Jurnal de rasfat

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viorela hoff spune:

hallo fetelor
o ce subiect minunat, ia s mai iesim din rutina, eu urasc rutina si ma plictisesc rpd de orice, dar unele chestii sunt inevitabile.
eu chiar m-am rasfatat zilele astea in concediu, si am mai descoperit si niste haine faine, abia astept sa le imbrac, m-am vopsit, m-am pensat, maine merg la pedi si mani si poate ma si tund!
si mi-a venit inca o idee, am sa scormonesc in caseta cu bijouuri, sa schimb setul sau sa fac alte combinatii.
ah si apropos de sampanie, si eu savurez sampania neterminata din fridg, la o tigare!
Vio und Tinchen

Tina catelus de catifea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

quote:
Originally posted by chatonel
Mi-a facut si sprincene in colt, cum mi le doream de mult si inainte fusesem refuzata, cica nu merge la ale mele podoabe!!!



cum sunt sprancenele astea? poate ma inspir si eu...

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65041&whichpage=1" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Alex, un bb de 1 an, diabetic, are nevoie de noi!!!




Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004) - www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">copilul meu de cristal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

azi am ales un rasfatz 'deocheat' pt doi (se poate?!): am cumparat o cutie de prezervative 'NOU!' cu furnicaturi.... acum astept sa culcam copiii, si sa ne rasfatam!

si off topic, cica aste-a asa de noi, si acum, NOU! sunt cu forma anatomica! adica cum mei??? ca io credeam ca si pana acum erau tot cu forma anatomica, nu se muleaza nene?! nu inteleg, da promit sa studiez amanuntit!


_
ANAMARIA, mama soldatzeilor de plumb
Bogdan - 04.07.2000 si Tudor - 13.06.2003

poze cu frumosii mei (si nu numai )

va doresc un 2006 MINUNAT!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

quote:
Originally posted by anamaria

azi am ales un rasfatz 'deocheat' pt doi (se poate?!): am cumparat o cutie de prezervative 'NOU!' cu furnicaturi.... acum astept sa culcam copiii, si sa ne rasfatam!




Esti mortala . Se poate orice consideri tu ca e rasfat pentru tine.

Pssst! Am vazut o data la supermarket prezervative cu aroma de ciocolata.

pisici, flori si jucarele


When the heart is full of love, the world is full of beauty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yank spune:

quote:
Originally posted by anamaria

azi am ales un rasfatz 'deocheat' pt doi (se poate?!): am cumparat o cutie de prezervative 'NOU!' cu furnicaturi.... acum astept sa culcam copiii, si sa ne rasfatam!

si off topic, cica aste-a asa de noi, si acum, NOU! sunt cu forma anatomica! adica cum mei??? ca io credeam ca si pana acum erau tot cu forma anatomica, nu se muleaza nene?! nu inteleg, da promit sa studiez amanuntit!


_
ANAMARIA, mama soldatzeilor de plumb
Bogdan - 04.07.2000 si Tudor - 13.06.2003

poze cu frumosii mei (si nu numai )

va doresc un 2006 MINUNAT!




Cu furnicaturi?LOL,de mare angajament!! Sa ne spui si nou cum sint si pe cine furnica,pe tine,pe el sau pe amandoi

Din pacate,mama prostilor e mereu gravida...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enn spune:

Eu m-am înscris azi la DC. O fi pierdere de vreme, dar pe mine ma binedispune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crini spune:

A, ce bine ca a reaparut subiectul, ieri nu-l gaseam. Deci sambata si duminica am baut cafea din cescutele de care va spuneam.
Ocazie cu care am constatat ca doua din ele (cel putin, cele in care am baut noi) sunt crapate.
Am fost la magazine, ca la noi au inceput reducerile si mi-am luat o bluza si doua fuste dragute.
Ieri mi-a fost mila sa ma imbrac cu ele si mi-am pus tot vechii mei pantaloni. Aseara insa mi-a fost ciuda si m-am gandit ca rasfatul nu consta doar in a le cumpara si a le tine de bune, asa ca azi mi-am pus bluza cea noua si una dintre fuste.
Si ma simt tare bine. Acum in timp ce scriam mi-am dat seama ca am uitat sa scot eticheta de la bluza. Vad ca e si pe dinafara, sper ca nu s-a vazut ca am parul destul de lung.
Daca nu, asta e!
Eu incerc, mai sa ma rasfat, dar parca nu-mi iese.
Ah, si inca ceva, geanta mea cea noua, primita de Craciun, s-a 'jupuit', i s-a luat culoarea. Si-a costat o gramada. Ma bate gandul sa merg sa ma cert cu ei.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca2207 spune:

quote:
Originally posted by enn

Eu m-am înscris azi la DC. O fi pierdere de vreme, dar pe mine ma binedispune.



enn,
Bine ai venit. Nu e pierdere de vreme, dimpotriva, eu nu sint asa vorbareata, dar zilnic intru pe DC sa vad ce mai e nou si imi face tare bine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

ma inscriu si eu, si o pentru initiatoarea topicului.

Si eu marturisesc ca simteam nevoia unei schimbari, insa ma incapatanez sa recunosc ca are vreo legatura cu noul an... de mult facem planuri, si incepem de maine....... insa acum chiar am trecut la actiune...... si eu si consortu.... tv-ul la noi nu mai merge decat sambata si duminica in rest liniste, eventual o muzica clasica sau jazz, in surdina e super enough.
Eu mi-am propus sa am mai multa grija de mine, si asa am inceput cu picioarele, bai, creme, lotiuni de revigorare..... de hidratare.... si tare bine a mai fost.

Loma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

De vreo 3 ani ma tot uit dupa niste pantofi si imi zic ca sunt prea scumpi si ciudati.
Acum mi i-am luat si sunt tare multumita! Ca doar bani de aia sunt facuti, sa te bucuri de ei!


Cand eram adolescenta am vazut un pulovar rosu care mi-a placut foarte mult. Dar nu ma puteam hotara daca sa il iau sau nu, daca imi sta bine, asa ca am zis sa o aduc pe mama sa isi dea si ea cu parerea. Cand ma venit cu mama, pulovarul nu mai era!
Si am ramas tanjind ani buni dupa el...

De atunci am luat hotararea sa nu mai tanjesc niciodata dupa nimic!
Daca imi place ceva mult, sa mi-l iau.
Iar daca nu pot, sa ma hotarasc pe loc ca nu voi tanji dupa el. Daca nu a fost sa fie in momentul respectiv, atunci poate ca nu era pentru mine!


Ce-i drept, teoria si practica nu se impaca totdeauna, dar macar incerc.



Sanziana & Marina (03/10/2004)
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/sanziana72/album?.dir=mail&.src=ph


Be carefull of what you wish for, cause you might get it! / Ai grija ce iti doresti ca s-ar putea sa primesti!

Mergi la inceput