Impreuna, Timisoara (34)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Neatza, Timisoara!

Ce mai aveti de facut, dragelor?
Ieri am terminat curatenia generala, spalat perdele, geamuri, tot straluceste...
Am decorat apartamentul, beculete, stelute la geamuri...
Mai am ceva cumparaturi marunte de facut, adica sucuri, apa, bere...
Mai trebuie sa iau coli de hartie pentru impachetarea cadourilor...
Cam atat...
Meniul l-am facut impreuna cu mama si Buni, deoarece vom face impreuna Craciunul.
Carnaciori cu hrean si smantana, salata de beof, salata de ciuperci, am o reteta super buna...
Sarmale cu mamaliguta, cozonac de casa,vin Tamaioasa Romanesca, prajituri si turta dulce.
Pentru Ines am impachetat cadourile, astept sa termine de cusut croitoreasa sacul mosului...
Pentru finii mei, am cumparat cadourile, si pentru finutii mici...
Asa cum este traditia, de Craciun, vor veni la noi, la nasi...
Si noi vom merge la Nasii nostrii, la Vali si Mircea.
Vali se simte cam rau, draga de ea, a zis sa va mai scriu eu, ca nu are dispozitie...
Nu mai poate manca aproape nimic, doar supa si fructe...
Greturile, ce sa faci...
Bradul nostru il vom face vineri...
Ma tot gandesc ce cadou sa-i cumpar lui Buni...
Ea mi-a zis cu ceva timp in urma ca vrea o rama foto, are ea o poza la care tine tare mult...
Mai lucram, ce nasol, inclusiv vineri...
Gabi, mai intreb si eu ...sa vad ce aflu...
Va pup pe toate si sa aveti spor la treaba...

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina_Claudia spune:

Ceau fetele,

Intru si eu rapid sa va pupacesc pe toate.

Merci pt sugestiile de cadou, i-am luat aseara din Metro Ioanei o casa de marcat, ei ii place sa se joace de-a magazinul, e tare dragutza e cu afisaj electronic , o sa mai cumpar si bebe si gata cu Ioana. La restul familiei si prieteni asa , simbolic, dulciuri , lumanarele , chestii din-astea marunte.

Azi luam si noi bradul.

Doris fain meniu ...saraca Vali, sper sa fie pt scurt timp.

Azi Ioana are lectie deschisa si apoi vine Mosul si la gradi.Deci anul asta vede 2 Mosi, nu stiu ce concluzie o sa traga ...

La intalnire va zic sigur vineri daca vin.

O zi binecuvantata dragelor!

POZE

Irina + ingerasul Ioana
(4 ani)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Buna seara,
Am intrat pe ultima suta de metri si trebile s-au tot aglomerat,iar timpul deja devine prea scurt pentru cate am de facut...La servici si acasa.Azi am terminat de facut ultimele cumparaturi si vineri intru in linie dreapta cu toate:ultimele retusuri ale curateniei,mancare,iar sambata friptura si cozonaci si termin de fiert sarmale.Pomul vrem sa il facem vineri seara.
Alexa,Angy,Gabi,Doris,Silvana,Irina,Katik,va pup si va multumesc ca mi-ati scris.Sa va raspund la toate o data:da,am inceput sa merg in delegatii.Imi place,caci vizitez si vad si eu locurile astea minunate de pe la noi,care,vorba lui Angy,pacat ca sunt populate.Si eu am fost prima data in viata mea in regiunea asta si,cum am scris,mi-a taiat respiratia frumusetea naturii.Parcul Brancusi nu am reusit sa il vizitez,caci joi dupa-amiaza,cum am ajuns in Tg.Jiu,am trecut pe la centrul local de acolo,am luat un coleg si am plecat spre Motru la o masuratoare.Inapoi am ajuns tarziu si eram tare obositi.Iar a doua zi am terminat treaba pe la ora 16 ,am fost la masa si pe urma vira spre Timisoara.
In rest suntem ok cu totii.Pe Marius il tot incearca o raceala amestecata cu o amigdalita si se incapataneaza sa nu ia pastile,iar copilasii sunt sanatosi.
Maine seara avem cheful la restaurant,cu colegii mei de servici.Am vorbit cu tanti sa ramana cu nazdravanii,eventual sa stea peste noapte,caci cheful e pana pe la 2 dimineata.Asa ca... ne facem si noi doi de cap ,in sfarsit...doar noi amandoi.
Si tot maine ,la ora 13 e serbarea cu Mosu', la servici ,la mine.Sa vad ce moaca face Luana,ca la mosii din Mall s-a uitat urat.
Am citi ca va intalniti pe 26 ...Bravo!Va doresc distractie frumoasa si sa beti si pentru mine!
Asa ca...va doresc tuturor Craciun Fericit!,sa aveti parte de sarbatori cu bucurie,sa va aduca Mosu' tot ce va doriti si multa sanatate voua si la toti cei dragi!Bucurie multa de sarbatori copilasilor si sa fie fericiti pentru darurile Mosului!
Spor la treburi.
Pupici!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Noi am avut azi lectie deschisa,care mi-a cam mancat cele 2 zile,cu tinuta,plus alte incurcaturi organizatorice.
astept parerea Irinei despre lectie.
Irina poate tu ai trait-o mai intens,pt. mine nu a fost nimic nou.
Iti trimit prin mail pozele,sau daca vrei faceti bine si dati o fuga la noi in zilele urmatoare ca s-ar bucura fetele noastre.Trimite-mi si tu pe yahoo eventual nr. de telefon.
maine am serbare cu Dany,dimineata trebuie sa-i duc si bomboane la scoala si suc ca cica asa se obisnuieste,eu sunt in scoala aia din 79 de cand eram a V,dar cei care erau nascti in vacanta,la revedere sindrofie.Ideea e ca copiilor le pica bine ca se simt sarbatoriti,dar dimineata imi facusem alt program si o mai am si pe Angy dupa mine.
Vad eu cum o scot la capat.
Gaby mersi e f. misto chestia aia,am trimis-o si eu mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gangurici_licurici spune:

