ce au mai facut puiutii vostri azi?

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

Aseara copilul meu s-a lasat impins, pe tricicleta fiind, de o fetita de 8 ani. Rezultatul?? Buza facuta praf!

Carmen si Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danis spune:

noi de cand am inceput sa mergem avem mereu cate un cucui sau doua; ma intreb daca va ramane vreun loc neinvinetit;
si tot despre mers, cand a inceput, a progresat foarte repede, ajungand sa poata face chiar si 15 pasi singurica; acuma s-a facut jmechera: face 2-3 pasi si se face ca ar cadea, ca stie ca o prind doua maini mai mari si o iau in brate... si doamne ce-i mai place!!! asa da din picioare cand este ridicata in brate....!!!

Daniela si bb Anda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danza spune:

Si lui Danutz ii place mult O-zone. Mai avem si norocul ca sunt din Chisinau si i=am prins aici la concert in piata din centrul orasului.

Danutz ieri a invatat sa coboare si sa urce de pe strada pe trotuar. Nu e cine stie ce realizare, tinand cont ca bordura are numai vreo 18-20 cm, dar tot e ceva!!!! Zilele trecute l-am gasit si pe masa dde la bucatarie, cum a urcat - numai el stie, dar o face din in ce mai frecvent!!!

Cu drag,
Dana, mamica lui Danuz - 1 an si 8 luni pe 20 mai

Album:http://www.yamafoto.com/?ref=6599

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petruta spune:

Al meu, nu merge singur, doar tinut de minutze, adica se tine el de doua degete, ii place sa urce pe trepte . Si asa Urca, coboara, se rasuceste si tot asa...vai de mijlocul meu sau al cui este cu el.
Cit despre formatia O-zone, ne-am inregistrat, musai, melodia, vrem sa stea cuminte o punem. S-a prins ca nu este videoclipul la tv si ne arata de unde vine muzica...Mai are si alte preferintze ( musai gagici), dar asta este pe primul loc pentru el.

Petruta & bb Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala26 spune:

ce de peripetii se intampla in fiece zi cu cei mici! ma intreb mereu...cand va veni al mic la mine si imi va spune.."mama, vreau nani!"....mai am de asteptat, iar conform legilor lui Murphy se va intampla exact cand imi voi dori sa plec/fac altceva.

Zgatiutza noastra are 1 an si inka 6 luni, e plin de energie si e un scorpion tipic: voluntar, ambitios si tandru de nu se mai poate! Isi spune singur Dudu:) si numeste pe toti membrii familiei (Dodu, Dede, Nana..samd). De doua saptamani incoace a invatat sa dea in stanga si in dreapta..si e un sentiment nemaipomenit. Mi-a facut o faza asa de faina ca era sa bocesc...a venit impreuna cu tata si m-au pupat fiecare pe cate un obraz.....miere a fost nu alta.

O alta chestie faina pe care o face este felul in care saluta. Noi incercam sa-l invatam cum si ce se spune cand intalnesti pe cineva. Cum se aplica in realitatea lui Dudu?:)....pai, intr-o zi a vazut o musca! - prima de anul acesta- si ce-mi aud urechile?..Mama...gaga..Leloou!"..in traducere: mama, uite gaza si o saluta in engleza: hello!...De cand a intalnit prima oara o turturica (pe balcon la bunica-sa) numai asa saluta, pe cine are el chef sa salute...de obicei cateii, vrabiutele si jucariile..Ce-as putea sa spun?....

De catarat se catara singur pe scaune, cu sau fara spatar..si trebuie sa stau cu okii pe el non-stop sa nu-si rupa ceva...Cu olita ne impacam, sarbatoresc doua saptamani de "realizari mirositoare":) facute in vasul cu pricina. De obicei o cere el, ceea ce mi se pare super pentru un copil asa mic. Astazi dupa ce a trecut o tura pe la oala (ca are, n-are de facut ceva, o mai cere asa pentru verificari, iar eu cum nu-mi dau seama de va face sau nu, il asez la oala ca sa-l invat cu ea), dragutzul de el i-a imprumutat-o si lui Tweety, favoritul sau, ca de - sa fie Tweety civilizat, nu?...

Are bunica-sa o vorba: mai bine sa spui ce nu fac inca, ca de facut....ca niste
Lista cu minunatii si boacane este super-large...dar vom reveni..sanatate si virtute!:)

, mama lui Raducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flower spune:

Si lui Vladutz ii place "Ma inec in ochii tai / Lal lal lei" , iar cand ii vede aplauda , da din picioare , rade , etc. Am zis si noi c-o inregistram , da' n-am mai apucat .... La fel pateam si la melodia de generic de la CLONA. Atunci statea efectiv nemiscat , nu clipea , nu respira , nu auzea [nu se intorcea cand il strigam ( l-am testat de cateva ori !)]. Ii placea si melodia si imaginea , cred...
Noi de cateva zile zambim strengareste cand primim si alergam in 4 labutze pe canapeaua din sufragerie de la un cap la altul. Ne mai oprim din cand in cand pe o perna ( deh , probabil ca obosim ! )( am descoperit pozitia pe burtica ) si privim strengareste pe cei din jur ! Doamne , imi vine sa-l mananc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

puiul meu, alexutza, a implinit azi 6 saptamani. chiar daca e o "piticutza" a realizat o gramada pana acum: duminica a zambit pt prima data cu adevarat , cu guritza pana la urechi, pt ca m-a vazut pe mine ca m-am apropiat de ea.de luni a inceput sa gangureasca si nu se mai opreste din "vorbit", cred ca stiu cu cine seamana:), iar ieri am prins-o cand "migra" prin pat...se intoarce singurica de pe spate pe burta:).

ariel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danis spune:

sa traiesti, pitic voinic!

Daniela si bb Anda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petruta spune:

quote:
Originally posted by ariel_7000

puiul meu, alexutza, a implinit azi 6 saptamani. chiar daca e o "piticutza" a realizat o gramada pana acum: duminica a zambit pt prima data cu adevarat , cu guritza pana la urechi, pt ca m-a vazut pe mine ca m-am apropiat de ea.de luni a inceput sa gangureasca si nu se mai opreste din "vorbit", cred ca stiu cu cine seamana:), iar ieri am prins-o cand "migra" prin pat...se intoarce singurica de pe spate pe burta:).

ariel



In curind te vei trezi cu ea linga calculator si ne va scrie bancuri.
Sa-ti traiasca minunea!


Petruta & bb Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilach spune:

Laura a descoperit astazi ciresele si a mincat o portie destul de buna era tare incintata si tot spunea <<bun-bun>>. Era f. incintata dar cind i-am pus la ureche asa cum se punea in Romania si am trimis-o sa se uite in oglinda nu prea i-a placut.

ella& laura,andrei,andra

Mergi la inceput