ce au mai facut puiutii vostri azi?

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danis spune:

sambata i-a dat tati sa manance la pranz, si, cand au mancat aripioara de pui, tati manca pielitele si zgarciul, iar fata carnitza; vazand ea ca si tati mananca, s-a gandit sa-i dea si lui, asa ca a luat osul cu carne pe el si i l-a indesat in gura...

Daniela si bb Anda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

quote:
Originally posted by danis

... vazand ea ca si tati mananca, s-a gandit sa-i dea si lui, asa ca a luat osul cu carne pe el si i l-a indesat in gura...


Daniela,e "criminala"papusica ta!Am cazut de pe scaun de ras!

Irina & Veve cea cumintzica foc!
Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." (Shakespeare)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flower spune:

Ce de minunatzii fac bebeii vostri !!! Am observat ca majoritatea aveti fetite ! Sa va traiasca bebeii de orice sex ar fi ei !
Vladutz este mai mic - are doar 9 luni jumate - si nu face pozne de astea...inca... Dar sa va povestesc si eu ceva care mi-a umplut inima de mandrie si dragoste , iar ochii de lacrimi - doar voi stiti ce inseamna toate astea si cum fiecare mamica se bucura si pentru cel mai mic progres pe care il face bebeul ei ...Poate parea un nimic , dar pe mine m-a induiosat foarte tare.... In fine , aveam ca musafiri pe nasii lui Vladutz , iar el era la taticu in brate si studia pe fiecare din cei prezenti. La un moment dat taticu ia bricheta argintie a nashului si o face...avion cu sunetele de rigoare : eeeaaaaaaaaaaaa.... Vladutz urmareste cu incantare zborul avionului improvizat , iar in momentul in care acesta "aterizeaza" el studiaza obiectul , il trece dintr-o manuta in alta si , cu miscari foarte naturale din incheietura face exact cum facuse tat'su cu cateva clipe inainte , bineinteles cu sunetele de rigoare : eeeaaaaaaaaa si cu un simt al raspunderii cum rar am intalnit ... Acoperea pe toti cu "zbarnaitul" avionului lui si abia atunci l-au observat si ceilalti si a au inceput sa !!Si sa mai spuna cineva ca cei mici nu-i imita pe cei mari si ca noi , parintii , nu suntem un exemplu - bun sau rau - in toate !!
Numai bine !
la cei mici !!
Floriana si Vladutz cel micutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymellda spune:

quote:
Originally posted by Flower

[red][size=3]Ce de minunatzii fac bebeii vostri !!! Am observat ca majoritatea aveti fetite ! Sa va traiasca bebeii de orice sex ar fi ei !



De acum sa te tii dupa imitat. Sa-ti traiasca flacaul si... la mai multe pozne!!!
Andra mea are 1 an si 5 luni si ne termina: toata ziua vrea numai afara, seara este un circ cand o iau pentru baie si papa. Si a inceput sa mature, sa spele, sa stearga praful, sa scuture (tot ce prinde in mana). Plus a inceput marea aventura de a se incalta cu papucii nostri. E belea cum merge tinandu-se de pereti, incaltata cu tocuri sau cu papuci nr. 42. Iar daca se impiedica si se enerveaza isi baga manutele in ei si... "pucii" sunt o jucarie pereferata. Ii scoate din dulapior si mi-i cara toata casa. Si mai are o chestie: orice hainuta si-o pune in cap, se aranjeaza, isi pune margele, ii place sa fie imbracata frumos si sa miroase bine (umbla dupa deodorantul meu .... cateodata ma tem chiar ca va pune mana pe el).
Ei sunt multe multe de spus, dar.... Am zece zile de cand am intarcat-o si se trezeste dimineata pe la 6 - 7 si in loc sa ceara laptic zice "hopa, hopa", adica s-o pun in scaun si sa-i dau de mancare. Ii dau biberon cu lapte, se aseaza in patuc si il bea fara sa respire aproape, desi pana la intarcat nu a primit niciodata biberonul.

Ei, sa fie sanatosi ca vine vara si... ne termina caldura!!
Pupicei la toti!!!

