Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

'neata mamici si pitici!
intru si eu cat sa semnez condicutza, ca azi sunt cam ofticata. ieri la "inventar" a reiesit ca fata mea a pus doar vreo 500 g luna trecuta pe ea. Desi mananca ca purceaua!
O fi fost si din cauza vaccinului, nu zic nu, dar parca tot ma oftica treaba asta. Am amenintat-o dis in za morning ca daca luna asta nu-si baga mintzile in cap si nu recupereaza pe langa cele 900 care tra' sa le puna, alte 400 g, nu mai vede ea tzitzi. Asta e un fel de a spune, ca s-asa nu vede tzitzi ci bibe, dar ma rog, ideea e c-o trec la lapte praf desi-i place ca sarea-n oki.
A dormit binisor dupa vaccin si azi noapte. Febra asa un 37,6. In schimb s-a constipat de nami laptele lui mami conjugat cu termometru in kuruletz au debushonat instalatzia.
Deci, ca sa rezum: de oftica ma duc sa imi aranjez parul, fac tratamentul cosmetic si manicura, azi. Tati is in charge, asa ca daca prindeti mesaje dubioase pe la topicul asta inseamna ca a preluat chiar toate atributiile lui mami, inclusiv frecangitul pe forumul DC.
Ne auzim pe sara!
Pana atunci v-am pupezat!



poze cu "Zmeoaica"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Ina, stai linistita ca nu e febra. Asa are si Petra temperatura. La fel o amenint si eu Pe Petra cu tzitzi, dar tot tzitzi ii dau pana la urma .

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)
Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">Tabara de SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Buna dimineata!
Am amanat coaforul inca o zi ca m-a luat sotul la trei pazeste ca nu am muncit suficient pentru a merita ziua la coafor!... glumesc desigur, doar ca m-am gindit ca sa termin ce am de facut astazi sa nu ma simt ca le las pe ultima clipa ca de obicei.

Simo nu stiu ce o sa facem la 6 kile jumate dar la 3 luni sigur il mai tin in partea de sus. Oricum a devenit oarecum mai activ si cind il apuca melicii sa vezi cum face patul cu el...

RalucaN bine ai venit in clubul copiilor care nu maninca, hehe. Eu incerc sa ma consolez singura. In CC spune ca unii copii maninca mai mult altii mai putin si aici specifica un 650-700/zi.

Am vorbit cu doctorita si m-a informat ca la Bucuresti e zapada si mi-a reomandat sa ii dau copilului seara o masa de lapte HN... aveti idee ce e cu HN asta? suna ca gripa aviara.

ma apuc de treaba.
Alea Alea

Jadi & bb Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Eu l-am scos vreo 30 de minute afara sa vada cum ninge. In marsupiu si cu umbrela sa nu ninga pe el. S-a incruntat tot timpul si se tot uita in sus. Era tare haios cum vroia el sa vada de unde pica zapada.

La baita normal ca participa si tati, asa fain se joaca amandoi. Ca punem apa mai calda si vreo 10 min se joaca cu ta-su apoi vin eu si-l spal. Tati pregateste baia si tot el o strange (ca e prea grea pt mine). Auzi la voi sa fie cadita motiv sa lipseasca tati de la baie.

Gina M mersi de raspuns, dar puteam sa jur ca esti de prin ardeal ca mai scrii "ioi" si alte expresii tipice...

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natydea spune:

Raluca si bebeul meu a mancat 2 sapt mai putin si nici nu a luat prea mult in greutate dar dr. lui a spus ca au si ei perioade. Totul e ca pe luna sa ia cat trebuie. Acum spre ex a luat 370 intr-o sapt.
Acum asteptam dr. pt. vaccin.
Pupici, Dea si Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddy77 spune:

Codruta,noi am luat doar un fotoliu si canapeaua,e cam scumpa dar e misto..mi-a facut sotul surpriza cand am nascut,ca-mi placuse portocalie.

iam pus fetei o veverita la carut si rade toata ziua la ea...de gangurit nu prea are chef singura decat daca vorbeste cineva cu ea si atunci nu tot timpul.

Am incercat sa scot mucii si iarasi n-a iesit mai nimik..vreau aspirator!!

maddy & Bianca (13.10.05)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/bianca_isabelle_2005/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana30 spune:

Asa-i ca daca va rog frumos imi trimiteti si mie parola?

Diana si Mihnea(18.10.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaN spune:

Jadi, adica 650-700 /zi intra la categoria putin, nu? Uff si cand ma gandesc ca manca 800... Ce vremuri... Dar cred ca totusi balota cam prea mult atunci , avea doar o luna.
Dea bafta maxima la vaccin!

Raluca si Ioana Catalina (3.10.2005)
Craciun fericit tuturor!
bursicutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

RalucaN nu spune ca ar fi putin dar din cantitatile vehiculate minimul este de 650-700... acum trebuie vazut daca ia in greutate numai cu atit... al meu sclifosit nu ia in greutate, ba chiar a scazut dar eu sint debila ca il cintaresc la fiecare masa si zi.

Gata ma duc sa muncesc! Pa si pusi!

Jadi & bb Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana30 spune:

Fetele,daca bebicii vostri is mucosi ii scoateti afara?

Diana si Mihnea(18.10.05)

Mergi la inceput