Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (26)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Buna dimineata

Doamne, ce sooomn imi e. Copilul meu a vrut sa manance si la 11.30 si la 4.30 azi noapte asa ca sunt zombie.

Vreau sa ma laud: aseara s-a intors de pe spate pe burta singur singurel pentru prima data. As fi zis ca e accident dar azi dimineata a repetat figura.

Am facut si noi botezul pe 27 dec. Frumos, dar sfarsitul mi-a lasat un gust tare amar. Este vorba de preot care l-a chemat pe sotul meu in altar (noi am avut doar nasa, care e prietena mea cea mai buna) si i-a zis pe fata ca el nu discuta decat de la 2 milioane in sus. No comment. Daca am vrut sa fac aici in cartier la ai mei, unde stam acum, ca sa fim mai aproape de casa asa imi trebuie.

ruxandra, mama de matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaN spune:

Stai linistita Ruxandra, ca si nasilor mei le-a spus preotul pe fata cand s-au dus sa vb. de botez.Oficial taxa a fost de 500 de mii pe chitanta si inca 2 mil. jumate neoficial. Deci 3 mil. in total.

Raluca si Ioana Catalina (3.10.2005)
bursicutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pharmacris2002 spune:

Pentru fetele care sunt interesate de indemnizatii si alocatii de crestere a copiilor puteti obtine inf la nr de tel.212 84 15 ptr Bucuresti si 021 316 84 15 ptr provincie.De asemenea la adresa urmatoare ddfssbuc.org.


Anda Panda-Dupa virsta DE 4 LUNI SE SCHIMBA LAPTELE CU O FORMULA DE CONTINUARE ptr ca bb su se satura cu laptele de pina acum.De ex eu ii dau lui bb milumil1 dar dupa 4 luni ii dau milumil 2.trecera de la un lapte la celalalt se face treptat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

salutare mamici si bebici!

azi am admirat pozele noi din album ... frumoase.

Vlad a inceput sa se ridice in fund daca il tii de maini, cand a descoperit ce poate el sa faka plange ca vrea sa stea asa ... drept urmare azi a dat cu fruntea de marginea biroului ca mami nu se astepta ca puiul sa se agate de ea si sa se ridice, a plans bb, a plans mami, acum avem cucui, vanataie si o dunga rosie de la marginea biroului.

mama ce ameteala cu CIC-ul asta, sa sun si eu la munca sa vedem ce mi-au depus aia, fisier sau dosar .... si orikum o sa depunem lunar la primarie parca o cerere ..... asa sa fie ei siguri ca nu ne-am intors la munca si luam si banii lor

Alina si bb Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Alinam mai scrie un mesaj sa scapi de nr. acela de mesaje..ptiu-ptiu.

Putina activitate pe forum astazi .Mai stiti ceva de Ioana?

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Chiar ca slaba activitate azi...

Marlena sa stii ca si eu ma gandeam la Ioana. Sper sa fie netul de vina.

Azi vine tati, potentiala bona. Sper sa ne placa. Am mari emotii... ofofofof, vorba sotului.

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

tati a se citi 'tanti'

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

succes irina, cu bona! da cand incepi serviciul?
si eu sunt nelamurita cu CIC, si nu am vazut emisiunea de pe B1.....cele care ati vazut emisiunea, la ce concluzii s-a ajuns, mai trebuie sa depunem noi ceva pe undeva? ca asta ne mai lipseste, drumuri pe la primarii si stat la cozi luna de luna!
eu de azi am observat ca Andrei se deplaseaza singurel de la un capat la altul al patului si deci trebuie sa fiu foarte atenta ca e posibil sa cada( din patul nostru, ca ziua il mai pun acolo) se intoarca singur pe burta, apoi iar pe spate si iar pe burta si tot asa, inainteaza si m-am trezit cu el la marginea patului.


Mary si bebe Andrei(29.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Mary mersi . Teoretic incep de la 1 martie. Dar tatnti vine acum asa, doar sa ne cunoastem, sa ne facem idee. Apoi din februarie, daca ne placem reciproc, va veni si voi sta si eu cu ea pana se acomodeaza bb.
Nici eu nu am vazut emisiunea.

Vladut e mai tot timpul pe burta, greu il intorc cu fata in sus. Se deplaseaza putin pe burta, el se roteste in jurul axei . La inceput se intorcea pe spate cand il puneam pe burta, acum ma chinui cu el sa-l intorc. Si nici nu mai gangureste asa mult. Mai mult tipa... Si la un moment dat avea un vocabular bogat - bu, ba, gu, ga... acum numai "anga, anga" si tipete pe diferite tonalitati. Dar de plans, tot "ma-ma-mam-maaa" plange.

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Salut fetelor!

Am fost la Medicover, mi-a placut la nebunie doctorita, o cheama Calapod. I-am facut Mirunei Infanrixul, m-a felicitat ca nu i-am dat antibiotic si ca i-am dat biotics, a zis ca asta era solutia. Pentru stafilococul buboiului a zis sa facem exudat, si apoi mai vedem; mi-a zis ca pot sa continui linistita alaptatul inca o luna (m-am scos, ca mi-era groaza de diversificarea asta). Fata are 7.400 si 68 cm. Mi-a facut grafice, chestii, in concluzie, a meritat 65,5 RON consultatia.

Mai rau e ca am bushit mashina oleaca, ca e foarte greu cu parcarea pe acolo prin victoriei; dadeam cu spatele si am intrat in portiera unuia; si am mai si fugit de la locul accidentului, dupa ce un portar de la o banca din apropiere ma tot intreba ce sa facem, ca am busit masina unuia din banca.

Eu intru de miine in CIC, ieri si azi am fost in concediu de odihna. Astept sa se aprobe normele de aplicare a legii noi, apoi imi depun dosarul la primarie; din cite am inteles, banii or sa vina greu, prin martie.

Rugaminte pentru fetele din bucuresti care iau alocatia copilului pe card: aveti lista cu bancile agreate? Sau puteti sa-mi spuneti de la ce banca si filiala v-a primit voua contul? Multumesc!

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput