Montignac: ce am mancat azi? (68)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

lgireada, multumesc frumos!!!!! Pai inseamna ca eu am pecit de cand am inceput regimul pentru ca papam dimineatza ovaz cu lapte si o felie de paine integrala cu branza light...
Sa inteleg ca laptele se poate numai in combinatie cu cereale si... cu mai ce???? Dar iaurtul de poate manca cu branza??? In caz ca nu... iar am pecit pt. ca seara numai asta mancam... Dar cu toate astea fetelor, azi m-am suit pe cantar si am 63,6 de la 64,8 , regim inceput de luni 2 ian!!!! YUPPYYYY!!!!!

Asaaaa... meniul de azi:

D: un mar cu 1/2 de ora inainte de: un ou fiert, 4 felii de salam si zacusca

P: piept de pui la tigaie cu branza + o muscatura de baton de ciocolata cu proteine de la Amway

C: fructe

Va pupam si va dorim o zi cat mai "usoara"



Irina si Ioana Alexandra (13 aug 2005)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Buna fetele,
Raportez : 70.2 kg de dimineata!!!
Meniul de azi:
D-cafea cu lapte degresat
P -friptura de curcan la tava cu salata varza rosie cu smantana (rog , fetele cu exp, dk gresesc sa ma corecteze)
S- tot fript de curcan la tava .

La multe kg jos si sa auzim de bine!
O duminica usoaaaaaaaaarrrrrrrrra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina costea spune:

Saluti fetele,

Ieri nu am avut timp sa intru ca am umblat ca ana satului toata ziua.
Asa ca si mancatul a fost tot asa aiurea.Am mancat multe mere iar seara vreo sase clementine.
Azi meniul a fost este;
MD - cereale cu fructe si ceai
Pranz- orez integral cu carnat de casa si muraturi
Gustare - clementine
Cina - idem pranz
La raport 72.5 asa ca . Merit un ca nu am respectat regula si m-am imbuibat de sarbatori.
Va , CORINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Buna ziua la toata lumea!!!
Fetelor am modificat tabelul!!! Am introdus toate fetele noi venite in tabel. Daca sunt greseli va rog sa mi le semnalati!!
tomecica-ca sa pot sa de inscriu si pe tine in tabel, te rog sa-mi dai data inceperii regimuli!!
Va pup!!!

Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Corina, orezul nu se asociata cu carnati!
Irina, sunt aproape convinsa ca batonul ala nu e ok!
Meniul meu de maine:
dimineata: salata de rosii cu ceapa + muschi + cascaval + un oki
amiaza: bosr/friptura de porc
seara: fructe


Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

Lilian, hai sa-ti zic ce contine batonul cu proteine: amestec proteic(izolat proteic de zer, izolat proteic de soia, concentrat proteic din zer) - 34% , glicerina, indulcitori, maltitol si acesulfam de potasiu, ulei de floarea soarelui, pepite de soia, proteine din soia - 6,5%, faina de orez, malt, sare, cacao, arome naturale, fosfat tricalcic, lecitina.
Nu cred ca pecesc prea mult, avand in vedere ca pap numai cate o muscatura dupa pranz, ca tare mi-e pofta de dulce....



Irina si Ioana Alexandra (13 aug 2005)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Deci ... cum ziceam, nu e bun! parerea mea...

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_e spune:

Buna seara tuturor,

Sunt o mamica a unui baietel de 3 luni (maine facem 3 luni) si desi alaptez bbul doresc si eu sa ma inscriu in clubul vostru.

Am un target greu: 20kg, dar zic eu nu imposibil de atins.

"Coordonatele" mele> Inaltime> 1,63 , greutate actuala 71kg., greutate tinta 51 kg.

Meniu pt maine>
MD> un mar si dupa o ora sunca, branza ardei gras
P> supa legume (fara morcov si cartofi), piept de pui la gratar, ardei gras
C> ton in suc propriu

Este ok?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina costea spune:

Igireada iti multumesc ca m-ai atentionat. Si eu care in ultimul timp ziceam ca incep sa ma dau pe brazda.........sic numai aiurea fac.
Ralu merci de modificari dar imi doream si un sa se vada ca am gresit.
Acum cu anitra la atac .........ca ma apuca pastele daca mai mananc gresit si nu dau macar ce am pus de sarbatori.

Va , Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clara25 spune:

Buna la toate fetele! De mult timp am vrut sa tin Montignac..si asta pentru ca din toate regimurile il consider cel mai sanatos.
Deocamdata vreau sa tin trei saptamani,sa vad cum merge..Am 82kg si as vrea sa ajung la 77(deocamdata).
Din pacate experienta mea e mai mult negativa,am tinut un regim proteinic in vara(cand am slabit de la 93 la 71)si din septembrie de cand m-am oprit am pus la loc vreo 11kg(vacanta in Romania plus sarbatorile)..
De maine voi veni si eu zilnic la raport..bafta tuturor!


Clara






Mergi la inceput