Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (19)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns romana_74 spune:

JADI- cred ca este vorba de Humana HN ... e o formula de lapte delactozat, recomandat in cazuri de diaree, dar am citit pe cutie ca nu sa da foarte mult adica a la long... ci numai cat e nevoie si la recomandarea medicului.

ROMANA , MATEI(04.07.2003) si bb LUCA (28.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Tocmai am papat si noi primlee lingurite cu suc de morcov si ne-am facut ca purceii cu tot cu bavetica.
Ma duc sa il schimb ca e numai zeama portocalie .

Marlena & Alexandru
*3 septembrie 2005*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

si pe mine ma ajuta sotzul la baitza. obligat-fortat. nu conteaza ca are suport caditza, atata timp cat iti convingi sotzul ca nu te poti descurca singura.

Diana30, cum ai reusit sa iesi din club? ca poate mai aflu si eu metode noi. se pare ca iar tre' sa incep un pic cu batalia.

mie ce mi-e aiurea e ca as vrea sa plec de sarbatori pe la munte pe undeva. dar n-am chef sa ma car cu sterilizator, biberoane, pompa, lapte matern congelat, lapte praf pt orice eventualitate, nu vreau sa am grija incalzitului, spalatului etc etc. sa am nevoie de priza, de frigider, de aragaz...

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Gata..l-am schimbat iar acum doarme linistit.
Si pe mine ma ajuta sotul la baita..nici noi nu avem suport. In ultimul timp insa Alexandru face numai valuri in cadita fiindca isi impinge piciorusele in marginea caditei si mai si plescaie .

Marlena & Alexandru
*3 septembrie 2005*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

L-am scos 1/2 de ora si m-am enervat rau! Locca, a luat-o si al meu pe urmele copilului tau, plangeeee de cateva zile cand il scot afara de-mi vine sa-l las acolo. Si asta indiferent daca-l scot cand ar trebui sa doarma sau nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Azi a mancat cam putin fii-mea.
Nici afara nu am iesit, ca mi se pare cam frig si umed. Poate maine.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/karmenutza2004/album?.dir=/6b3f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaCostiurin spune:

Hai salut, am pus si eu poza la baita. Cu toate ca avem cu suport, tati ne ajuta la baita, este mana a doua la operatie. cred ca acum m-as descurca- greu- si fara el, dar nici nu se punea problema inainte, cu tot suportul minune!
El cara, monteaza, goleste si face ordine.
Eu spal, creia o pauzasc, bibilesc si imbrac copilul.
Impartire echitabila.
Mi-am socat soacra, ca i-am zis ca n-am reluat viata sexuala (i-a zis ei vrajitoarea - magie alba, draga! - ca fi-su are probleme acolo! si mi-a sarit tandara si i-am zis ca e si greu de imaginat, ca are o nevasta ce a avut probleme si in timpul, si dupa sarcina si precis i-a povestit tot aleia). Schimbul de replici a fost cam asa: ea, dupa ce a putut vorbi din soc: trebuie sa! eu: mai am fire acolo, nu pot, ma doare! ea: trebuie sa, chiar daca te doare! eu: asta se cheama viol conjugal.
de nervi am pus aspiratorul.
Deci am avut o zi frumoasa.
Macar cu un castig, ca am reusit sa-mi deblochez azi dimineata un san problema - eram decisa sa ma duc la spital daca nu reuseam, ca dura blocajul de 2 zile si nu mai scapam de mastita.
Hai pa, ma duc sa-i dau de mancare lui Radu!


Raluca, mama Radului - 29.09.2005
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natydea spune:

Gata suntem vaccinati. Saracutul a plans inca inainte de a-l intepa si l-a intepat in ambele picioare. Dupa am reusit sa-l potolesc si acum doarme. E asa linistit!
Si al meu mai are un pic mucisori si dr. a spus ca nu e nici o problema sa-l scot afara, doar daca vor fi sub -5 grade atunci sa-l tin in casa.
Dea si Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

nasa baiatului meu (prietena buna) a pierdut sarcina.

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze

Mergi la inceput