ce au mai facut puiutii vostri azi?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana spune:

Ieri i-am cumparat tricicleta. Am fost cu tot cu Tudor la magazin, sa "o probeze" (de fapt, sa vad daca-i ajung picioarele la pedale). La intoarcere, am luat un taxi, unde, pe bancheta din spate, eram (in ordine): tricicleta, Tudor, eu. Ei bine, nu a mai vrut sa coboare din taxi cand am ajuns in fata blocului, statea pe bancheta, facea ca motorul si clatina din cap ca nu, nu vrea sa coboare. Soferul, saracul, era cam palid, probabil se gandea ca mai da de doua ori ocol cartierului pana se hotaraste tanarul sa coboare... Pana la urma, mi-a venit ideea sa cobor intai bicicleta si apoi copilul, lasand in urma un sofer fericit, bucuros ca a scapat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Noi am fost ieri in parc, fiecare cu rotile lui: mami cu fata pe bicicleta, tati cu rolele. La un moment dat ne-am oprit pe un damb, de fapt eram la poalele lui, si mandruta noastra tot incerca sa urce delusorul. Cum ajungea mai sus de jumate, cum se rostogolea la vale ca un cartof. Important e ca radea de pocnea, nu stiu daca chiar ii placea sau doar ca ne vedea pe toti tavalindu-ne de ras. La un moment dat a ajuns in vale, s-a asezat in fund pe iarba si a inceput sa culeaga flori. Vorba bine, lua cate un manunchi de iarba si printre ele era si cate o floricica prapadita. A reusit sa-i dea si lu' mami o floare... ofilita!

Un Paste Fericit!
Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ENYA spune:

Ieri dupa masa de pranz, puiul meu (2 ani si 9 luni)a scos un ragait (scuze!) mai puternic. De obicei spune "pardon!", dar de data asta zice :"Doame, Doame, facut ca o pocushol!" (adica : Doamne, Doamne, am facut ca un porcushor!).Si in continuare, la mine :"Cale-i teaba, moshle?" (care-i treaba, moshule?) - Asta-i furata de la Bugs Bunny...

Amalia si Vladi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micaela spune:

Fiinda nu mai stia cum sa-l potoleasca sotul meu ii zicea lui Sebi: Stai cuminte ca altfel noi o sa luam alt copil mai cuminte. Sebi, bineinteles ca nu a reactionat asa cum se astepta el. Asta a fost acum cateva zile....
Intr-una din zile cand din nou a revenit la starea lui normala de obraznicie, sotul meu iar il cearta la care .........SURPRIZAA, Sebi vine la mine suparat si spune: Cand cresc mare o sa-l schimb pe tati.
Tati aude si il intreaba foarte mirat cum sa fie noul tati. Sa fie fara barba si sa aiba tren. (Il deranjeaza foarte tare ca il inteapa cu barba).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

De citeva seri incoace cam sforai (asta este, nu-s nici eu bucuroasa...) si ieri noapte Ionut s-a trezit si impingindu-ma cu piciorul a inceput sa strige "mama, nu mai pace ataaaa!".



Carmen si Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Sa va spun ce am patit acum doua zile cu Diana, am crezut ca mor!
Mama m-a asteptat cu ea in parc, ca nu mai avea timp sa ajunga la scoala. Am zis ca o sa stau cu ea afara cat rezista, dar se tot arunca pe burta si in genunchi sa o remarce lumea si se facuse ca purcelusul.
Asa ca m-am enervat si am tinut-o de manuta. Ea s-a tot smucit pana a troznit mana. a inceput sa urle!
Am crezut ca mor de frica, urla de rupea pamantul, m-am dus cu ea acasa, am vrut sa ii dau sa pape, dar nu a vrut decat din bibe.
Am adormit-o de atata plans.
Dupa ce s-a trezit asteptam sa vad daca mai are ceva si ce sa iti spun: cum misca mana cum urla, cum voia sa apunce ceva cu ea, nu putea si urla de rupea!
L-am sunat pe Mihai la fabrica sa vina si sa mergem la dr., dar
pana a ajuns Mihai acasa nu mai avea nimic!
Ca am si ras (dupa 4 ore de frica), topaia fata si dansa cand a intrat tati pe usa de zici ca nici nu avusese ea mana scrantita!
Asa ca mare grija la manite!


Dana si Diana-Maria http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurelia spune:

De cind a venit caldura se scoala la 8 dimineata si sta la usa sa iasa afara!pina la ora 20,00 nu mai pot sa-l bag in casa decit pt schimbat si mincat,inainte facea o siesta de trei ore acum o ora si apoi hop la joaca!se pupa cu toti ciini vecinilor,urla cind vine vecinul cu motocicleta sa-l urcam pe moto ,arunca toate jucariile la strada peste gard,si goleste garajul de tot ce gaseste,slava domnului macar am scapat de uitatul la televizor!!!!!!

AuraGalerne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cisa spune:

mai, aveti niste copii - o nebunie. care mai de care cu chestii trasnite. fetita mea ( 1 an si 8 luni) este o scumpica, este o mare dansatoare, pe orice muzica si oricand. cred ca daca ii pun muzica cand doarme o sa danseze prin somn.avem mari probleme cu intratul in casa cand ne intoarcem de la cresa. daca s-ar putea sa stam afara 24 din 24 de ore ar fi mnunat. nu conteaza ca afara bate vantul sau ploua. este o incapatanata fara pereche iar pe strada obtine tot ce doreste pentru ca imi este imposibil sa-i refuz ceva, asta ar insemna un teatru de sa ne stie tot cartierul iar eu urasc chestia asta. merg pe principiul ca educatia se face acasa si nu in public.

cisa si andu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurelia spune:

Ca bine zici mai Narcisa oare ce-o fi cu copii astia si cu muzica mai frate?!!!!eu nu am mai intilnit copil pina la al meu caruia nu-i plac desenele animate!se uita decit la emisiunile muzicale(noi nu avem program de muzica non -stop)si la filme de actiune!da asta se intimpla de cind avea 5 luni!!!!!daca-i pun desene ,ori pleaca din sufragerie ori inchide televizorul si are 14 luni!

AuraGalerne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:

Astazi am lasat-o pe Adélie singura, in camera de alaturi. Eu butonam la calculator, ea cu propria ei tastatura (e jucaria preferata...) in fata TV-ului.
Deodata mi-am dat seama ca este o liniste suspecta in camera ei...
Ma duc sa vad ce face... inchisese singura TV-ul (de unde linistea aceea) si se juca fericita cu telecomanda, pe care bineinteles ca o rodea de zor. Noroc ca o dezinfectasem mai demult cu alcool medicinal...



@+...
Otilia & La Adelita

Mergi la inceput