Am intrat sa va spun Craciu fericit si La multi ani! Maine plecam la Cluj, la bunici, si ne intoarcem de-abia prin 7-8 ianuarie, asa ca vreme nu stiu daca ne mai auzim (socrii au internet acasa, dar nu stiu cat timp o sa am).
Va pupam si sa aveti un an nou cat mai bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Ciao! Fetelor, sunt fericita!!! Am terminat toate pregatirile si cumparaturile! In plus, astazi de dimineata Lori s-a intalnit cu Mosul, in platou la TVR. O sa fie si la stirile TVR Timisoara de la 18,30. A fost super, dar spiridusul a fost cam timid si doar microfonul ce a mai trezit-o din melancolie. Oricum, era printre cei mai mici de acolo.
Curatenia e gata, cadourile impachetate, sambata dupa amiaza mai sa asezam masa. Dar daca m-ati fi vazut astazi! Masina e tot stricata si am luat-o pe jos dupa ultimele cumparaturi. Pentru ca am fost de dimineata cu Lori la TVR mai eram si cu cizmele cu tocul inalt si blana lunga pe mine, cu un sal aranjat artistic (dar care nu tine de cald)... ce mai, eram totala....
Katik, numai buna de admirat eram...Dar am reusit. Multumesc de apreciere! Craciun fericit si Mos darnic iti doresc si eu tie!!
Gabi, raspund cu intarziere. Era clipul "Cimitirul eroilor", al formatiei Locatarii. Nu stiu pe nimeni care sa ingrijeasca oameni in varsta, dar ma mai interesez. Oricum, multa sanatate.
Fetelor, sa va fie , sanatosi, masa, sa
si sa fiti iubite!!!

Craciun fericit tuturor

Mamica de spiridus

Poze cu Loriana
http://community.webshots.com/user/danielactin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Fetelor, am o mare rugaminte. Mergeam cind eram in Timisoara la coafor in Balcescu. Poate cineva sa ma ajute cu numarul de telefon de acolo. Shiu ca nu aveau telefon fix, era un telefon cu cartela la ele inauntru, la care le puteai shi suna. O caut in disperare pe Dana care e coafeza acolo, dar nu shtiu cum o cheama dupa casatorie. Are shi ea doi copii, parca doua fete, mai shtii ca e shi ea aci pe forum?
Va rog ajutatzi-ma, eventual pm.


>>Daruieshte lumii un zambet shi toata lumea itzi va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena shi Alexandru http://www.rhp.ro/Andreasn/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Yasmine,poate stie Doris sa te ajute,numai sa apara pe forum,personal nu stiu daca mai exista coaforul...dar probabil ca da,eu nu am mai fost prin zona de mult timp.Vezi ca romtelecomul are pagina pe net,la fel pagini aurii.

Danitin,la locatarii nu cumva e solist Mario Florescu?M-am intalnit cu el in vara si imi povestea de un proiect,parca locatarii se numea trupa.

Fetelor Daniel a avut azi serbare si mos Craciun a fost o doamna,mamica de la noi din clasa.Va jur ca am vazut azi in aceasta doamna cel mai reusit mos pe care l-am vazut in viata mea.Perfect!
imi vine sa rad,nu-s feminista,dar ma intreb ce ar zice barbatii,cu toate ca,chiar tatii prezenti la serbare au recunoscut ca a fost un mos super reusit,fara sa aiba habar ca e o doamna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina_Claudia spune:

Buna dimineata dragelor,

Haideti mai ziceti ce mai faceti, ca e cam liniste....

Noi suntem in febra pregatirilor, n-am terminat chiar tot, aseara am facut bradul, Ioana tremura de emotie.

Ana multumesc de pupici, s-au simtit pana aici la mine! Sper ca te-ai distrat bine la chef si Luana s-a bucurat de Mos.

Alina iti mai scriu mail. Zici ca maine il sarbatoriti pe fratele tau? Pai la multi ani cu sanatate si sa fiti la fel de uniti cum se pare ca sunteti acum!

Katik chiar daca sunt ocupata (si cred ca toate suntem) mai dau cu ochiul si cu tastele pe aici si nu uit de voi. Pupici!

Mihi ce mai fac bolnaviorii? Sper ca mai bine.

Doris gata pregatiti cu totii de sarbatori?

Danitin ne-ai dat idei de cumparaturi. N-am apucat sa vad spiridusul dar imi inchipui ca e o dulce.Sper ca ai ganduri mai bune pt seful acum , in pragul Craciunului.

Gangurici distractie placuta la socrii!

Gabi tot cu nemtii te lupti?

Diana pe unde te ascunzi?

Dana vecina ne auzim azi, daca nu esti la lucru o sa-ti bat la usa.

Va pup si spor la treburi in continuare!

POZE

Irina + ingerasul Ioana
(4 ani)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns assa spune:

Buna dimineata

Am intrat sa va urez un Craciun linistit , un An Nou plin de fericire si sanatate!
LA MULTI ANI!!!

Assa

Mergi la inceput