Mamici de noiembrie-decembrie 2005 (82)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corap spune:

lavi, ce bine-mi pare ca te-am "auzit" si pe tine... poate la vara ne intalnim cu carucioarele sa punem de-o echipa de ... ceva.
c
sa le-aduca mosu' evei si pitikului munti de sanatate (si mai putini colici)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

TUTUROR SARBATORI FERICITE ALATURI DE CEI DRAGI, SANATATE SI MULTA FERICIRE SI LINISTE!

Eu am facut ieri sarmale, mi-au iesit fte-fte bune, mai fac cotlet la tava, fel de fel de aperitive iar prajituri am cumparat. Cozonac a adus socru facut de prietena lui, asa bun in viata mea n-am mancat. Bradutul l-am facut joi seara si a iesit superb, avem de toate si eu spun convinsa ca suntem fericiti si impliniti. E cel mai plin Craciun din viata mea. Ana are o rochita rosie de matase (evident i-o trag peste o bluzita+pantalonasi albi), va fi ca din povesti, de-abia m-am abtinut sa nu-i fac o proba aseara :))
Noi diseara ne strangem tot clanul jos la bunici, cu veri, cuscri, nepoti etc.... lume multa si veselie mare, maine doar noi3, socru si mama, adica stric familia noastra apropiata. E cumva ciudat ca avem doar 1 "pereche" de bunici, adica mama si socru cand traiesc bine mersi si tatal meu la 10 min de noi insa nu vrea sa o vada nici macar pe nepotica lui, iar soacra la distanta dar tot fara a avea decat sporadice tangente telefonice, si alea ca sa se planga de ceva. Insa e bine asa cum e si nu ne lipseste nimic.

Sa va spun o poanta de zile mari: imi place rozul pana intr-o limita fte joasa,adica putin de tot. Ana a primit exclusiv hainute roz de la toti vizitatorii, cred ca va arata tot timpul ca o acadea :) Ieri am pus la spalat mai mult hainite, body, multe dintre ele albe sau oricum deschise la culoare si am pus si rochita rosie, de lene s-o spal cu mana. Rezultat, acum avem inca o tona de hainite roz de-mi vine sa-mi dau pame de necaz.

Va pup pe toate si pe bebeleii vostri, raman prin zona la datorie!
Ripley si Ana Ecaterina (10.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

revenind la sb COLICI: al meu bebeu face colici daca eu beau lapte - deci nu mai beau lapte deloc (mananc in schimb svaiter - as manca in exclusivitate daca m-ar tine buzunaru'). si am mai mancat odata o feliuta de rosie pe un senvis - si ce cosmar a fost dup-aia...
in schimb chestia cu berea face lapte - desi n-am crezut-o si peste tot scrie ca-i prostie - iaca c-am verificat-o pe pielea proprie si... surpriza, chiar e adevarat - uauuuuu
c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

tot eu (v-oti fi saturat de mine, da' asta e ... vaz ca sunteti ocupate cu cozonacii): imi coace degetu mare de la picior (cred ca de la unghie incarnata) - aveti idee cum trece? ca nu mi s-a mai intamplat pana acu' si mosu mi-a adus o pereche de cizme pe care nu pot sa le port daca ma doare degetu'...
aceeasi c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

ZIUA BUNA, fetelor.
Eu am mai scris un mesaj dimineata, dar cred ca nu a aparut..

Am reusit sa citesc cat de cat din urma..deci parerea generala e ca trebuie verificata chestia cu ce ai voie sa mananci si ce nu. Acu sa va spun ca m-am hotarat sa numai beau ceai de chimen si anason, pt ca mi se pare ca astea3 zile cat am baut i-a faacut rau lui Vladut. Prea a fost agitat, nu a mancat ca lumea..inca sanii mei au fost mai goi si ma gandeam ca pierd lapticul...
O sa am grija ce mananc, de ex mere m-am hotarat sa numai incerc ca-mi fierbe mie burta si nici el nu a avut zile bune.

