Jurnal de rasfat

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Super subiectul!
Gata si eu vreau sa ma schimb!
Vreau sa am mai mult timp pentru mine,sa nu ma mai agit in locul baiatului la lectii,sa nu ma mai enervez pt. fiecare elev care vine nepregatit la ora,sa nu ma mai agit in locul parintilor de la gradi lui fica-mea,ca nu le pasa si nu se implica,vreau sa fac mai multa miscare,sa nu mai refuz tratamentul cosmetic oferit pe gratis,doar pt. ca mi-e lene si mai am si altele.
Sper sa va citesc zilnic si sa ne antrenam una pe alta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Ha, ha, ha .... ce subiect frumos!!!!
Scarmanus, meriti un pupic!!!
Eu schimbarile le-am inceput din luna octombrie , anul trecut, chiar de ziua mea!!
Adica m-am dus la coafor (in general ma tund eu sau sotul), mi-am cumparat o pereche de cercei de aur dupa care jinduiam de ceva vreme, mi-am cumparat o geanta destul de scumpa (in general nu ma atingeam eu de genti cocoficoase), mi-am cumparat o geaca alba (eu ma imbrac in culori mai inchise, ca deh sunt cam ) si am inceput sa ma machiez. Deja, acum, cand mai ies pe strada nemachiata mi se pare tare aiurea!!! La coafor am fost nu numai in octombrie ci si inainte de Craciun!!! Asa ca ...... m-am schimbat!! Iar anul asta mi-am propus sa am un pic mai mult grija de mine decat aveam inainte!!!!

Va pup si la cat mai multe schimbari!!!


Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

si eu ma schimb in fiecare zi... de maine!
as vrea doar sa pot sa fiu mai relaxata, sa am mai multa rabdare cu puii care sunt doi mici teroristi, desigur, dar sunt in fond doar niste copilasi!
pt mine fac cate ceva mic sau mare de cate ori am chef si dispozitie... inainte de Craciun m-am facut roscata la par si ma bucur ca am ales varianta samponului colorant, ca acum mor sa revin la varianta suvitze blonde
in rest, recunosc ca poate o geanta/ fusta/ pereche de pantofi m-ar reconforta oarecum, da' cre' ca merita efortul in vederea unei iesiri de we la sanius, astept doar zapada!

va tin la curent, cred ca asta ne-ar fi de ajutor si inspiratie: sa scriem cat de des aici, fiecare ce truc mic/ mare a gasit pt a iesi din rutina...

_
ANAMARIA, mama soldatzeilor de plumb
Bogdan - 04.07.2000 si Tudor - 13.06.2003

poze cu frumosii mei (si nu numai )

va doresc un 2006 MINUNAT!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Ehhhhhh.....schimbarile astea,sint bine venite oricind,totul e sa ne tinem de ele.....
Io o sa reiau mersul la fitness,da' nu e nimeni sa-mi dea un shut in sa nu mai zic "o sa" si chiar sa ma duc?

BRENDA
"Lumea nu-i decit un Nicaieri universal.De aceea n-ai unde sa te duci niciodata."(Cioran)
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela29 spune:

Scarmanus , toate felicitarile mele !
Am citit postarile voastre cand cu o urma de zambet cand cu o lacrima in coltul ochiului. Planurile mele pentru Noule An erau foarte bine puse la punct: cum sa imi fac sotul si mai fericit, cum sa pastrez casa si mai curata, cum sa gatesc mai mult, mai bine si mai des, cum sa ma ocup de munca si mai serios... dar uitasem de mine.
Persoana mea, corpul meu, cele 5 kilograme in plus, toti pantofii faini pe care i-am achizitionat anul trecut (in timp ce eu port flip-flops si adidasi), fusta pe care voiam sa mi-a iau de 2 luni, pana si faptul ca nu ma mai machiez cum obisnuiam sa fac inainte... toate acestea le uitasem.
Am inceput azi... in loc sa pun rufele in masina si sa ma postez in fata calculatorului sa fiu inainte cu munca... imi beau cafeaua de mai mult de o ora , mi-am trimis barbatul sa ia micul dejun cu prietenul lui (el e multumit ca se vad, iar eu nu suport sa mananc dimineata)... rufele poate ajung azi in masina, sau poate nu (avem haine de imbracat)... iar munca, se va realiza treptat, fara graba.
Va multumesc si am sa va tin la curent cu lista mea de "to do" pentru acest an. Avem una, dar tocmai s-a schimbat , cel putin ordinea elementelor de pe ea.
Sa aveti o zi buna... si sa zambiti cat mai mult !!!

