Mamici de noiembrie-decembrie 2005 (82)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

ia uite ca toata lumea face cozonaci si sarmale! Noi - adica eu si mama- am hotarat sa facem un Craciun mai...frantuzesc, singura intrusa fiind salata de beuf.Si asta pentru ca maica-mea ne-a tot facut sarmale pana acuma iar bebelina nu le prea tolereaza deci cat alaptez renunt sa mai mananc varza si carne tocata. Cat despre cozonaci - la mine in familie nu se prea fac...

Ina, mey ce bine ca ai restaurantul ala romanesc! Eu cred ca as fi toata ziua acolo, mai ales ca ador sa manac "in exterior". Eu am tot cautat pe aici asa ceva insa nexam, in afara de specialitati turcesti care mai seamana cu ale noastre nu am gasit nimic!

Ripley, sa faci pozici cu Craciunita ta si sa ne arati si noua!

Va aud ca beti bere, ma alatur si eu voua si confirm, si eu beau insa fara alcool si de aia pur malt, si imi face un laptic de numa'. Plus ceai de chimen si anason...bat in lemn dar nu am avut probleme pana acuma!
Deseara as vrea sa beau si eu un pahar de sampanie si un pic de vin alb dulce, oare o fi foc?? Nu am mai pus alcool in gura din februarie!!!

Si noi avem colici, mai ales de la ora 4 noaptea pana dimineata, insa nu imi dau seama ce mananc de nu ii place, am remarcat ca doar de la varza, carne tocata, spanac imi face asa...dar le-am scos deja din meniu! Altceva nu imi dau seama!

Noki, ma bucur ca iti place Craciunita mea! Si Sarah e o dulcica foc, si m-a lasat masca cu statul ei in piciore!

Va las acuma, va urez spor la gatit insa daca aveti timp mai dati un semn si pe aici!



Alina si Craciunitza Amalia 17.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Ina, ca am uitat in mesajul anterior, vroiam sa ii urez Rachelinei La multe luni , rasfatata mica! Deci sa inteleg ca in fiecare luna o aniversati! Bravo!


Alina si Craciunitza Amalia 17.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Fetele cu unghiutzele, scriu chiar numai pt. voi, ca nu e timp...

In primul rind, daca e de la unghie, tre' taiat coltul respectiv, chiar daca plingeti de durere. Daca nu se poate, incepeti direct tratamentul: va trebuiesc 2 unguente: Betadina si Baneocin.
Intii dati cu unguentul cu Betadina si lasati fro 20-30 minute, sa intre bine acolo. Apoi dati cu unguentul cu Baneocin, lasati si cu ala vreo 20-30 de minute si abia apoi puteti pune soseta sau papuc. Asta asa, ca sa nu se ia unguentele pe ciorapi/papuci. Mai ales ca ala cu Betadina pateaza rau. Am uitat sa spun ca tre' de 3 ori pe zi, mai ales daca acolo e deja puroi!

Trece garantat, indiferent ca este puroi sau nu. Nu doar teoretic, am incercat si pe mine personal, cind am avut tot asa, un panaritiu ca la carte si trebuia sa merg la chirurg, ca doar asa se rezolva o porcarie din asta. Si de frica "cutitului", am dat e fain-frumos de 3 ori pe zi cu ambele unguente si in mai putin de o saptamina nu mai aveam nimic. Da' NIMIC!

Sanatate maxima tuturor!

Si Craciun fericit si imbelsugat, si un Mosh darnic si... tinerel, daca se poate...

Si sa ne auzim cu bine in 2006!



Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

Virsta bebe2
Virsta Deiu


Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

Sa fiti fericite alaturi de cei dragi si spiritul Craciunului sa va innobileze sufletele!Craciun fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fee spune:

Craciun fericit !! Sa aveti parte de miult fericire alaturi de familiile voastre !!

