Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (21)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

fetelor, eu sunt bulversata, lui Andrei ii dau dintisorii!!!!! si are 2 luni jumate!
am rugat-o pe dr. sa treaca sa-l vada, da vad ca nu a mai ajuns, si eu ma tot gandesc daca e de bine sau de rau.......
ati mai auzit de dintisori la 2 luni jumate?
am tot cautat pe net, dar nu gasesc nimic asemanator!
mary si bebe Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddy77 spune:

Fetelor,iau aparut fetei niste bubite rosii ca o alergie pe toata fata..mai ales prin jurul gurii..Stie cineva cu ce trec??

Tonnia,da e obostia,maraita si vrea toata ziua sa ma joc cu ea si s-o tin in brate... cam de o sapt nu prea doarme,dupa ce iam facut vaccinul.Noroc ca doarme afara,dar pana ies din casa..nu-i place s-o imbrac,mai ales caciula,asa ca mai intai o scot in balcon..da cu nasul de aer si apoi afara..

Dani,si fata mea s-a nascut cu 4200,in prima luna a luat 650 si in a doua 700,am inteles ca e mai bine la limita inferioara decat sa fie niste obezi.

maddy & Bianca (13.10.05)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/bianca_isabelle_2005/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Salutare la mamici si bebici si felicitari sarbatoritilor zilei !
Noi suntem bine, maine facem 2 luni !!! Ce mai trece timpul...
Mary, eu am citit undeva ca exista cazuri (rare), in care bebeii se nasc deja cu dintisori, asa ca nu te impacienta.
Daniflor, bine ai revenit !
Pupici,



Carmi

Foto bebe Fabiano

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani_flor spune:

maddy, exista o spuzeala hormonala pe la 1-2 luni pe care o fac bebelusii, eu nu stiu daca fata ta a avut deja asa ceva. Si se umnplu mai mult (pe TOATA fata + piept) sau mai putin si dureaza cam o luna. Si arata jalnic, ca niste adolescenti bubosi (asa a aratat a mea cam o luna).

Si eu am o problema. Fi-mea se cojeste pe fata, a facut treaba aia care se face pe cap, a facut-o si pe fata. Nu e rau, dar se cojeste maruntzel in partea de obraji dinspre urechi. Si i-am tot dat cu ulei (eu ii dau cu migdale ca nu suport mirosul de la ala de masline). Si nika, si asa e cam de o luna si tot nu ii trece, nu prea stiu cu ce sa ii mai dau, iar fetzisoara e aspra aspra . Mai e cineva in situatzia asta? Si oare in cit timp o sa treaca?

Daniela, Ioana (24.10.1999) si Maria (17.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani_flor spune:

Carmi merci mult .

baietelul tau are o caciulitza de la HM exact la fel ca fetitza mea, hihihi, e caciulitza de baietzei sau de fetitze ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Maddy, poate cele din jurul guritei sa fie de la saliva, dar daca are pe toata fata mai bine du-te la un dermatolog, sa fi linistita. Sau poate are de la laptele tau (daca alaptezi).
Noi facem cu nervii la capitolul cacliulita. Dupa baie ii dau tip fes, ca sa nu se crizeze de la cea care se leaga sub barbie.

Oare sa ii dam cu crema pe fata daca iesim pe frigul asta?

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)
Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">Tabara de SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Dani, cred ca e unisex...sau asa sper. Oricum, am mari probleme in a-i gasi ceva care sa nu-i cada pe ochi, sa nu i se ridice pe-o ureche....etc...numai cand ma vede cu caciula in mana il apuca disperarea.
Pupici


Carmi

Foto bebe Fabiano

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Codruta, m-am uitat la pozele voastre, e foarte scumpa Petra, o adevarata domnisorica, sa-ti traiasca !


Carmi

Foto bebe Fabiano

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Carmi multumim si bebe Fabiano e tare dragut si are o gramada de jucarii frumoase.

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)
Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">Tabara de SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani_flor spune:

Carmi, si noua ne cad toate caciulile pe ochi iar daca nu ne cad pe ochi suntem sigur cu urechile goale

Eu ii dau cu crema pe fata regulat cind o scot afara (adica cu ulei) ca asa am fost invatata, si fata tot e plina de coji Offfff

Va pupic, fug sa imi iau mindra mare de la scoala.

Mergi la inceput