Acum ingerasul doarme, la fel si tati si eu bantui pe net...hi hi hi



joy + Vladut
poze

CRACIUN FERICIT, TOT CE VA DORITI ALATURI DE CEI DRAGI !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

CORAP..ai baut bere cu sau fara alcool???
Ca eu aseara am baut 2 pahare de bare si am dormit de la 20.30 pana la 23.15 neintoarsa cu bb cu tot care fusese hranit si cu un pic de bere din laptele meu....
Cu unghia sa stii ca si eu am patit-o, dar nu i-am facut nimic ca nu puteam apropia forfecutza de deget. S-a innegrit un pic sub unghie, ma mai doare dar nu asa rau si astept sa treaca ca mi-e frica sa nu fac mai rau daca ma apuc sa cotrobaiesc pe acolo...

joy + Vladut
poze

CRACIUN FERICIT, TOT CE VA DORITI ALATURI DE CEI DRAGI !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

A...si sa ma "laud" si eu: nu am facut NIMIKUTZA de mancare de cracuiunul asta, nu-mi vine sa cred. A facut socrella mea tot (mai putin ciorba, acu am tocat eu zarzavatul) si le aduce astazi. Mi-a facut pana si sarmale in foaie de vita ca nu am voie varza...
Chestia este ca nu-mi prea place cum gateste unele chestii, dar acum tac si nu zic decat "sarumana"...si eu oricum mi-am facut provizii de lactatet si alea alea.
Si nu dati cu pietre, dar niste cremvusti nu se poate?? ca eu mai mananc si cate o felie doua de parizer...


joy + Vladut
poze

CRACIUN FERICIT, TOT CE VA DORITI ALATURI DE CEI DRAGI !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

Vai da ce pustietate pe aici...si mi-e o pofta de o bere...

joy + Vladut
poze

CRACIUN FERICIT, TOT CE VA DORITI ALATURI DE CEI DRAGI !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Fetelor, sunt tare mindra de mine. Mi-a iesit bine salata de boeuf. Acuma incerc sa nu o maninc pe toata pina vine Adila.

Insa mi-am data seama ca s-a cam neglijat capitolul dulciuri, la mine, ceea ce este un dezastru total. Adica mi-a trimis soacra jumatate de tava - mica - de prajitura-tarta cu ananas, mai am ceva prajitura cu nuca de cocos de la bunica si un mini-cozonacel cumparat! Total insuficient! Si cred ca s-au inchis magazinele deja...of....

Lavi- ma gindeam azi la tine si Teodor si Eva! Ce bine ca ai dat un semn de viat! Sa dea Domnnul sa ai si tu un Craciun fericit si linistit, fara colici si cu un bebic cumintel!

Corap - io am avut de mai multe ori unghia incarnata, dar am avut puterea sa o operez. Adica am bagat acolo forfecuta si am taiat coltul de unghie buclucas! Amu, daca nu ai experienta, nu te sfatuiesc! pune si tu acolo ceva dezinfectanta - spirt, riganol, chestii...zi si io...

Fetelor, pe mine ma enerveaza anul asta colindatorii-puradei de tigani care suna din usa in usa. Mi-au sculat-o pe Dovlecel si abia am reusit sa o adorm la loc...evident, in timp ce faceam salata...

Poze cu mami si Sarah
CRACIUN FERICIT SI PLIN DE BUCURII!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

joy - sa stii ca ne asociem la mincat prostii. Si io mai balotez mezeluri. la mine se cumpara zilnic, ca am un magazin Angst sub mine, si e punct de desfacere pentru produsele lor.
Plus ca e mai comod cu mezelurile...lui Adi ii plac..ce sa fac? Ma "sacrific" si io!
Da' daca tot vrei crenvursti, de ce nu papi mai bine niste cirnati sanatsi, de casa, eventual? Par mai putin chimici...Ca si asa, io nu am gasit crenvursti care sa nu fie afumati!


Poze cu mami si Sarah
CRACIUN FERICIT SI PLIN DE BUCURII!

Mergi la inceput