Montignac: ce am mancat azi? (68)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Laura10, meniul tau din primele 2 zile a fost super ok! Continua asa...
Laura-cafea, poti lua ultima masa la ora 19-20, cand ajungi acasa. Monty nu impune o ora pt cina, dar zice sa nu ne culcam cu burta plina!

Laura si bebitele: Bianca (6 ani si 8 luni) si Ramona (3 ani si 7 luni)
poze_cu_fetele_mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_cafea spune:

Buna fetelor

Dimineatza am baut o cafea si am mancat o omleta cu branza si 2-3 felii de paine de secara
La pranz am la mine peste file facut la abur si niste ton in suc propiu
Diseara sper sa reusesc sa mananc niste fructe si atat

Voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Laura (cea cu cafeaua, asa mult iti place cafeaua???), dimineata nu ai asociat bine omleta (lipidica) cu painea (glucidica)! Ori omleta, ori painica...
Meniul meu de azi:
D- 2 chifle integrale, o sticluta de lapte batut 0%;
P- un kiwi si o para; mai tarziu niste zacusca de ciuperci;
C- carnaciori picanti la gratar, ardei copti.


Laura si bebitele: Bianca (6 ani si 8 luni) si Ramona (3 ani si 7 luni)
poze_cu_fetele_mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_cafea spune:

Merci de sfat, nu mi-am dat seama, nu o sa mai gresesc.........iar in legatura cu cafeaua in ziua cand mi-am facut cont pe yahoo nu am gasit alt nicname disponibil cu Laura si in timpul ala beam o cafea.........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madisor spune:


Buna dimineatza si la multzi ani pentru 2006!

Eu sunt constanta in greutate, ceea ce de data asta ma bucura cu atatea tentatzii de sarbatori...
Voi reveni serios la regim de luni. Si azi o sa fiu cuminte, nu stiu maine cat de la locu' meu voi fi, ca va fi ziua de nume a fiicei mele mari si s-ar putea sa mai fiu ispitita de cate ceva...

Meniul de azi:
ora 9: o cafea
ora 13: un kiwi si o portocala, probabil si niste pui
ora 19: mai vad eu, nu am idee acum...

O zi fara abateri!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

La Multi Ani pentru ziua onomastica, tuturor fetelor cu numele Ioana, fie ele "colege de suferinta" ale noastre, sau copilasi ale acestora!

Laura si bebitele: Bianca (6 ani si 8 luni) si Ramona (3 ani si 7 luni)
poze_cu_fetele_mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Buna fetele
Meniul de azi:
la trezire cafea slaba
D-lapte degresat cu cereale integrale
P-piept pui cu salata varza
17-o portocala
S piept pui/muschiulet porc(a se intelege sau) cu zacusca

imbratisari la toate si ...cat mai putine abateri!


ps:
intrebare: ieris am mancat pe la 17 doua iaurturi cu fructe cu indulcitor (fara zahar deloc) , am gresit???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

bine v/am regasit pe cele vechi, si bine ati venit fetelor noi.

din pacate absenta mea de 3 sapt pe forum a fost din cauza unor probleme de sanatate, internare in spital, acuma situatia e sub control, dar de la ffff multe perfuzii cu tot felul am cam adunat apa in corp si am ceva in plus, 4 kg.

sper ca nu m/ati uitat ... de atata timp

acuma sper sa scap cat mai repede de apa, de la hidrocortizon sunt cam pufulet acum si apoi continuam ceea ce am inceput.

ajunsesem la 79 de kg, trecusem de pragul psihologic de 80 si necazul a venit fara sa il chem.
apropo mi/a adus mos craciun cantar electronic

va pup pe toate si sper sa intru de acum mai des macar cu sfaturi sa va ajut .


ANDANII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babygirl spune:

Buna!

vin si eu, cam neincrezatoare in vointa mea, printre voi. dar hai sa-ncerc, totusi. KARINA, multumesc pt mail! E ceva de citit la cartea asta...Ar trebui sa slabesc vreo 2 kg pana citesc 75pag. in format electronic. :) Androix, vad ca esti de baza aici. poate imi dai si mie niste sfaturi, asa ca pt o incepatoare. cred ca pana ma lamuresc am sa ma inspir din meniurile voastre.deocamdata nu stiu ce nu e voie sa combin.cred ca aici e secretul.promit sa ma documentez, dar n-am timp sa citesc totul imediat.si totusi,e musai sa slabesc macar 15kg. Bebelusa mea are deja 7 luni, deci nu mai am nici o scuza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina costea spune:

Saluti fetele,

Azi am mancat urmatorul meniu:
MD - nimic
Ora 10- cafeluta
Pranz - 4 felii orez expandat cu iaurt 0.1%
Cina - carnat de casa cu muraturi si un compot mai spre culcare ca salivez.

Imi pare bine ANDANII ca ai revenit chiar ma intrebat ce sa intamplat iti doresc sanatate maxina si sa fii cu ochii pe noi ca ne-am cam facut de cap (eu una da). La multi ani si mult noroc pentru boboaca ta Madisor si sa fie fericita. La multi ani tututror celor care maine isi serbeaza ziua onomastica.

Va Corina

Mergi la inceput