Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (22)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Jadi, am incercat si eu faza cu elefantii, i-am cantat de 3 ori a cate 10 elefanti + o data a cate 10 soricei si s-a trezit de-a binelea, radea de mama focului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_specht spune:

buna dimineata!!
dani_flor multumesc pentru raspuns.In ianuarie cand mergem la U4 ma voi interesa si eu sa vad ce si cum.zice-ai ca la U4(2luni si 3zile)ati primit vaccin,U4 se face intre 3si 4 luni .
pupici mihaela si Dennis 20.09.05

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Karmenutza

Eu apa plata nu o fierb (de fapt nici nu prea folosesc), tocmai din cauza minerarlelor. Am si citit la parintii intreaba parintii raspund diferite pareri si am ajuns la concluzia sa nu fierb apa plata.

Si eu am antecedente cu elefantii...dar am ajuns la 30 si ceva...si parca nu se mai potrivesc versurile de la 20 in sus. Dar nici Petra nu doarme pe ei (cred ca din cauza ca eu nu am voce
Doruletz, am vazut pozele tale din Corsica, tare frumos e pe acolo.... distractie placuta cat stati pe acolo.

Dani_flor, la mine brazii sunt artificiali. Ca sa avem in casa miros de brad, facem ornamente di crengi naturale si asa miroase foarte bine. Dar parca m-am saturat de artificiali...

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)
Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">Scoala de Ski

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani_flor spune:

Buna dimineata fetelor,

La Multi Ani sarbatoritilor zilei Maria-Mihaela (Romana) si Ana Maria (flori306).

Maddy, iti zic cum mai suna si pe aici teoriile cu alimentatia. Laptele de sin sau cel praf de tip PRE e subtire si se da "la cerere", adica cind vrea bebeul, plinge, etc. Celalalt lapte praf se da mai rar. Nu zice nimeni sa dai cu program, mie mi se pare imposibil (pitzi a mea daca ii bagi biberonul si nu il vrea urla ), ei zic la intervale mai mari de 3 ore. Fi-mea papa 5 sau 6 mese pe zi de 120 sau 150, la 3-4 ore sau chiar mai mult (noaptea). I se mai intimpla sa pape si 70. Nu imi cere papa mai repede de 3 ore, dar ii mai da ta-su' la 2 ore cind ramine sg cu ea si nu stie de ce plinge copilu'

Fetelor, doruletz, karmenutza, eu nu pricep, bebeii vostri au reusit sa raceasca asa ... rau-rau cu muci adevarati si tuse? Ca si pitzi a mea mai are muci, eu ii scot cu servetelul, dar sunt albi, ma gindesc ca e de la laptele care vine inapoi. Si nu scot mai mult de unul pe zi, evident, cind e aproape jos si se vede. Ai vostri sunt raciti? Cum au reusit sa raceasca? Fiica-mea mare tuseste demult cu tuse adevarata si o tot pupa pe asta mica dar nu prea vreau sa o dau la o parte...

Nici noi nu fierbem apa plata. Nu am fiert-o nici la prima domnisoara si nu a facut nici o infectie bacteriana digestiva niciodata. Imi imaginez ca or testa-o si ei, nu ??
Hehehe sa va mai zic: acuma o tin la termos sa imi ajunga semincalzita la vreo 3 mese. La fi-mea mare o luam direct din sticla la 23 de grade cit erau in casa. Eram mai tinara si mai nebuna...



va pup, o zi super va doresc


Daniela, mama Ioanei (24.10.1999) si a Mariei (17.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani_flor spune:

Daaaaaaaaa mihaela_specht, i-am sarit si eu la gitul doctoritei, dar mi-a aratat ca scrie pe caietul galben 3.-4. si mi-a explicat ca asta inseamna in luna 3 respectiv in luna 4. Si in luna 3 esti de la 2 luni si o zi ...
Ce parere ai de gindirea lor? He? Poti sa mai zici ceva?

Daniela, mama Ioanei (24.10.1999) si a Mariei (17.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Nici eu nu fierb apa plata, e controversata treaba si in orice caz devine prea complicat. Iar daca o fierb de ce as mai folosi plata si nu de la chiuveta? Sterilizez insa biberoanele de mai multe ori pe zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani_flor spune:

codruta, nu conteaza, in poze se vad suuuuper.


Daniela, mama Ioanei (24.10.1999) si a Mariei (17.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Neata la amiaza, si la multi ani sarbatoritilor zilei!

doruletz, ce poze .... Drum bun, si Sarbatori Fericite! PS: daca s-ar fi vorbit engleza in Franta, eram deja acolo .

Eu folosesc apa de la chiuveta, nu mi-a trecut prin cap sa folosesc apa plata. Eu sint mare fan Borsec. Azi mergem la dr sa-i faca controlul de 4 luni (care inseamna urmatoarele: ii pipaie fontanela, o asculta cu stetoscopul, si cam atit). Mi-a pus tata bradul pe suport de ieri, acum selectez ce globuri vreau sa pun in el.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Dani_flor multumim!!

Ioana, si la noi controlul de 4 luni se rezuma la atat. Noroc cu doctorita cealalata care vine acasa si este o super profesionista. Bine, ca nici ea nu mi-a masoara la cap, la abdomen, ci trage concuzia dupa cum arata.

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)
Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">Scoala de Ski

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori306 spune:

fetelor multumesc pentru raspunsuri. in final m-am hotarat sa vin in tara. am sa o feresc de comunitati si gata. sper ca pana pe 08.01 sa se mai imbunatateasca situatia.

mihaela_specht si noi am facut acelasi vaccin ca si dani_flor. si eu primit la U3 o brosura pe care a trebuit sa o duc la U4 semnata. din fericire bebita mea nu a avut nici un fel de reactii, nu a facut febra sau roseala pe piciorus in locul unde a intepat-o. si nu i-am dat paracetamol preventiv. a dormit mai mult decat de obicei, dar atat. sper ca la urmatorul care trebuie sa-l fac in februarie sa fie la fel. am uitat sa spun ca vaccinul asta se face de 3 ori la un interval de 4-6 saptamani.

fetelor din pacate nu am prea mult timp sa va citesc sau sa va vad pozele, ca de sunt singurica. sotul la serviciu si eu si cu fata si cu casa.

o intrebare: ce trebuie sa fac sa fiu si eu bagata la voi in listuta?

am uitat sa va spun azi face printesa mea 3 luni.

saptamana trecuta avea 5710g si 62cm. cred ca nu mergea bine cantarul lui nenea doctorul, ca mie mi se pare mult mai grea. 6kg tot cred ca are.

Mergi la inceput