Copilasi poznasi de iulie-august 2004 (144)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Marcela tu vorbesti despre Adobe Photoshop? Daca da....il am dar nu am avut timp sa-l invat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Buna seara! Si io dupa drog...
Olivia, multumim de felicitari. In seara asta am pus cupilu in pat pe la 8 juma si la 9 dormea Asa ca is aici, cu voi, cat m-o lasa netu pe dial-up. Cu Luca cum mai e? Doarme?
Daria, 2 oreee? Cu sau fara pahare Vicu nu sta... Mananca, inca, in scaunul de masa (multumesc pentru asta!) dar de stat asa, dejeaba? neehh, ca arde la kurutz
Marcela, nasoala dependenta asta, nu? Cum se cheama cartea aia de carton? Ca io am gasit numa de astea "naturale" care rezista 20 de minute, cronometrat!
O seara buna!


Dana si Victor Mihai (10.07.2004)pozici mai vechi si mai noi
altele, daca nu v-ati saturat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

olivia - da, e photoshop. e destul de dificil de stapanit, mai ales daca nu ai timp sa citesti manuale. eu fiind pasionata de fotografie mi-am pierdut multe zile buchisind la cate o imagine. dar si acum, dupa niste ani, tot mai sunt cateva functii pe care nu le stiu foarte bine.
dana - am vazut doua carticele cu filele din carton. una este de la editura crisan, cred ca se numeste "prima mea carte de povesti"; cea pe care am luat-o noi se numeste parca "fairy tales by charles perrault" (e in engleza dar creca vicu n-o sa se supere )

io ma duc sa asez cadourile de craciun.
cred ca mai intru o data inainte sa ma culc

"When the first baby laughed for the first time, the laugh broke into a thousand pieces and they all went skipping about, and that was the beginning of fairies." James M. Barrie

foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

dana, inainte sa pleci la drum sa ma suni ca io o sa fiu de maine dupa amiaza la buzau si pot sa iti explic starea vremii si a drumurilor in zona

"When the first baby laughed for the first time, the laugh broke into a thousand pieces and they all went skipping about, and that was the beginning of fairies." James M. Barrie

foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

Olivia, LA MULTI ANI , tot ce va doriti voi !!! (scuze de intarziere)
si sa stapaniti sanatosi masina ...indiferent la ce model va hotarati! animalutele din pozele Adinei sint tot cadoul de la mos (adica de la noi ) pentru Alex, iti trimit PM de unde le-am luat si how much!

Daria, uneori e bine sa plangi, te mai descarci ...spor la bucatareli!

Carmenuta, nastere usoara si un bebe sanatos, am vazut pozele cu voi, sinteti niste frumosi, si ma bucur ca ai intrat pe forum sa ne dai ceva vesti despre voi, ca eu tot ma gandeam daca nu cumva ai nascut!

Gabi, m-ai speriat cu intretinerea, din toamna asta avem si noi repartitoare, si bineinteles ca si noi tinem caloriferele la maxim ...sper sa nu platim asa de mult, la noi de exemplu avem de platit pe luna noiembrie 2,7 milioane ...

Carmen, chiar asa ...cand vii la o cuconiada in the citi?

Andreea, ti-am vazut sosu' la tv ...ma uitam ca seamana cu cineva ...si pe urma imi dau seama cu cine ...seamana cu Alexia

Caro, f frumoase printesele tale ...abia astept sa mergem si noi la prima serbare!

Andreea, ce va gateste bun socrela acum de sarbatori? nu ne-ai mai zis, cum mai e la job, tot asa mult de lucru?

Alice, nu stiu daca e idee buna cu desenele, atunci cand ii dai lui Andrei sa pape, cel mai bine e fara nimic ...dar probabil ca te dispera deja! pupacim dulce si sa se faca bine!

Felicia, pupacim si pe voi ...nu te mai enerva cu mancarea, bine ca i-a trecut Andreei temperatura, poate ii revine si pofta de mancare!

