ce au mai facut puiutii vostri azi?

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

quote:
Originally posted by carmenp

Aseara baiatul meu s-a dezmatat la concertul Voltaj de la Mall; s-a strecurat pina in fata scenei si timp de 2 ore jumatate a sarit si a dansat cu majoretele Ford si cind a ajuns acasa a cazut frint!

Ionutzuuuuu!...Na,ce vrei?!?!!?Vedeta ca ma'sa!

Irina & Veve cea cumintzica foc!
Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." (Shakespeare)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

BB Stefan, de 3 luni si jumatate, a inceput sa faca pozne. Ieri, dupa ce i-am dat sa manance marul cu biscuiti (3 mere de marime mijlocie si doi biscuiti mici, de zice doctorul ca mananca parca ar fi disperat!) am plecat la baie sa ma spal. Cand ii dau de mancare il asez pe o perna, pe lungimea ei, si perna respectiva o sprijin de o alta, astfel incat capul lui bebe sa fie mai sus decat picioarele. Deci cum spuneam, m-am dus la baie si cand sa ies l-am auzit plangand si m-am grabit, normal, sa vad ce are. Cazuse in pat cu fata in jos, cu mainile sub el si se cam speriase... Nici nu misca mititelul, insa tipa din toti plamanii. S-a linistit repede...Iar eu am invatat sa nu il mai las pe perna nesupravegheat. Desi nu stiu cum de a reusit performanta...
Si tot ieri a invatat sa ma imite. I-am spus de cateva ori "Hei!" si a inceput si el sa spuna "Ei!". Am plecat din camera sa ii fac ceai si il auzeam: "Ei!", de vreo 5 ori, dupa care a inceput sa planga, probabil pentru ca nu ii mai raspundea nimeni.
Si mai face o chestie draguta. Cand stau langa el si nu-i spun nimic, sa adoarma, incepe sa lalaie, cica el isi canta. Mare cantaret are mama! Cam atat despre bb mic.
Nicoleta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Banti spune:

Sa va spun si eu ceva haios. De ceva timp am inceput sa fac putina gimnastica sa mai slabesc si copiii si ei pe linga mine, evident. Matei, care are 1 an si 5 luni, a fost intrebat de bunica lui "cum face mama gimnastica?", si sa-l vezi fratioare, ce a inceput sa ma imite, se misca la fel ca mine si avea un zimbet strengaresc pe fata, ce mai, ne-am prapadit de ris. Nu credeam ca mi-a retinut miscarile chiar asa de bine. A fost simpatic foc.

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Baiatul meu de 2 ani si jumatate ma intreaba ieri: Mami pescarii sint pescarusi mai mari?




L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante
Iubirea misca soarele si celelate stele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flower spune:

quote:
Originally posted by Nicoleta
Si tot ieri a invatat sa ma imite. I-am spus de cateva ori "Hei!" si a inceput si el sa spuna "Ei!". Am plecat din camera sa ii fac ceai si il auzeam: "Ei!", de vreo 5 ori, dupa care a inceput sa planga, probabil pentru ca nu ii mai raspundea nimeni.
Si mai face o chestie draguta. Cand stau langa el si nu-i spun nimic, sa adoarma, incepe sa lalaie, cica el isi canta. Mare cantaret are mama!
Nicoleta.



Eeheheee ! Si noi am trecut prin asta demuuuult , ca noi suntem mari acuma , avem aproape 10 luni. Sa-tzi traiasca baietzelul cel dulce !

Ieri , Vladutz ne-a facut la plecare cu mana , adaugand bineintzeles si un zambet larg shi shtirb ! ( Doamne cata fericire itzi poate aduce o mogaldeatza din asta mica ! Voi stitzi bine despre ce vorbesc ! ) Ce mandra a mai fost bunica... Deh , ea l-a invatzat ! Da' shi noi pe langa ea !
Sanatate si bucurii de la ....copii !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilach spune:

Puiuta mea a dormit azi noapte fara pampers si nu a facut nici macar un strop pe ea.
Astazi am iesit in parc si pina in parc, am avut de urcat cu ea 142 de scari a fost f. viteaza si le-a urcat pe toate tinundu-ma de mina.
In parc nu a stat o clipa.Dupa joaca a trebuit sa coborim toate scarile.
Adormit bustean intre 11-14 bineinteles fara pampers.
Se simte mare.

ella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilach spune:

quote:
Originally posted by lilach

Puiuta mea a dormit azi noapte fara pampers si nu a facut nici macar un strop pe ea are 1 an si 7 luni.
Astazi am iesit in parc si pina in parc, am avut de urcat cu ea 142 de scari a fost f. viteaza si le-a urcat pe toate tinundu-ma de mina.
In parc nu a stat o clipa.Dupa joaca a trebuit sa coborim toate scarile.
Adormit bustean intre 11-14 bineinteles fara pampers.
Se simte mare.

ella



ella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danza spune:

Am fost ieri cu Danutz sa-i cumpar tricicleta. Am cautat innebunita 2 saptamani tricicleta cu tavita jos pt cei mai mici, care nu stiu sa pedaleze si cu parasolar si...am gasit-o!!! Dar, spre marea ns surprindere Danutz nu incapea in ea, statea cu genunchii la barba - era cica pt bebei de la 9-10 luni si pana la vreo 1.5 ani. Asa ca am ales un alt model mai maricel. Era fff incantat cand l-am asezat in ea, incerca din greu sa pedaleze, butona pe acolo si asa a fost pana cand am platit. Am mai facut vreo 5-7 m si a cerut sa-l scot din ea, tipand in gura mare Ce credeti? nu mai vroia sa mearga cu bicileta - de-mi venea s-o duc inapoi Si prin toata multimea ce era in market, el, scumpul, vroia s-o impinga singurel - asa incat am dat peste o multime de vitrine si lume

Cu drag,
Danza, mami fericita a lui Danuz

paginuta personala: http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Danza

Album:http://www.yamafoto.com/?ref=6599

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymellda spune:

Si Andra mea are tricicleta si de fiecare data cand iesim afara vrea sa o ia cu dansa, evident. Dar ajunsa in parc stau toti copiii in tricicleta, doar ea nu. Sau mai rau, trebuie s-o trag dupa mine, in timp ce puiul meu alearga in toate partile sau o impinge. Asa ca de multe ori prefer sa urle un pic si sa las tricicleta acasa.
Pupici tuturor.

Alina si Andra

www.bebelus.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petruta spune:

Bebe Mihai azi a facut primul cucui. Imi venea sa mor.
Noroc ca la TV cinta O-zone, melodia lui preferata, ca a uitat de durere. Doar a mea a ramas in suflet.

Petruta & bb Mihai

Mergi la inceput