Alina si Andra

www.bebelus.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Cred ca pot vorbi de poznasii mei la plural ca ieri cel din burtica m-a facut sa dau iama prin biscuitii Andrei. Dupa ce am terminat jumatate de pachet am papat cot la cot cu ea si fulgi de cereale Nestle cu cioco, cu lapte. Se pare ca au gusturi comune "fratiorii" :)))

Cristina, mamica cu burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymellda spune:

tinatache, dar vad ca te-au luat rau poftele .
Hai povesteste cum a fost calatoria inapoi pentru Andra si ce minunatii a mai invatat.

Andra mea, dupa o saptamana la bunici are un arsenal intreg. Cel mai mult imi place cum face ca purcelul (goh, goh si-si lasa si barbia in jos) si ca fazanii (kikirichi - foarte corect pentru varsta ei). Si bineinteles ca toata ziua sta la usa sa o duc afara. Acum e iar printre picioarele mele, desi am casa varza eu trebuie sa ies la "paie" (plimbare).


Alina si Andra

www.bebelus.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Chestia cu casa varza e ceva obisnuit. Chiar azi noapte am fost, ca niciodata, amandoi la baie si de fiecare data am calcat pe cate o jucarie zornaitare si apoi am ascultat sa vedem daca n-am trezit odorul. Eu am renuntat deja, le strang numai cand am musafiri, nu de alta dar isi mai scranteste careva vreun picior prin ele.
Cu ce ne-am intors? Cu limbarnita, fratilor, vorbeste de ma innebuneste: cu muncitorii de langa bloc, cu bunicile si bunicii de pe strada, cu copiii, cu noi, cu papusa-colega-de-pat ce mai, cu cine prinde la interval. Si gesticuleaza, si arata cu degetul si se lasa pe vine, iar se ridica de parca iti spune ceva ce tine de viata si de moarte. Si daca pleaca si ii spui "da, da, ai dreptate" se intoarce si o ia de la capat. E tare simpatica! Si mai nou are mania urcatului si coboratului din pat. Numai ca de urcat nu prea poate ca-s prea inalte, asa ca tb sa stea cineva sa-i tot dea cate un sutulet sa se ridice si apoi iar coboara, si iar, si iar, pana te plictisesti si n-o mai ajuti sa se ridice.
Acuma doarme tun, am fost la nisip si am lasat-o desculta si i-a placut la nebunie. Cel mai tare s-a distrat cand i-am ingropat piciorul in nisip, ca nu-l mai vedea:))) L-a scos si apoi isi punea singura nisip pe el:))) Si acolo, alta hlizeala: intra intr-o casuta de lemn si facea cucu-bau si iar afara si iar inauntru... si tot asa. Copiii astia au o rabdare de fier, sunt in stare sa faca un lucru de 1000 de ori!!! Inutil sa mai spun ca diseara facem musai baie, are nisip si in san! Cam asta a fost ziua de azi, mai bogata in evenimente pt ca am reusit sa beau o cafea si sa mananc non-stop, ca sa nu aiba timp "raul" sa-si faca loc. Sper sa tina:))) O seara placuta tuturor. pa.pa.

Cristina, mamica cu burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymellda spune:

Cristina, oare ce au copiii nostri cu nisipul? Ca Andra avea pampersul plin aseara. Cred ca mai duce vreun kilogram asa zilnic.
Si mi-a mai facut o chestie: se catara pe spatarul canapelei, ca o maimultica, cu picioarele dincolo de jumatatea de sus a spatarului. Era s-o culeg de pe covor. Ma tem ca o data nu am sa fiu langa ea si cine stie, si-a sparge capul.

Alina si Andra

www.bebelus.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

Aseara baiatul meu s-a dezmatat la concertul Voltaj de la Mall; s-a strecurat pina in fata scenei si timp de 2 ore jumatate a sarit si a dansat cu majoretele Ford si cind a ajuns acasa a cazut frint!

Carmen si Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

quote:
Originally posted by carmenp

Aseara baiatul meu s-a dezmatat la concertul Voltaj de la Mall; s-a strecurat pina in fata scenei si timp de 2 ore jumatate a sarit si a dansat cu majoretele Ford si cind a ajuns acasa a cazut frint!

Ionutzuuuuu!...Na,ce vrei?!?!!?Vedeta ca ma'sa!

Irina & Veve cea cumintzica foc!
Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." (Shakespeare)

Mergi la inceput