iar cealalta cand plec de la serv. Imi pare tare rau, stiu ca nu fac bine, dar poftesc :(
Ma rog la Dumnezeu sa nu fie probleme.

Ingeras12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Si cred ca la cea de dupa serv voi renunta...si ulterior si la cea de dim, dar stiti ce am obs? daca nu dim (nu pana la capat, o arunc pe la jumate), nu ma mai duc la toaleta...si ete atat de neplacut, dar promit ca ma las, cat pot de repede.
Voi, care dati cu pietre, rosii si altele, aveti perfecta dreptate, nimeni nu v-a contrazis, doar ca ati fost poate putin cam dure, toate gravi fumatoare realizeaza ca nu fac bine :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Nu vreu sa incurajez pe nimemi, dar vreau sa va spun ca eu am fumat toata sarcina; pur si simplu nu am putut sa renunt la fumat (sau nu am avut ambitie).
Bebelul, multumesc lui Dumnezeu, e sanatos tun.
Sa va uitati la poze ce frumusete de bebel am.
Asa ca.....eu cred ca daca nu puteti sa va lasati de fumat, nu e un capat de tara....

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Bravo, Ingeras,asa sa faci...daca poti....
Ca eu nu prea reusesc,si, mai mult,am probleme serioase cu toaleta daca nu fumez un pic,ca si eu, ca si tine, nu termin tigara.
Toanca,sa-ti traiasca puiutul! Si fetita mea este super sanatoasa, si am fumat toata sarcina, pentru ca pur si simplu nu am avut destula vointa sa ma las,si, mai mult, am avut o groaza de exemple "pozitive",si nici unul negativ.
Asta e....


16+

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yryjor spune:

buna tuturor.si eu sunt o fuimatoare care asteapta sa nasca (sunt in 40 s) si am ceva emotii din aceasta cauza.nu am reusit sa ma lasw si recunosc ca am fumat destul:1 pachet pe zi. dar asta e, nu disper.sotul meu ma stresat toata sarcina, dar si-a dat seama ca nu are nicio sansa cu mine. de acum nasc..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Yryjor,nastere cat se poate de usoara si sa ai un bebe sanatos si papacios!
Ce sa-i faci? Pacatele recunoscute sunt pe jumatate iertate. Ai sa vezi ca o sa fie bine.
Te rog mult sa ne spui cum a fost,dupa ce nasti.
Te pup si inca o data nastere usoara!



16+

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mio75 spune:

Yryjor, nastere usoara si musai tine-ne la curent cu bebe cum se simte! Sper sa fie totul ok cu voi-oricum va fi, sa n-ai emotii.

Mergi la inceput