ce au mai facut puiutii vostri azi?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:

quote:
Originally posted by carmenp

Ieri l-am lasat pina la prinz, cind urma sa vina dadaca, cu sor-mea, care a gasit de cuviinta sa mi-l RADA IN CAP
Carmen si Ionut

Eu nu inteleg cum de si-a permis sora ta sa-l RADA IN CAP pe Ionut fara sa te intrebe... Eu una m-as fi suparat foc daca eram in locul tau!!!



@+...
Otilia & La Adelita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadm spune:

Ieri Andreea a mers la prima lectie de innot! Fericire maxima pe capul ei ca poate sa faca "baie cu cupii" (copii) si sa se balaceasca nestingerita. Si mami e fericita ca a facut febra musculara . (Febra musculara a facut-o mami si nu Andreea, in caz ca se intreba cineva...)

Sanatate la mamici si la pitici,
Anca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadm spune:

Am uitat sa va spun ca Andreea e acum in plin foc creator asa ca s-a gindit sa rupa doua lamele din jaluzelele verticale si sa scrie cu creionul pe ele...Arta cere sacrificii si creionul negru arata tare bine pe plasticul alb al jaluzelelor .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

Pentru Otilia; Suparata am fost si eu! Cum de si-a permis? Ca-ntre surori, a vrut sa-mi faca o surpriza placuta doar ca a cam dat-o-n bara dar, ca o precizare, il iubeste ca pe ochii din cap.


Carmen si Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadne spune:

tocmai am descoperit subiectul, asa ca va povestesc si eu ultima nebunie a fetitei noastre:
saptamana trecuta am fost la tati la spital, asteptare, plictiseala, acvariul cu pesti devenise invizibil, asa ca ce sa gandit ea, " plec in cautarea NOU-lui", pe care la gasit bineinteles.
eram undeva pe un hol imens, in forma de cerc, usile se deschideau de la niste butoane care erau destul de sus postate ca sa nu ajunga, am stat linistiti de vorba, nu ne-am gandit...
ce credeti ca a gasit? STINGATOARELE!!!!, ok, ne-am spus noi, nu are ce sa se intample, au un inel de siguranta care nu se scoate tocmai usor, numai ca la gasit pe cel( probabil dintr-o mie!) care nu avea.
la studiat ea mult timp, nu i-am dat prea multa atentie.
la cateva secunde holul era plin de spuma, Celine la fel!!!!!!!!!
fetelor, a fost stupefiata, innebunita ca i s-au umezit ghetutele si pantalonii, bombanea fara sir!
eu ma gandeam cu groaza ce observatii o sa primim, da de unde, a venit administratorul care nu a facut altceva decat sa rada cu lacrimi dupa ce si-a cerut scuze(!) ca au instalat un asemenea stingator ( din greseala evident).
peripetia asta trece pe locul doi deja, inca primeaza rostogolitul acrobatic pe scari si aterizarea intr-o galeata cu apa si trandafiri.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

quote:
Originally posted by ariadne

tocmai am descoperit subiectul, asa ca va povestesc si eu ultima nebunie a fetitei noastre:
saptamana trecuta am fost la tati la spital, asteptare, plictiseala, acvariul cu pesti devenise invizibil, asa ca ce sa gandit ea, " plec in cautarea NOU-lui", pe care la gasit bineinteles.
eram undeva pe un hol imens, in forma de cerc, usile se deschideau de la niste butoane care erau destul de sus postate ca sa nu ajunga, am stat linistiti de vorba, nu ne-am gandit...
ce credeti ca a gasit? STINGATOARELE!!!!, ok, ne-am spus noi, nu are ce sa se intample, au un inel de siguranta care nu se scoate tocmai usor, numai ca la gasit pe cel( probabil dintr-o mie!) care nu avea.
la studiat ea mult timp, nu i-am dat prea multa atentie.
la cateva secunde holul era plin de spuma, Celine la fel!!!!!!!!!
fetelor, a fost stupefiata, innebunita ca i s-au umezit ghetutele si pantalonii, bombanea fara sir!
eu ma gandeam cu groaza ce observatii o sa primim, da de unde, a venit administratorul care nu a facut altceva decat sa rada cu lacrimi dupa ce si-a cerut scuze(!) ca au instalat un asemenea stingator ( din greseala evident).
peripetia asta trece pe locul doi deja, inca primeaza rostogolitul acrobatic pe scari si aterizarea intr-o galeata cu apa si trandafiri.


ari&celine






Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Pe Anca a apucat-o "febra" curateniei. Aseara ne-a cerut o carpa sa stearga "fafu". Si a sters tot: mesele, tveul, alte aparate electrice, toboganul, calutul etc. Dupa un sfert de ora (timp in care nu s-a plictisit de loc!!!!!!), a lasat carpa si a .....disparut. Liniste, noi ne odihneam in sufragerie..... cam 10 minute, dupa care sotul se duce la bucatarie sa-si ia ceva. Il aud strigand sa vin la baia mica (de serviciu). Suspans!!!!! Domnisoara harnicuta se apucase sa spele wc-ul cu peria adecvata, era stropita pan' la brau, si era desigur foarte mandra ca dadea cu "mata" (matura)......
Astazi avem un wc curat luna!!!!

Vilma si Anca (1 an si 11 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alba spune:

Ancutza,este harnicutza ca o



***Alba***
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album%20principal&mid=499&cid=78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymellda spune:

quote:
Originally posted by ariadne

tocmai am descoperit subiectul, asa ca va povestesc si eu ultima nebunie a fetitei noastre:
saptamana trecuta am fost la tati la spital, asteptare, plictiseala, acvariul cu pesti devenise invizibil, asa ca ce sa gandit ea, " plec in cautarea NOU-lui", pe care la gasit bineinteles.
eram undeva pe un hol imens, in forma de cerc, usile se deschideau de la niste butoane care erau destul de sus postate ca sa nu ajunga, am stat linistiti de vorba, nu ne-am gandit...
ce credeti ca a gasit? STINGATOARELE!!!!, ok, ne-am spus noi, nu are ce sa se intample, au un inel de siguranta care nu se scoate tocmai usor, numai ca la gasit pe cel( probabil dintr-o mie!) care nu avea.
la studiat ea mult timp, nu i-am dat prea multa atentie.
la cateva secunde holul era plin de spuma, Celine la fel!!!!!!!!!
fetelor, a fost stupefiata, innebunita ca i s-au umezit ghetutele si pantalonii, bombanea fara sir!
eu ma gandeam cu groaza ce observatii o sa primim, da de unde, a venit administratorul care nu a facut altceva decat sa rada cu lacrimi dupa ce si-a cerut scuze(!) ca au instalat un asemenea stingator ( din greseala evident).
peripetia asta trece pe locul doi deja, inca primeaza rostogolitul acrobatic pe scari si aterizarea intr-o galeata cu apa si trandafiri.


ari&celine





Alina si Andra

www.bebelus.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Ancutza, harnicutza cum spune Alba (multumim, Alba! ) a intors-o ca la Ploiesti. Azi, cu toata harababura din casa (scos covoare la batator, aspirator, geamuri trantite - bate un vant de te ia pe sus- samd) a adormit de la 11 jumate a.m. pana la 2 jumate p.m. N-a mai interesat-o aspectul, ca doar si-a facut portia de curatenie, nu? Ce, toata ziua sa stearga fafu.....

Mergi la inceput