Monica et Daniel (04.11.2005)


ÉPICTÈTE

« N'essaie pas que ce qui arrive arrive comme tu veux, mais veux ce qui arrive comme il arrive, et tu couleras des jours heureux. »
<VIII p.1114>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

fetelor, va urez un Craciun superb, cu liniste sufleteasca, sanatate si fericire, cu bebelusi cuminti, fara colici si care papa bine, cu...ce va mai doriti voi!

inuta, ginerica are colici rau! am scapat doar ieri un castravete murat, dar are de fo' 3 zile. nu stiu ce sa mai fac...sab simplex, plimbari prin casa, burtica pe burta mea...nimic. icneste si-si duce genunchii la piept...saracu'... asta noapte n-am dormit.

corap, maaama ce grasan ai! felicitari!

felicitari ilenutza!

fetelor, intrebare 1: pana la ce varsta trebuie sa ajutam bebelusii sa scoata gazele? cam de cand se descurca singuri? io n-am capraru si ma gandesc ca o scrie acolo.

intrebare 2: vreau sa incep sa ma dau cu parfum. ce se intampla? il scarbesc pe bebe? e interzis total?

mosu' (nu eu) a venit la bebe cu o tona de hainute. nu cred ca are cand sa le poarte pana nu-i raman mici. si toate sunt impractice: adica sunt superbe, de fitze, camasi, veste, blugi pt. sugari etc, dar nimic de casa, de bebelus. io in patut nu-l tin in blugi...in schimb sunt in criza de pantalonasi din bumbac cu labute, din-aia clasici, de pus peste body-uri.

http://community.webshots.com/user/anda1977

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Fie ca binecuvantarea Craciunului sa coboare asupra voastra precum fulgii de zapada si sa patrunda in fiece coltisor al vietii!
Sarbatori fericite alaturi de bebei!


http://pg.photos.yahoo.com/ph/feliciamirela2001/album?.dir=768b

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

anda eu deja m-am dat cu 2 feluri de sprayuri (bineinteles, nu in acelasi timp) si am mai incercat mai multe parfumuri - pe Ilinca nu a deranjat-o. Dar poate si deoarece e fetitza. Eu zic -- ca poti incerca.


http://pg.photos.yahoo.com/ph/feliciamirela2001/album?.dir=768b

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Buna seara mamici si burtici!!!

Am intrat si eu ca am terminat de facut mancare, curat etc. si voiam sa va spun ca si eu beau bere fara alchool si cred ca ajuta insa eu azi nu prea am lapte, sau asa simt ca am sanii mai moi decat de obicei si bb parca nu se satura! Am sa vad luni la cantar daca mi-a scazut productia sau nu. Imi e frica ca m-am cam suparat zilele astea si din cauza asta mi-a scazut productia!

Sper sa imi revin!!!

Va pup si sarbatori fericite!!!

Diana mamica de bb Stefan-Cristian (14.11.2005)
http://community.webshots.com/user/dordia2000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamari spune:

eu voi avea un Craciun american-cu sunca la cuptor , piure de cartofi, fasole verde, cartofi noi(asta gateste cumnata)...iar ca desert eu am facut cookies-cam ca fursecurile noaste, iar sotul un desert de ciocolata-negresa glazurata- ok, stiu ca n-am voie dar macar asa de gust.


sincer va invidiez pe cele care aveti ajutor de la un parinte...vreau si eu. macar de sarbatori sa-mi faca curat in casa...

dar pentru toata lumea,.Craciun fericit!!!si sa ne spuneti cum au fost sarmalutele (cine a putut manca)...

anamaria-Alex 24.08.1993 ,Lia 21.10.2004 si Liam-17.11.2005

poze de copii cuminti

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=39200" target="_blank">povestea lui alex, povestea liei, povestea noastra
Soyons justes, mes amis! être l'empire d'un tel empereur[…]; et qu'y a-t-il de plus grand? – Etre libre, dit Combeferre.

Mergi la inceput