Impreuna, Timisoara (34)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dreams2party spune:

[b]Ceau fetelor, vad ca aici e cam liniste..
Vad ca toata lumea e in focul pregatirilor.
Am intrat si eu acum, probabil e ultima postare pentru 2005, ca sa va fac urarile de rigoare:
Desi Mosul Craciun va va face urarile si la stirile Analog, la 18.30, astazi sau maine in Ajun, a vrut sa va transmita si personal...
Ingerii sa vegheze asupra voastra, sa va aduca linistea si fericirea Sfantului Craciun.
Printii si printesele voastre sa va daruiasca multa bucurie, sotziorii multa tandrete.
Sa aveti clipe minunate alaturi de familie si de prieteni.
Anul care vine sa va aduca multe impliniri si multe clipe linistite.
Vai si sa nu uit ....Un mesaj de la Mos Craciun:
Ho,Ho,Ho, fetele lui Mosu... cine a fost cuminte?
Cine a facut curatenie si prajiturele?[/font=Impact]
Daca ati fost cuminti si ati ascultat de copii, Mosul va aduce cadouri.... si va da si un pupic!!!
Ho, Ho, Ho....Craciun Fericit Timisoara!!![/b]

din lumea de poveste,
Anca & Lucian RADU-BASARAB & Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina_Claudia spune:

Am aflat si eu acum ca putem pleca acasa dupa pranz asa ca va urez si eu :

Nasterea Māntuitorului sa ne aduca īn casele noastre linistea sufleteasca de care avem nevoie, sa petrecem clipe cāt mai frumoase īn mijlocul familiei si sa ne bucuram cu adevarat de aceasta mare sarbatoare. Fie ca Pacea Betleemului sa fie in vietile si in casele noastre.
Lumina Nasterii Domnului este imaginea unei clipe sfinte, fiind o sculptura de lumina, care este vesnica, daruindu-ne Mantuire, Iubire, Fericire. In aceasta zi, portile cerurilor se deschid rugaciunilor noastre; haideti deci sa deschidem si noi usa celor ce ne cer iertare si astfel Iisus Hristos sa se nasca in inimile noastre sincere si curate pe care toti incercam sa le avem in aceste zile.
Un Craciun binecuvantat si un An nou plin de speranta si multa, multa bucurie!
UN CRACIUN FERICIT! LA MULTI ANI!!!

Petrecere frumoasa fetelor la intalnire!
Ne auzim in 27.

POZE

Irina + ingerasul Ioana
(4 ani)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Buna , Timisoara!

Multumim celor care ne-au urat atat de frumos...
Pentru cele care pleca din oras, sau nu au net acasa, un gand bun...

Acum, cand colindele, toate nascute sub zapezi, aduc cu ele mireasma de Iisus nascut in iesle, simtim si noi tot mai tare atmosfera de Sarbatoare ce se apropie. Deschideti usa si lasati spiritul
Craciunului sa va intre in casa! Deschideti inimile si lasati Bucuria si Implinirea sa va intre in suflet! Deschideti larg bratele si imbratisarea voastra calda, vorba buna si gandul curat sa fie cel
mai de pret cadou pentru cei dragi! Fie ca Iubirea, Intelepciunea, Increderea si Generozitatea sa va umple sufletele!

Sa va fie casa, casa
Cu bucate noi pe masa...
Mos Craciun cu sacul plin,
Drumu'n viata cat mai lin,
Bogatie cata vreti,
Sanatate pentru toti,
Iar la anul care vine
Sa va fie si mai bine.

CRACIUN FERICIT!!!






DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

salutare fetelor!

va urez si eu sa aveti Craciun Fericit alaturi de cei dragi, cu multa liniste in suflete si bucurie! sa va bucurati de cei mici si de cei mai marisori, sa se bucure si ei de un mos craciun darnic (care sigur a respectat lista din scrisoare).

va pup pe toate, celor care pleaca din oras drum bun si aveti grija!
cu cele care nu pleaca, poate ne mai auzim cite putin, printre sarme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

Salut gagici!
Io inca sunt la lucru, si raceala asta nu ma mai lasa. Miercuri pe la 3 noapte eram prin metro dupa cadouri.

Intru repede sa va urez si io sarbatori fericite!
Un Craciun fericit in care sa ninga cu dragoste si bucurii si un An Nou care sa ne faca mai buni, mai intelepti si...mai sanatosi.

Va pupa
Mihi cea mucoasa
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Am intrat si eu sa va urez, sunt rupta de oboseala dupa atata stres.
Lucas a facut bronsita, nu mai gaseam nici un medic, toti in concediu; in acelasi timp echipa panicata la job, disperati - ce sa fac ei fara mine? - Asa o zi va jur ca nu am mai avut de mult. Brrrr sper sa nici nu mai am prea curand.

Cu aceasta ocazie trimit un pupic mega-gras ptr Doris Chiar e super Muscoi, pare un om foarte serios.

Va urez tuturor multa LUMINA in suflet, minte si constiinta!

Sarbatori Fericite!

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Am intrat si eu sa va urez Craciun fericit,sa aveti parte de mos darnic.
Eu acum am terminat bradul,dar sunt terminata si eu.
Irina,scuze se luase curentul,mam speriat rau de tot ca s-a fript si compu,da am avut noroc.
Gaby,ai ajuns totusi la Muscoi?Super! de acum nu mai ai treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_bi spune:

salutare fetelor!
sarbatori fericite si tot ce va doriti sa vi se implineasca
LA MULTI ANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

HRISTOS S-A NASCUT!

Asa am petrecut noi Craciunul!


http://pg.photos.yahoo.com/ph/ajumuga/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Voiam sa spun ajunul Craciunului!
Si daca tot mai e un mesaj,sa va explic,primul mos a venit la Chisoda,la parintii mei,apoi la noi acasa,apoi la fratele meu,unde doar a trimis cadourile.
Eu as fi denumit si fotografiile,dar nu prea ma pricep.Invat cu timpul :)

Mergi la inceput