Montignac: ce am mancat azi? (68)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pet spune:

Buna fetelor! Va scriu si eu meniul de ieri:
-dimineata: lapte degresat cu doua rondele de orez integral expandat
-pranz: salata verde cu ton si rosii
-17: 2 kiwi
-seara: un fel de tocanita de pastai verzi cu carne

Azi am mancat:

-D: un mar si dupa o ora idem ca ieri
-P: tocanita de pastai
-16:un mar
-S: salata verde cu rosii si cascaval

E adevarat ca nu trebuie sa exagerez cu otetul in salate?
Pupici!

Irina si Nikita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Laura T, merci de interventie, smantana de data asta fu cam grasa, da buna!!!
Am pregatit-o cu varza alba, sare , piper f putin si marar verde; si culmea ieri, am gasit prin frigi si o varza rosie pe care am facut-o la fel ca cea alba si mi-a placut. Acu' daka nu v-o place, nu dati cu rosii ca deh gusturile difera! Eu am ceva timp de cand nu am mai mancat smantana si d'aia am abuzat.
Meniu de maine:
D:cafea+laptic degresat
cereale +laptic degresat
P:peste la folie in cuptor ca e rapid de facut cu brocoli
intre: 2 fructe
S:cred ca oua prajite cu o salata
Cam atatik!
Vorbim maine!
O noapte usoara:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda Panda spune:

adimercedes, condoleante !
crinuta, irina,, sufletica, daca vreti, puteti sa imi dati adr voastre de mail si va pot trimite cartile, atit cea noua cit si cea veche.
irina tu ziceai ca iei doar "o muscatura" din ...nu stiu ce nu era permis. eu stiu ca indiferent daca iei o muscatura sau o bucata imensa de...mai stiu eu ce, pancreasul lucreaza oricum in defavoarea ta. bine ca sint scumpe
fata corina, ce sint alea clementine ? le-ai pomenit de vreo 3 ori si incerc sa imi aduc aminte, dar nu poci.

eu in ultimele doua zile am mincat haotic, dar monti. cafele decofeinizate, curcan, brinza, cascaval...

cita grasime are cascavalul care il mincati voi ? ca nu sint prea convinsa ca e ok. nici de brinza care o maninc nu sint prea convinsa....

bafta si multe cu MINUS !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda Panda spune:

lgireada, off topic : cum ai facut fursecurile de craciun ? ma-ntereseaza daca ai avut atitea forme sau le-ai facut tu cu minutza ta harnica si priceputa? si pe deasupra colorat, ce e ? fondant, crema sau...ce ? iar matale esti simpatica decit mi te inchipuiam eu: bruneta, plinutza ....nu stiu de ce mi te inchipuiam asa...cred de fapt, ca fiecare dintre noi incearca sa caracterizeze toate gagicile de pe forum. si in fct de caracterizarea pe care i-o dai pers resp ti-o si inchipui cum arata, fizic. eu am dat-o in bara cu tine. dar nu disper, de felul meu o dau in bara....
incep sa ma obisnuiesc..eu cu mine.
nici nu ne mai certam asa de des....

va pup pe toate ca sinteti tare simpatice , iar eu la ora asta sint bine-dispusa !!!!
din contra, nu am motive: sot plecat, nu stiu cind vine. astept sa se trezeasca piticu' sa o taiem la cumparaturi. a ! si nici nu am baut. doar sint fan monti, ce naiba !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Salutare,
Anda nu stiu la care fursecuri te referi exact. Alea in forma de stelute cu gem sau alea in forme de diverse animale colorate pe deasupra cu albus f bine batut cu zahar pudra? Mai intreaba pe pm, ca sa nu se supere moderatorii de aici ... si iti raspund sigur, dar abia diseara ca plec la facultate si ma intorc diseara.
Raport: 66.9 Incep sa dau jos, mai ales ca am avut si 68.4 de cand m-am intors de la revelion ...

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina costea spune:

Saluti fetili,

Azi am inceput ziua in forta asa ca si meniul a fost pe masura.

MD -omleta
Gustare- acum pap un mar am ajuns la birou!!!!!!!!
Ora 11 - o cafea
Pranz -orez expadant 3-4 buc
Gustare -mere
Cina - am sa fac paste integrale cu branza tofu.
Pe seara cand ma pun in pat clememntine ca mi-am cumparat en-gros.

Anda clementinele sunt niste mandarine mici si sunt super bune.De fapt eu sunt pofticioasa si asa.

Va , Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda Panda spune:

da corina asa e, mi-am adus aminte. in pana mea ca si uitasem. mi-am stors creierii nu stiu cit timp. mi se parea cunoscut cuvintul dar uitasem ce sint. misto! aici nu se gasesc din alea. pai pina la urma se supara monti daca mincam paste cu soia (tofu)sau nu ? oricum, eu am gustat din brinza aia cind tineam post si....nu prea mi-a placut; mai exact, mi-am zis ca nu mai maninc niciodata.

si azi tot haotic am mincat , dar "la subiect"

sper sa ma adun intr-un final.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Myhaella spune:

Pet, iata ce spune Monti despre otet: "Cruditățile vor putea fi asezonate cu un sos vinegretă normal, adică făcut cu oțet, ulei, sare și piper și eventual puțin muștar". Eu evit totusi otetul obtinut din vin.

Suflezica, felicitari pentru reusita dar cred ca ca tu nu trebuie sa slabesti, ai IMC<20.

Liliana, bravo pentru reusita, sa stii ca-ti admir nespus creatiile culinare si m-am inspirat si eu din acestea pentru masa de Revelion! Te mai asteptam cu idei!

Meniul de azi:
Dimineata: cafea plus 4 Wasa
Gustare: 1 mar si o portocala
Pranz: pui la cuptor, rosii, branza
Cina: fructe sau pui prajit cu mujdei

Laura T, tu esti la Faza II a regimului?

Spor la slabit!
Mihaela



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mara76 spune:

Salutare!

Fetele, a inceput si barbatul meu sa tina regimul, insa Maria Sa, lenes, nu citeste cartea! Nooo, ca doar d'aia are nevasta, asa ca eu studiez cartea lui Monti, invat de la voi si lui ii prezint informatia condensata. Mai si caraie cand si cand ca aia de ce, ailalta de ce!!!

Am si eu cateva intrebari:
- chiar e voie sa mananci pe saturate? Ca el e tare ingrijorat (s-a si lasat de fumat) ca o sa se ingrase mai tare
- cafeaua e chiar asa de nociva? Ca na, fara tigari, la regim... macar cafea sa bea normala, la filtru.

Multam mult si vointa in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

Anda, iti dau un PM cu adresa mea de e-mail, multumesc anticipat pentru carte!!!

Meniul le ieri:

D: fulgi de ovaz cu lapte degresat si o felie de paine neagra cu branza dgresata

P: mancarica de vinete cu friptura de piept de pui

C: un gratar de porc

Meniul de azi:

D: fulgi de ovaz cu lapte degresat , o felie de paine neagra cu branza degresata si o felie de paine de secara cu gem fara zahar

P: salata verde cu sos de branza si gratar de porc

C: iaurt degresat cu paine integrala

Va pupam.

Irina si Ioana Alexandra (13 aug 2005)

poze

Mergi la inceput