... words are tools...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

Fetelor dragi, iute, iute neste precizari, ca sa nu cadem in pacatul rezolutiilor de nou an de care nu se tine nimeni niciodata oricum si pe care le-am si uitat saptamana viitoare. Nu uitati ca "terapia prin rasfat" presupune sa facem in mod spontan si totusi constient ceva ce nu facem in mod normal. Ceva ce nu poate fi planuit pentru saptamana viitoare, sau luna viitoare, totul se reduce la azi si acum . Nimic de genul "de maine" slabesc 10 kilograme si invat o limba straina. Noi vorbim aici de ambitii maruntele.
Va dau un exemplu: in ultimele trei zile am baut singura o sticla de vin spumos deschisa in noaptea de revelion. Cat pe-aci sa treaca neobservata in frigider si ar fi sfarsit pe canalizare daca nu as fi zis, ia sa-mi torn un pahar, ce daca beau singura. M-am simtit mult mai destinsa, mai relaxata (deh, ). M-am simtit ca si cum as fi evadat propriei mele indiferente, si tare bine a mai fost.
Ia sa ma duc sa schimb titlul, sa fie mai sugestiv.

pisici, flori si jucarele


When the heart is full of love, the world is full of beauty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Scarmanusa, merci pentru sobiect, ca tare bine m-a inspirat!
Sunai la coafor ca sa ma tund, am sa merg simbata. Am sunat si la esteticiana, era in vacanta... asa ca am incercat una noua, este SUPER!!!! O tipa dragalasa, ne-am inteles de minune, iar eu de obicei nu scot un cuvint prin cabinetele-astea Mi-a facut si sprincene in colt, cum mi le doream de mult si inainte fusesem refuzata, cica nu merge la ale mele podoabe!!! Si a mers, chiar foarte bine! Acum m-am abonat la ea! Sint bucuroasa! Merci inca o data!



Sint 36 ani de cind sper la o viata mai buna pentru Romānia. Sint 16 ani de cind am crezut ca Romānia mea se va ridica din bezna in care au intemnitat-o "unii". Sint 15 ani si 6 luni de cind aripile sperantei mele sint frinte.
Vizionati si judecati singuri, voi, cei care nu stiti ce a insemnat acest zbucium....
Revedeti filmele revolutiei, voi, cei ce ati fost atunci in strada!!!
asteptati.... se baga marfa pe server... stati la coada virtuala

http://chatonel.free.fr/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

quote:
Originally posted by chatonel

Scarmanusa, merci pentru sobiect, ca tare bine m-a inspirat!
Sunai la coafor ca sa ma tund, am sa merg simbata. Am sunat si la esteticiana, era in vacanta... asa ca am incercat una noua, este SUPER!!!! O tipa dragalasa, ne-am inteles de minune, iar eu de obicei nu scot un cuvint prin cabinetele-astea Mi-a facut si sprincene in colt, cum mi le doream de mult si inainte fusesem refuzata, cica nu merge la ale mele podoabe!!! Si a mers, chiar foarte bine! Acum m-am abonat la ea! Sint bucuroasa! Merci inca o data!



Sint 36 ani de cind sper la o viata mai buna pentru Romānia. Sint 16 ani de cind am crezut ca Romānia mea se va ridica din bezna in care au intemnitat-o "unii". Sint 15 ani si 6 luni de cind aripile sperantei mele sint frinte.
Vizionati si judecati singuri, voi, cei care nu stiti ce a insemnat acest zbucium....
Revedeti filmele revolutiei, voi, cei ce ati fost atunci in strada!!!
asteptati.... se baga marfa pe server... stati la coada virtuala

http://chatonel.free.fr/



Chatonelule, cu tine am inregistrat primul succes rasunator, asa da . Sa ne pui acuma matale neste poze avant si apres, sa vedem si noi

pisici, flori si jucarele


When the heart is full of love, the world is full of beauty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
Originally posted by zana

Super subiect.
Gata eu m-am inscris aici, ce cursuri misto .
Azi mi-am pus pantofii ce credeti c-am patit?
Bey, mi s-a rupt tocul, o fi semn rau sau bun.
Mi s-a mai intamplat asta o data, mergeam la un examen atunci dar
l-am trecut!(ehei...vremuri).
Maine imi schimb pantofii ii incerc pe aia sport si am sa alerg.

zana



Cre' ca e rau...
Mie zilele trecute mi s-a rupt tocu' dimineata, la birou, si am tzopait asa toata ziua - n-am avut timp sa plec pina acasa sa ma schimb. Shi n-a fost de bine....

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

Astazi m-am cufundat in vizionarea lui Ally McBeal. Asta da regal pentru sufletul meu. Ba mi-am si permis sa contemplez putin frumusetea oamenilor. Intr-o existenta paralela cu cea a zilei de azi ma asteapta o casa plina cu par de matza si un barbat care stranuta de zor . Si maine e o zi...

pisici, flori si jucarele


When the heart is full of love, the world is full of beauty

Mergi la inceput