Mastodynon - Vitex Agnus Castus - (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

quote:
Originally posted by asi

Fetelor exista un produs care contine numai vitex agnus castus.Se numeste Feminalin si e produs de o firma din Cluj cred ca ii zice Woodcote.
Eu am luat acum 2 ani acest produs 3 luni.Scria ca se ia minim 3 luni si cel mai bine 6 luni.
Atunci era o cutie care era pentru o luna in jur de 100 mii.

Am citit si niste postari ale tale mai vechi despre produsul asta dar din pacate n-a auzit nimeni de el pe unde am intrebat. Ai putea incerca sa intrebi la magazinele de unde ai luat in trecut daca m-ai au acum? Ca poate nu mai exista de atunci .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Buna dimineata si o saptamana frumoasa!

Am vazut si eu ce contine Periodinul; si acum mai intreb: oare cum e mai bine? sa iau Periodin sau sa continui cu Mastodynon? sau sa le iau pe amandoua? am vazut ca Periodinul are si vit. E si C si Mg , pe langa celelalte.

Marrina, dar cum ti-a reactionat organismul la elixir? ca mie mi-e teama de partea aia cu diaree....ca efect secundar.
Am ajuns la a3a sticluta de Mastodynon. Ma simt bine, nu m-a mai jenat deloc sanul drept. Sper sa fi scapat de probleme.



Andreea.Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Elixirul din fructe de soc este contraindicat persoanelor care au probleme cu colonul. Din aceasta cauza nu pot lua eu

Speranta moare ultima!

Cununia noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

quote:
Originally posted by marrina

quote:
Originally posted by asi

Fetelor exista un produs care contine numai vitex agnus castus.Se numeste Feminalin si e produs de o firma din Cluj cred ca ii zice Woodcote.
Eu am luat acum 2 ani acest produs 3 luni.Scria ca se ia minim 3 luni si cel mai bine 6 luni.
Atunci era o cutie care era pentru o luna in jur de 100 mii.

Am citit si niste postari ale tale mai vechi despre produsul asta dar din pacate n-a auzit nimeni de el pe unde am intrebat. Ai putea incerca sa intrebi la magazinele de unde ai luat in trecut daca m-ai au acum? Ca poate nu mai exista de atunci .



De existat exista ca l-am vazut eu luna trecuta dar o sa ma duc sa vad exact cat costa .

Familia mea
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Marrina,
Evening Primerose iau pentru noduli la san si pentru echilibrarea hormonala.
Am citit in mai multe locuri ca este bun.
Iau la un loc o gramada de chestii, dar se pare ca incep sa aiba efect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilvanaPopovici spune:

Asi, sa ne scrii, te rog, si ce gramaj are si la ce firma il gasim.

Silvana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

andicu Singurele probleme pe care le-am avut cat timp am luat elixirul de soc a fost datorata alcoolulul pe care il contine. Eu nu beau nici un fel de alcool iar de la paharul acela cu sapte lingurite aveam o senzatie de... ...betie si din cauza asta am adoptat urmatoarea tactica: il diluam intr-o cana plina cu apa si luam doar cate o gurita, ma mai plimbam un pic prin casa si iar o gurita, mai puneam ceva la loc si iar o gurita, pana se termina. Iar scaunul l-am avut la fel ca si pana atunci desi m-am "monitorizat" la inceput. Cred ca tocmai de-aia se si ia seara, ca sa nu ai surprize...pe drum....

asi Te rog da-ne cat mai multe amanunte, poate-ti spun si de la ce depozit il achizitioneaza. Sunt foarte interesata desi am stoc pentru 10 luni de Vitex .

denis Aici gasesti mai multe despre EPO:
http://www.babyhopes.com/articles/epo.html
http://www.conceivingconcepts.com/learning/articles/cervical.html
http://thefertilityshop.com/catalog/product_info.php?products_id=61
Din tot ce am citit eu pana acum se recomanda numai pana in ziua ovulatiei.



Trebuie doar sa crezi!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Fetelor, din ce am citit aici, am inteles ca si Mastodynon si ceaiul de napraznic ajuta la problemele de la sani. Asa e sau nu am inteles eu bine?
la toate fetele


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Iarasi va bat la cap cu intrebarile, scuze. Peste cateva zile incep sa iau Mastodynon si ceai de napraznic.
As vrea sa va intreb, ce fel de Mastodynon sa iau, tablete sau picaturi?
In timp ce am sa iau Mastodynon si ceai de napraznic, ar trebui sa cresc doza de extract de mladite de zmeur la 50 de picaturi de 3 x pe zi sau la mai multe? Pana acum luam 30 de picaturi de extract de zmeur de cate 3x pe zi (in total 90 picaturi pe zi). Va rog mult sa-mi spuneti si mie cum trebuie sa fac sa fie bine.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Crinuta, de Mastodynon mie mi s-a spus ca are efect mai rapid sub forma de picaturi; cat despre combinatie, am urmat si ce scria pe prospect la tinctura de zmeur si iau 1 data/zi dimineata pe stomacul gol 70 pic. si dupa ce mananc ceva, Mastodynon 30 pic. si seara inca 30 pic. Acolo scria ca in combinatie cu alte homeopate sa se ia asa, doza unica.
Acum am inceput si cu elixir de soc,sa vedem cum merge mai departe. Tot sper ca poate ma ajuta si-n altele, cum ar fi scapatul de .



Andreea.Pozele mele

Mergi la inceput