Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (21)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simo74 spune:

quote:
Originally posted by dani_flor

faina idee, simona, cu apa sfintita, mercic mult .
De ce v-ati chinuit voi sa adormiti bebelacul, plingea ??? Ca si la noi sunt nopti de foiala si agitatie maxima, dar procedam asa: daca e cu scinceala o punem in patul nostru (ca sa putem baga suzeta in gura fara ture pat mare-patutz), daca e numai foiala, pusa in patul ei sa se foiasca singura . Treaba asta tine bine, noi dormim cu lumina stinsa asa ca noi adultii adormim instantaneu. Voi ati facut asta la sfirsit, cind erati la capatul puterilor.
Evident, daca are colici si e in crize o plimbam. Cel mai bine adoarme in marsupiu.

Nu, dimpotriva, avea chef de joaca. Dar daca statea prea mult singurel in patutz incepea sa se scartaie si oricum toate operatiunile descrise se petreceau cu lumina stinsa de m-am si lovit la picior. Dar noi ne-am gandit ca fiind asa de tarziu, copilul trebuie sa doarma si faza e ca s-a cam invatat huhurez de noapte. Ziua e super OK, dar cum se stinge lumina afara, cum incepe marea activitate .
Daniela



Simona si bebe Luca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/shalichias/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo74 spune:

Daniela - hai ca m-am bagat peste mesajul tau si a iesit o varza, dar intelegi tu

Simona si bebe Luca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/shalichias/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Dani bine ai revenit printre noi... stai calma cu botezul ca daca e sa te iei dupa babe pina acum eram moarte... fratele meu a botezat baiatul lui in aceasi zi cu noi numai ca in aceea zi implinea si virsta de 1 an... de la botez au mers acasa si au luat si motzul. Asa se poarta in Canada asa ca merge si pentru altii din diaspora.

Ma reintorc la munca... o sa trimit niste emailuri pe adresa comuna cu legile tocmai mi le-a trimis sotul dar sa ma uit un pic pe ele!

Jadi & bb Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani_flor spune:

Simona, am inteles.

mda, ce sa iti zic, NU te invidiez, e oribil sa orbecai cu un bebalac in brate . Se pare ca astia mici trebuie invatati cumva sa deosebeasca nopatea de zi. In afara de faptul ca trebuie sa nu te joci, sa nu faci nimic cu ei nopatea, alta indicatie nu cunosc. Dar asta ar fi scopul ca sa zic asa ... ca sa ai liniste. La noi noptile sunt relativ linistite, crizele le face ziua. Uite si acum e in mijlocul uneia, de regula ma laud ca le cunosc cauzele, asta chiar ca nu stiu de la ce este . Nu a mincat dar urla si cu biberonul in gura . S-a linistit cu suzeta, dar trebuie sa pape si ceva ca are 5 ore de la ultima masa.

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Deci am trimis odronanta cu privire la concediul de cresterea copilului. Banuiesc ca deja o aveti. Norme inca nu sint si mai am doua chestii (ordonanta + norme) cu privire la concediile medicale incepind din ianuarie 2006 ceea ce nu va intereseaza... nu se mai suporta din pensii ci din contributia de sanatate!

Back to work!

Jadi & bb Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani_flor spune:

jadi, merci mult , spor la lucru!
hai ca m-am mai linistit, m-am stresat ca v-am vazut pe voi ca ati botezat mai toate si mai auzisem si eu teoriile babelor.

Va
Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo74 spune:

Daniela - asa e. De acum inainte o sa-i dau ignore total noaptea. Faza e ca atunci cand incepa gangureala si ruruiala cu greu ma abtin sa nu ma bag si eu in vorba cu el. Asa ca am vaga senzatia ca e vina mea nu a lui.

Simona si bebe Luca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/shalichias/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani_flor spune:

quote:
Faza e ca atunci cand incepa gangureala si ruruiala cu greu ma abtin sa nu ma bag si eu in vorba cu el.


asta e altceva stiu, si noua ni se intimpla, dar trebuie sa ne abtinem, mai ales sotzul care vine seara si atunci are chef de bagat copchilu' in seama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani_flor spune:

simona uite nici eu nu ma pricep sa scriu quotele, nu apare numele celui care a trimis mesajul, respectiv al tau...
nu stiu sa scriu nici semnatura ....

daca poate sa ma ajute cineva, va roooog !!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina81 spune:

Salutare fetelor!Vin si eu dupa ceva timp de absenta!

Ege,spune-mi te rog unde ai gasit Galactogil in C1onstanta?Am vazut si eu o parte din pozele voastre si e foarte frumusica fetita ta!

Matei cred ca e putin racit.A avut temperatura 38,3 si e putin harait pe gat.I-am pus supozitoare cu Paracetamol si incep sa-i dau Ambroxol picaturi.Acum e mai bine.In continuare mergem pe san si suc de mere si morcov (ii plac foarte mult).

Vreau si eu un sfat de la voi,va rog!Vreau sa-mi cumpar robot de bucatarie si oscilez intre Moulinexe ovatio 3 si Philips essence.

Mai citesc un pic din urma si cred ca mai revin! la mamici si la bebici!



Irina si Matei-Cristian (1.sept.2005)
Poze

Mergi la inceput