Danule ...deci asa, astepti invitatie la nunta , ar fi cea mai tare chestie ...sa ma incuscresc cu Adina! ca motii deja se pupacesc de n-ai treaba, si s-au jucat atat de frumos amandoi, va dau un exemplu ...moata era in bucatarie, Alex in sufragerie, si tipau pe rand, ca in jungla era acolo, Tarzan si Jane !

sper ca n-am uitat pe nimeni ...daca da, scuze!

pe noi sa nu ne dati disparute, doar ca iar am avut niste zile grele, si asa cum vad ca se intimpla la toata lumea, anul asta a fost cel mai greu, cel mai ingrozitor an din viata mea, pe langa multe altele care s-au intimplat, sapt trecuta tata a fost la spital, acum e mai bine sa zicem si e acasa, o f buna prietena de-a mea a avut un accident, traversa pe trecerea de pietoni si a fost lovita foarte tare, printr-o minune mai e in viata si eu cand am aflat n-am mai fost buna de nimic doua zile ...eee si tot asa!
plus ca inca mai smotruiesc, dar si din cauza problemelor n-am mai avut dispozitia necesara ca sa scriu pe forum, astazi sint un pic mai bine, poate si pentru ca l-am vazut pe tata si macar stau linistita ca e acasa si ca nu-si petrece Craciunul la spital ...
sper sa nu va suparati pe mine ca v-am povestit toate astea, dar ma plang si eu la voi!

pupici mii si va urez de astazi (maine poate nu am timp sau multe dintre voi nu mai cititi forumul sambata) ...

Nasterea Domnului si Sfintele Sarbatori sa va aduca numai bucurii in casa, sa fiti mai buni si mai iubitori, sa aveti masa imbelsugata si pe toti cei dragi alaturi !

Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gongutza spune:

M-am adunat si eu de pe drumuri...o zi luuunga de zici ca nu se mai termina(si inca nu e gata ca mai am treaba)...
De dimineata am plecat la scarbici,am facut o gramada,trafic infernal...de acolo am plecat mai repede ca era party la firma cu mos Craciun,hop acasa,cules Alex,facut inca vreo 45 minute pana in centru.Acolo mosu tot nu mai venea,ca deh nu era imbracat inca in mos,intr-un final a aparut si el...Alex a facut cea mai frumoasa fatza pe care am vazut-o in viata mea,nici nu-mi inchipuiam ca asa o sa reactioneze...mirare,fericire...normal ca peste doua minute urla in gura mare mociu hohoho si cauta in sacul mosului...dar a fost bine.A primit masuta modo si vad ca-i place.
Puteti vedea niste poze facute cu aparatul meu,nu multe,dar promit ca mai pun cand le primesc,in albumul craciun 2005,adresa:
http://community.webshots.com/user/piscotelu
Carmenutzaa nastere usoara si bebel cuminte si mancacios si dormitacios
Felicia si Alice si Roxi sanatate multa!
Olivia sa stapaniti sanatosi si fara incidente masina.
Rain da,hahaha ce tare ar fi...si n-as zice nu ca stiu ca e fata de treaba Andreea si o iubesc ca si cum ar fi si ea a mea
SI daca mai vroiam sa va zic ceva si am uitat,nu sunt eu de vina,ci neuronu atrofiat...daca scapa doar atrofiat dupa anu asta de kkt tot e bine...numai ca la mine nu se vede luminita aia de la capatul tunelui,ci doar mai mult intuneric

PS Noi plecam maine,asa ca va doresc fetelor care plecati drum bun,fara incidente!
Craciun fericit va dorim si sa primiti multe multe cadouri(mai ales piticii) si sa va aduca Mosul tot ce va doriti voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

stiam eu ca am uitat ceva ....

Adema, va pupacim si pe voi, va doresc sa se rezolve toate problemele si te asteptam sa ne spui de Codrut ce mai face, si de ce nu ...asteptam si poze!

Ema (Dana), stiu ca ne citesti, pupacim si bate-i la cap pe moderatori sa-ti "repare" contul pe DC, sa avem vesti de la voi!

Marcela, frumoasa felicitarea voastra, multumim! trimitem prin tine multi pupici pentru Lia!

Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Andreea, pai sunt cam derutata ca micutza e vioaie(ieri a fost putin cam molesita)dar nu vrea sa pape....probabil ca vrea sa pape din mancarea noastra....s-a saturat sa-i dau borcanase.Maine incerc o mancarica de mazare pt. noi si poate mananca si ea.

Nicole, ai dreptate...bine ca nu are febra ca de mancat tr. ea sa manance...
Sanatate tatalui tau....si prietenei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Adina, te inteleg cand zici ca o iubesti pe moatza...doar a crescut sub ochii vostrii...Pupici lui Alex vorbaretzul, ca m-a uimeste cat poate sa vorbeasca.Frumos mosul din poze.

Drum bun si voua!Sarbatori fericite!....nu stiu unde va duceti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

upss...o greseala....din graba

Mergi la inceput