Mamici de noiembrie-decembrie 2005 (80)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

a nascut alex
yeeeeees, s-a hot fata!!! v-am zis eu ca pe subiectul asta ...

sms:" baietel scump la 6:40. va pup cu mult drag"

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro" target="_blank">Gasca noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

sa vedeti cum a fost cu sms-ul...
ne sculam sa hranim fata... tati se uita pe tf... "ai mesaj"... si-mi citeste... intreb de la cine...nu stie... ca nu scrie... pai cine trb sa aiba acum baietel?! ma gandesc eu...ilenutza sigur, alex banuia... il pun sa deschida pc, ca eu eram lungita langa sugativa mica... si nu vrea dom'le, cica sa dau la copil sa manance si apoi n-am decat sa stau pe net! si asa am stat eu in suspans juma de ora, ma gandeam care a fost asa vrednica azinoapte.
acum e ca in cantecelul cu elefantii...
mai avem cam 5 burtici care sunt active...
"a mai nascut un elefant... ALEX..."
acum sa vedem cine urmeaza!!! ca trebuie sa mai cada cate unul de pe panza aia de paianjen!
cine se ofera??? hai, repede, daca vreti craciun acasa!!! poate mosu nu afla la timp ca sunteti la spital, cu schimbare de domiciliu, nu va gaseste si ramaneti fara cadou

din rubrica "inventii practice"
m-am saturat la baita sa pazesc fata sa nu-si bage botul in apa. pernuta din scutec nu mergea, ca broasca asta a mea da din picioare de parca vrea sa invete stilul fluture, asa zburda prin cada.
asa ca am luat un bucata burete mare, si o foarfeca, si l-am sculptat... pentru cine e interesat de "brevet", trimit poza in contul comun, ca pe net n-o pun.



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64749" target="_blank">noutati despre CIC, din seria... "da-i doamne romanului minte"...

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro" target="_blank">Gasca noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:


Acum chiar ca m-am intristatSi Alexandrina a nascut normal si natural!Oare tocmai eu sa trebuiasca sa ma droghez ca sa il nasc?

Am cam ramas de carutza!Plecati la clubul scutecelor pana se hotaraste bebicul meu sa iasa afara!

Aseara m-a incercat o durere mare de spate care m-a tinut un pic si atat!

Ilenutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

[red]ALEXANDRINA, SA FITI SANATOSI SI IUBITI!LAPTIC MULT SI BUN![red]



Ilenutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pischi2003 spune:


Bravo LEEA si ALEXANDRINA, felicitari de bebei. Sa fiti sanatoase cu ei alaturi.

De-acum pregatim galeria pt. ILENUTZA, ca e aproape si ea.

Azi-noapte am prins somn de la 23 pana la 3.45 . Nu-mi venea sa cred. Sa n-o deochi, sper sa-mi mai faca figuri din astea.

CRISTINA am retinut pozitia de la baita. Poate o aplicam si noi.

Mihaela si Alexandra - Maria (01.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pischi2003 spune:

aaaa, inca ceva. Voi incapeti in hainele de dinainte de burtica? Ca eu am o problema, nici una nu-mi vine!!!!!! . Oare tre' sa-mi schimb toata garderoba sau sa mai stau putintel?

Mihaela si Alexandra - Maria (01.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

ALEXANDRINA, sa fii iubita si fericita!!!!! sa-ti traiasca odorul si frumosdialog intre tine si al tau sot !!!!!!!!!!!

FETELOR, ce inseamna diaree la un sugar?? De la cate scaune/zi se considera diaree??? Ca soramea imi zise ieri ca ei ii spune dr pedatru ca de la 4 scaune /zi in sus este diaree. PAi si al meu baiat are scaun aproape dupa fiecare masa, deci mai multe de 4 zi si chiar ieri fuse asistenta si vb despre asta si nu mi-a zis ca ar fi ceva in neregula....
Si sa nu va mai spun ca azi noapte am avut noapte ALBA, dac nu a plans saracutu' si-l durea burtica, ii fierbeau matele....Dupa baita i-am dat BONNISAN, preventiv mai mult ca avea dureri de burtica dar mici. E...si dupa asta a inceput sa faca urat rau de tot. I-am dat ceiut babycalm si cand il inghitea parca nici nu avea stomacel se auzea cum se duce direct inauntru si cum fierbea burtica. Apoi a facut un pic de kk si i-a trecut.

acum nu stiu ce sa fac cu aceasta DIAREE....
A...si ne-a, cantarit si am luat 300g in 2 saptamani...nu-i cam putin???


joy + Vladut
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:


LAVI, numele meu de cod este"GICA INTERPOL"

Am scormonit putin pe net si uite ce am aflat:Cartea "Adolescentii" este inca sub tipar.Cei care o vor comercializa sunt unii"Liga Legendelor" din Bucuresti.I-am sunat si mi-au spus ca spera sa apara pana la sfarsitul anului!Tel. ligii 647.69.01, persoana de contact dl.Rudeanu.

Eu i-am lasat nr. de tel si mi-a spus ca ma vor suna ei, dar o sa ma mai interesez si eu!


Ilenutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mneata si de la noi!

LEEA SI ALEXANDRINA - harnicutelor, vad ca ati ispravit treaba in cele din urma! Felicitari si sa va traiasca comorile si voi alaturi de ele! Sa aveti bebelaci sanatosi si voiosi iar voi mult laptic!

Bic - noi ne-am decis pentru prezervativ. Mi-a zis doctorita gineco ca nu e voie cu anticonceptionale in timpul alaptatului - este un produs, dar nu mi-l recomanda. Sterilet parca nu vreau, foite locale nu am folosit, deci nu am incredere, raminem pe sfintul prezervativ!

Pischi, io incap in toate hainele de dinainte. Mai am doar 1 kg, in plus. Te sfatuiesc sa mai astepti. Sigur o sa mai pierzi din greutate. Nu are rost sa investesti bani aiurea in haine marime large.

Revin dupa ce mai citesc
Ma duc sa fac si mucilagiul....Va povestesc io continuarea aventurilor din cripta...



Poze cu mami si Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

Of, am uitat. cristina pui te rog poza in contul comun? Ca asa-mi face si mie Vladut la baita si sigur ai facut o treaba buna acolo....

joy + Vladut
poze

Mergi la inceput