Jurnal de rasfat

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valcampan spune:

Am si eu niste obiective de atind anul acesta pt ca anul trecut am muncit serios acum vreau sa ma rasfat. Pt inceput am sa imi fac abomnament la sala 3 sedinte pe saptamina si am inceput sa pap mai echilibrat. La vara vreau sa merg cu baietelul meu la mare si sigur voi merge. As vrea sa-mi schimb si locuinta dar nu stiu daca o sa-mi iasa anul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iga spune:

Super subiect!De multe ori mi-am impus si eu sa fiu altfel(alt machiaj,haine,etc),dar nu m-a tinut mai mult de citeva zile.Sper sa reusesc anul acesta tot ce mi-am propus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aino spune:

quote:
Originally posted by kiwwy

Anul acesta vreau :sa:
- ma inscriu la facultate(inca nu stiu ce domeniu sa imi aleg,poate ma ajutati voi)
-sa fac un curs de limba engleza(stiti ceva curs online?)


Cea mai tare postare!
Pa daca tot te apuci de engleza,du-ta la fac de limbi si impusti 2 iepuri cu un glont.

A.K.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

Ufff,ce nevoie as avea si eu de o schimbare dar nu prea stiu cu ce sa incep.
M-am saturat sa ma invart intre baie si bucatarie,sa fac pe sotia ideala. M-AM PLICTISIT DE MINE.
Cred ca o sa incep cu un abonament la sala,sa fac ceva miscare.

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

Super subiect.
Gata eu m-am inscris aici, ce cursuri misto .
Azi mi-am pus pantofii ce credeti c-am patit?
Bey, mi s-a rupt tocul, o fi semn rau sau bun.
Mi s-a mai intamplat asta o data, mergeam la un examen atunci dar
l-am trecut!(ehei...vremuri).
Maine imi schimb pantofii ii incerc pe aia sport si am sa alerg.

zana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

si mie imi place subiectul

o schimbare fata de anul trecut chiar acuma fac: tot anul trecut mi l-am petrecut din depresie in depresie, nu a trecut o luna sa nu incerc sa fac un bebe si nu a trecut o luna sa nu am deceptia unei singure liniutze pe testul de sarcina. OF ... ce an urat, abia am asteptat sa scap de el ... parca m-a urmarit ghinionul pe toate planurile.

De aceea am decretat 3 luni de pauza, sa nu mai aud de sex la comanda, de pastile, de stimulari, ceaiuri, tincturi.

In infatisare as vrea io sa schimb ceva ... dar e cam greu. Cu aceste tratamente am luat 9 kg. Deci as avea de unde sa dau jos. M-am rasfatat cu un curs de TAE BO de pe net, am imbracat pantalonii de slabit de la plafar si dau cam 2-3 ture pe saptamana ... de se mira vecinii de ce zgomote aud.

Ma mai rasfat eu zilele astea cu ceva ... si revin negresit.


Miro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Hai poate eu va incurajez... ca am inceput deja "terapia prin rasfat" de vreo luna. Cu alte cuvinte, dupa ce mi-am dat seama ca degeaba insist pe langa sotzul meu sa ma duca la diverse spectacole/concerte de care nu era interesat, am luat fraiele in mana si m-am dus de vreo 3-4 ori numai cu niste prietene. Eu m-am simtit extraordinar datorita iesirii din rutina si pentru ca am vazut si altceva in afara de televizor, iar el a fost multumit ca nu a cascat vreme de 2 ore in sala .

Cu ce mai incerc eu sa ma rasfat. Am descoperit ca am multe haine si pantofi pe care le tin "de bune" in timp ce eu ma imbrac cu lucruri mai purtate. Si mi-am dat seama ca le tin degeaba, pentru ca oricum nu o sa se iveasca niciodata necesitatea sa le port, asa ca totul depinde numai de dorinta mea de a arata bine. Din fericire eu nu sunt stresata de ideea de kg in plus pentru ca oricum ma asteapta cateva luni in care ele se vor aduna orice as face eu asa ca ciocolata zilnica si sandvisurile cu sunca si cascaval contribuie foaaaarte mult la buna mea dispozitie.

Unde mai am de lucru... mai am mult de lucru in a invata sa ma bucur de momentele libere asa cum trebuie. Dupa ce astept toata ziua sa ajung acasa de la birou, cand ajung, ma iau cu tot felul de prostii si ma enervez pentru nimicuri, si in loc sa stau sa ma joc cu fi-mea pierd vremea cu treburi. Trebuie sa fac cumva sa imi regasesc entuziasmul din tinerete si puterea de a ma cobori la mintea ei...


`Would you tell me, please, which way I ought to go from here?'
`That depends a good deal on where you want to get to,' said the Cat.
`I don't much care where--' said Alice.
`Then it doesn't matter which way you go,' said the Cat.
`--so long as I get somewhere,' Alice added as an explanation.
`Oh, you're sure to do that,' said the Cat, `if you only walk long enough.'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonai spune:

Scarmanus, ai lovit acolo unde ne doare, ai pus punctul pe i. O fi ceva in aer, ca si eu vrea sa schimb ceva. Si repede! Chiar aseara ma uitam trista ca am deja doua riduri pe frunte si in jurul ochilor si mi-am promis ca o sa incerc sa ma fac si eu un pic mai frumoasa. Azi am cautat pe google eye make-up, ca sa vad cum ar trebui sa imi fac cel mai bine ochii. Si am inceput sa schimb ceva. Inainte de Craciun am vazut niste cizme super, gri si din piele intoarsa. Vai de mine cat mi-au placut! Si m-am fastacit pana sa le cumpar ca vezi-doamne pielea intoarsa nu e rezistenta la murdarie, ca nu sunt negre si ca nu se potrivesc la orice, ca pt ele trebuie sa mai cumpar o pereche de blugi si o geanta la fel. Si pana la urma am avut curaj si le-am cumparat cu gandul ca odata am si eu anii astia si ca desi ma imbrac sobru de obicei, ciucurasii aia de cowboy ai cizmelor or sa arate super si pe picioarele mele. Acum sunt mandra de ele.
Asta toamna m-a lovit intr-o zi gandul ca nu facem decat sa stam la serviciu toata ziua, sa mancam si sa ne uitam la vreun film, sa mergem iar la serviciu, etc. Si cum imi place foarte mult sa dansez, am luat una bucata barbat si ne-am inscris la dansuri latino si de societate. Inca nu suntem noi Fred Astaire, dar macar fac ceva cu toata inima care ma mai scoate din cotidian, si stai sa vezi cum o fi cand ne-am sparge noi in figuri sexoase de tango !!!
Ah, maine trebuie sa ma duc sa-mi cumpar o fusta la cizmele astea. Sa inceapa rasfatul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

scarmanus pt subiect...

eu acum "lucrez" la lista de To Do-uri pe anul asta...si subiectul tau m-a inspirat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crini spune:

Imi place, imi place tare mult subiectul asta.
In primul rand azi ies la cumparaturi ca incep reducerile si vreau sa-mi iau ceva frumos.
In al doilea rand, maine il pun pe sot sa-mi dea cafeaua intr-o ceasca frumoasa.
Da, vai ce bine ma simt cand ma gandesc c-o s-o beau din cescuta aia cu inimioare. Nu ca ar fi valoroasa, dar imi place asa mult serviciul ala ca nu m-am indurat niciodata sa-l folosesc.




Mergi la inceput