Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (21)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dani_flor spune:

Offff maddy si mie mi-a luat bebelina 35 gr intr-o saptamina si m-am crizat toata ziua. Si eu am crezut ca are ceva. Se pare ca ei pun in salturi gramele pe ei. Ca in saptamina urmatoare mi-a pus 200.

Si mai este ceva. La a mea conteaza daca a facut caca sau nu, daca e inainte sau dupa masa ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani_flor spune:

Fetelor am si eu o intrebare mai delicata pentru fetele care mai stiu in domeniul religie ortodoxa...

Noi dorim f mult sa botezam copilul in Ro si asta inseamna prin primavara, poate chiar vara. Credeti ca ar fi un pacat asa mare daca il botezam la 7-8 luni ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Jadi, merci mult! Da, o sa-l scot treaz afara!
In privinta mancarii, tind sa cred ca se satura, mananca in jur de 750/zi dar s-ar putea sa ai dreptate pt ca el se zvarcoleste de pe la jumatatea biberonului si niciodata nu stiu sigur daca mai vrea sau nu, daca insist mai mananca dar se congestioneaza la fata tare, si asta chiar daca il tin sa eructeze. Nu mai stiu nici eu ce sa zic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana30 spune:

Jadi,Nicol multam fain de raspuns .Deci mai bine ii iau de banii aia ceva jucarele.
Diana si Mihnea(18.10.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani_flor spune:

Fetelor, ati inceput serviciul ??

Am si eu un moment de respiro cind poci sa scriu, iar in club... liniste deplina

Daniela, Ioana (24.10.1999) & Maria (17.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

N-am inceput serviciul, dar imi bat capul cu tabara de schi pe care o organizam in ianuarie. De fapt, mai mult sotul isi bate capul, eu pe acolo, cu sfaturile.


Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)
Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">Tabara de SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo74 spune:

'neata de pranz si La Multi Ani sarbatoritilor de astazi!

Luca azi noapte a fost in viata. S-a culcat la ora 4 dimineata cand mama lui era la capatul puterilor. A fost o gangureala pe el si o foiala de am crezut ca o luam la fuga si eu si sotul. Am incercat toate metodele posibile: i-am cantat pana am ramas fara voce, tati lui l-a dat in leagan pe viteza 6 de zici ca mai avea putin si se lansa pe orbita (doar doar ametim copilul si il facem sa adoarma); am alergat cu el in brate prin casa, la fel ne gandeam ca daca i se schimba peisajul asa repede prin fata ochilor, adoarme (oare ce o zice babornita de sub noi). Intr-un final l-am pus in patutul lui si am zis fie ce o fi. Din cand in cand si eu si sotul mai ziceam cate un shshsh stins ca parca bb stie sa taca din gura cand facem noi asa, cert e ca nu sunt f sigura daca am adormit noi primii sau el. Hai ca v-am impuiat capul dar trebuia sa ma descarc si eu.

Tonnia - pe timpul zilei la noi functioneaza faza cu cantatul. Il iau putin in brate, ii tin fata lui lipita de a mea si ii cant incetisor exact in ureche. Adoarme garantat in maxim 10 minute...cred ca sunt in cazul lui Jadi, i-am creat reflexul lui Pavlov.

Raluca - merci mult ptr reteta de praji. Este intr-adevar extrem de simpla si o sa incerc sa o fac chiar eu. Bine ca nu sufera iubitul meu cu inima ca altfel dadea infarctul peste el daca ma vede ca fac prajituri. Dar acum sunt mamica, trebuie sa mai ma imprietenesc si eu cu bucataria ca suntem cam certate.

Dani_flor - si noi o sa facem botezul undeva in martie, iar atunci Luca o sa aiba cam 6 luni, nu e nici un pacat. Pacatul ar fi sa nu-l botezi de loc. Si ca sa te simti tu cu inima impacata, incearca sa gasesti un preot ortodox care sa-i citeasca moliftele inainte de botez si sa-ti dea apa sfintita ca sa-i pui cate putin in apa de baita pana ii faci crestinarea. Noi asa am facut.

Simona si bebe Luca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/shalichias/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani_flor spune:

Pai Codruta, mult-mult succes va doresc.
Ce iti pasa, ai o mindra de peste 4 luni, de acum poti sa treci la activitate profesionala .

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo74 spune:

Si eu incep serviciul in ianuarie. Ma gandesc ca o sa-mi fie tare dor de bebe.

Simona si bebe Luca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/shalichias/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani_flor spune:

faina idee, simona, cu apa sfintita, mercic mult .
De ce v-ati chinuit voi sa adormiti bebelacul, plingea ??? Ca si la noi sunt nopti de foiala si agitatie maxima, dar procedam asa: daca e cu scinceala o punem in patul nostru (ca sa putem baga suzeta in gura fara ture pat mare-patutz), daca e numai foiala, pusa in patul ei sa se foiasca singura . Treaba asta tine bine, noi dormim cu lumina stinsa asa ca noi adultii adormim instantaneu. Voi ati facut asta la sfirsit, cind erati la capatul puterilor.
Evident, daca are colici si e in crize o plimbam. Cel mai bine adoarme in marsupiu.

Daniela

Mergi la inceput