Montignac: ce am mancat azi? (68)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Fetelor, eu vin din nou la raport. Dupa ce acul cantarului a urcat pana pe la vreo 60.6kg dupa ce am fost in RO, azi dimineata era deja la 59.6kg si sper eu ca va mai cobori. Dar voi veni mai rara la raport zilele astea, pentru ca a murit un prieten de familie foarte drag si ne ocupam de inmormantare.

Va pup si sa slabiti frumos, usor si repede .

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Buna dimineata fetelor! Vreau si eu in club; am mai tinut Monti acum vreo 2 ani, cu succes pot spune, vreau sa tin si acum. Am inceput de azi 9.ian.2006; dimensiunile mele: 1.67m, aprox.60 kg. Am un cantar nashpa, care nu arata cu precizie, dar sunt cam pe acolo. Tinta este de 51 kg.
Azi de dimineata am mancat branzica cu smantana si o cafea cu lapte degresat, dar dupa cum am citit acum, laptele degresat nu e compatibil cu alte branzeturi, deci am inceput cu stangul. In schimb, am mancat f. putin.
Nu stiu care va fi meniul de la pranz si de seara, dar va voi tine la curent!
Pupici si spor la slabit!


www.imagestation.com/album/?id=4287441075&code=8712142&mode=invite" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana210773 spune:

Salutare fetelor !
Trimiteti-ma si pe mine , va rog , la un link....ceva despre regimul asta, ca sa mor daca stiu ce e? Lamuriri, please !
Pufoasa si grasa, dar nu pt mult timp !
Multzam !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitecantrop spune:

Adimercedes,condoleante si multa putere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitecantrop spune:

Bun venit noilor montignace.
Raport: dupa o saptamina de regim, cu muuullte abateri, recunosc, am slabit 1.5kg.
Deci am ajuns la 86kg. De azi am hotarit sa tin regimul mult mai drastic, si sper sa imi reuseasca.
Dau deseara raportul cu ce am mincat.
O zi buna tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_cafea spune:

Buna fetelor

Meniul de azi:

Dimineatza: o cafea cu lapte praf
La ora 10 - un mar
La pranz : pui facut la abur
Seara: cred ca niste varza calita

Oricum sunt putin cam ametita pt ca mi-a venit ciclu peste pastile si oricum nu prea am chef sa mananc.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitecantrop spune:

Am o intrebare: iautul normal cu ce se poate minca? dar cel 0% grasime?
Multumesc anticipat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

Liliana, am vazut si eu ca are cateva chestii pe acolo care-s interzise, dar... nu iau decat o muscatura dupa pranzul lipidic. Oricum sunt scumpe batoanele astea asa ca... ma las de ele!!! si merci ca stai cu ochii pe mine!!!

Adimercedes, imi pare tare rau de pierderea suferita!! Condoleante!

Pitecantrop, super bine!!!

Revin mai tarziu cu detalii legate de meniul pe ziua de azi, inca sunt confuza, nu stiu ce sa fac de papa la pranz... am doua vinete carora vreau sa le fac de petrecanie... Inca ma documentez, strang retete.

Va pupam,




Irina si Ioana Alexandra (13 aug 2005)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

Dana, la prima pagina gasesti cateva link-uri care te duc la principiile regimului Monti. Bafta!!!

Ralu, multumesc pentru trecerea in listutza!!!

Pupam,

Irina si Ioana Alexandra (13 aug 2005)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Pitecantrop, iaurtul 0% il poti manca dimineata in asociere cu paine integrala/cereale, iar iaurtul nedegresat il poti asocia oricarei mese lipidice.
Bun venit fetelor noi! Si succes!
Andanii, cum te mai simti? Ce ai avut? Sper ca esti bine...
Eu am mancat total ne-Monty in WE asta, de fapt s-a si vazut la cantar (la mine imediat se vad abaterile), dar de azi sper sa fiu mai cuminte.
Meniul de azi:
ora 10.30: 2 chifle integrale cu gem fara zahar, 330ml lapte batut 0%;
ora 13.30: 2 kiwi;
ora 14: chiftele de pui cu sos de rosii, garnitura de legume permise la cuptor, gogosari in otet;
ora 17: o portocala;
ora 18: file de merluciu la cuptor, legume la cuptor, salata de varza chinezeasca.

Laura si bebitele: Bianca (6 ani si 8 luni) si Ramona (3 ani si 7 luni)
poze_cu_fetele_mele

Mergi la inceput