Montignac: ce am mancat azi? (68)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corina costea spune:

Saluti fetele ,

Azi m-am hotarat sa nu mananc nimic numai fructe sa fac o mica cura de dezintoxicare. Asa ca meniul pe azi se va compune numai din mere si clementine pe satutate.

Va , Corina
















Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Ma primiti si pe mine in clubul vostru?
Nu sunt facuta sa tin un regim drastic si de cand am nascut in loc sa slabesc am mai depus.
Ma duc sa caut ceva despre acest regim, deoarece inca nu stiu nimic.
Of, am emotii.

Acum mananc pui la gratar, e ok?

pupici

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mara76 spune:

Salutare, fetele! Mai e loc pentru inca cineva in club?

Batalia mea cu kilogramele pe scurt: in iulie aveam 84.6 kg, iar in urma unui regim disociat (gen Montignac) am ajuns sa cantaresc acum cam 72 de kile. Nu stiu exact, ca n-am indraznit sa ma sui pe un cantar niste dupa sarbatori prelungite pana ieri. . Ah, si am inaltimea de 1.67. Asa ca aseara citeam de zor cartea lui Montignac, doar-doar oi asimila mai repede principiile.

Regimul meu de azi:
MD: 2 felii sunca de pui, branzica de casa (100g) si castravete. Cafea cu indulcitor si lapte (nedegresat din pacate).
10: o grepfruit
P: piept pui la gratar, fasole verde fiarta si castraveti
16: o portocala
S: peste la gratar si salata de rosii si castraveti

Ma chinui sa beau cat mai multa apa. Si am baut si un ceai verde. E bine pana acum?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitecantrop spune:

LauraT multumesc pentru raspuns.
Meniul de azi:
dejun: piine integrala cu ceai si o cafea cu lapte slab
prinz: salata verde+ fasole verde cu sos de rosii+peste la cuptor+ o felie de brinza
ora 5 : fructe
cina: o cana cu lapte slab
Daca apar modificari in meniu anunt deseara.
O zi buna .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sufletzica spune:

vreau si eu la voi in club. eu dupa nastere am tzinut montignac dar mai lejer asa...ca de-abia acum imi dau seama ca am cam calcat pe de laturi destul de des pt ca ametzeam combinatziile
Acum mai vreau sa dau jos 3-4 kg si vad ca stagnez.ma gandesc ca de la greselile astea ale mele stagnez.Asa ca vin aici sa mai invatz de la voi ce si cum
De ex pt dimineatza de unde iau eu cereale din alea integrale cum zice monti ca eu nu am gasit.eu mancam de la sanovita dar au si fructe in ele si sunt fulgi de ovaz parca.zahar nu au dar fructe au la greu.si nu cred ca este ok?
apoi iaurtul cu ce il pot combina ca eu sunt fan iaurt...si pot manca si din ala mai gras sau este musai din ala dietetic?
mai revin pe parcurs cu intrebari
de maine va spun si ce mananc ca sa ma putetzi corecta
multumesc anticipat


http://community.webshots.com/user/adele313

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sufletzica spune:

aaa...am uitat sa va spun dimensiunile: 1.74 si 60.5 kg.
si am slabit cu monti de cand am nascut (adica din iunie)24 kg chiar si asa in modul meu cam haotic.asa ca vreau sa dau si astea 3-4 kg jos ca sa fiu ca noua

http://community.webshots.com/user/adele313

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Sara buna fetili,
Se duse si ziua de azi fara sa-l supar pe Monti!
Meniul a fost cam asa:
D-cafea slaba cu lapte degresat 0%
P- cotlet vitel la gratar cu salata verde
S-cotlet de vitel la gratar cu salata varza cu smantana.

Mey, va intreb de smantana asta e permisa? Ca eu am innebunit si mananc la mase lipidice cu toate feluritili de salate , Doamne si ce buna e!

Pentru fetili si mai noi ca mine, primim pe toata lumea la regim si la lupta cu kg!
Unde-s multi puterea creste...nu?
Pupacei pe obrajei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Giulia71, da, poti adauga smantana in salate la mesele lipidice, preferabil din aia 12%! Da-ne si noua exemple de salata cu smantana, poate ne vine vreo idee...

Laura si bebitele: Bianca (6 ani si 8 luni) si Ramona (3 ani si 7 luni)
poze_cu_fetele_mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viorica avram spune:

m-am tot cautat si eu pe aici dar nu m-am gasit nici inscrisa nici retinuta.oricum o iau de la inceput:
am 1.67,73kg,de fapt aveam pt, ca acum o saptamana am inceput monty si deja am slabit 2kg.deci am 1.67 si 71kg,vreau sa ajung macar la 60kg si dupa aceea mai vorbim.
am mai calcat stramb saptamana asta cu cate o gura de coliva ca am fost la pomana bunicii sotului cu o singura bombonica de ciocolata de la fetele de la servici si am slabit putin.
de maine insa....numai monty.
azi am mancat
d 2 felii paine neagra si o cafea cu lapte degresat
p un pahar cu iaurt si o bombonica de ciocolata
s adica pe la 4 cotlet de porc la gratar cu varza calita si salata de varza acra
si acum o salata de fructe proaspete.

maine mic dejun identic cu cel de azi si le sfatuiesc pe incepatoare sa incerce sa manance paine dimineata goala sau cu branza de vaci degresata pt. ca dupa cateva zile numai cu lipide si proteine iti vine sa te urci pe pereti fara carbohidrati.
pranz friptura de porc cu varza calita pt ca mi-a ramas de azi
iar seara cred ca fructe sau daca imi este foarte foame un piept de pui grill cu smantana
va pup.

viorica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Salutare
Mda, is de acord ca daca nu papi glucide te cam urci pe pereti, mai ales daca perioada e aglomerata, stresata, etc. Dar tot din experienta proprie se slabeste mai bine fara painica...
Meniu pt maine:
dimineata: conserva de sprot cu masline, cascaval, muschi, ce mai gasesc pe aici, rosii, ceapa, etc
amiaza: bors + friptura
seara: fructe, cred


Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput